Reštaurácia v Košiciach

lily14
4. nov 2022

Poraďte reštauraciu v Ke tradične Slovenska?chcem tam priniesť hostí z USA...dik

pinkgirl
4. nov 2022

Koliba Podkova na KVP, druhá koliba pred Myslavou.

lily14
autor
4. nov 2022

@pinkgirl skôr v centre niečo ,ale dik

bessie12
4. nov 2022

@lily14 Republika východu na hlavnej a tiez ta spomenutá Koliba na KVP. Za mna asi skôr ta Koliba. Bola som tam niekoľko krát a vzdy spokojnosť. Dokonca aj priatel ( Holanďan) si pochvaľoval tu reštauráciu na KVP.

pinkgirl
4. nov 2022

@lily14 nuž v centre je to už len o talianskych a pivarskych podnikoch. Pozri Vila Regia na dominikanskom námestí.

viestta
4. nov 2022

V centre Republika východu. Ale počítaj s tým, že Amici majú dosť málo odvahy skúšať nové jedla.

bessie12
4. nov 2022

@viestta kedysi tam bola aj Haluskaren ci ako sa to volalo alebo nie ?? Uz je to zrusene ??

pinkgirl
4. nov 2022

@bessie12 haluškareň tuším ešte v lete skončila.

bessie12
4. nov 2022

@pinkgirl aha. A nevies kvoli comu ? Vzdy som tam chcela ist, ale nejako mi to nikdy nevyslo.

viestta
4. nov 2022

@bessie12 neviem, registrovala som to, ale fakt neviem. A Američanov na halušky, to je veľký risk. Priznajme si, že halušky, akékoľvek, vyzerajú ako už raz zjedene, pre cudzinca absolútne nepochopiteľné ako toto môžme jest. Pirohy si dajú, aj kadejaké rezance, lokše, buchty, sulance, ale halušky to už od pohľadu nie.

pinkgirl
4. nov 2022

@bessie12 neviem, ale nemáš za čím banovať.

bessie12
4. nov 2022

@viestta halusky s bryndzou nemusim ani ja a to som Slovenka 😀 mama mi raz rozpravala jednu prihodu ako jej jeden znamy / kamarat alebo co to bolo povedal, ze ta bryndza vyzera ako jeho se***o. Hned ju presla chut. Odvtedy bryndzove halusky nezje. Ospravedlnujem sa za to, ale pripomenulo mi to tuto "story" 😂
Inac co sa tyka piroh, tak toto priatel ma rad. Ci uz na sladko alebo slano. Casto to kupujem v PL obchode alebo obcas doma uvarim. Sulance videl prvy krat, ked som si ich urobila pre seba. Pytal sa co to je. Vyzeralo to trochu divne, ale chuti to neubralo 😀
@pinkgirl nic moc restauracia ?

pinkgirl
4. nov 2022

@bessie12 taká skôr typ fastfud, že keď potrebuješ rýchlo niečo do seba.

bessie12
4. nov 2022

@pinkgirl myslela som, ze to bola normalna restauracia. Takze teda nic moc.

pinkgirl
4. nov 2022

@lily14 je to síce na stojáka ale veľmi chutné piroHi!
https://www.pirohi.sk/

hrvn
4. nov 2022

@lily14 možno ešte Karczma mlyn na hlavnej

vanda323
4. nov 2022

No ja som raz malá na návšteve Brazilčanov ak na starosti na jeden celý deň a teda túto chybu som spravila aj ja halušky nula bodov....skončili sme pri pizzi a pive

kukulienka999
4. nov 2022

Vrelo odporucam profil na instagrame: foodtipskosice, ak nemas insta napisem nejaké, čo tam spomína. Ale vďaka nemu som spoznala toľko restik, vždy keď sme na východe kuknem jeho profil a ide sa 🤤

pinaofina
4. nov 2022

@lily14 vila regia celkom fajn, pivovar hostinec bol tiez ok za mna, aj ked je to pivovar, jedla su tam take tradicnejsie ale nie nudne a nepride mi to ako pajzel.
Karczma mlyn sme boli s navstevou a jedlo bolo otras 🤦🏻‍♀️
Inak na margo halusiek, je to hop alebo trop, ale napr moj byvaly Brit sa nimi siel zadrhnut 😅

zuzanapjat
5. nov 2022

zavolaj do Ironu, top reštauracia v Košiciach. všetko čo varia je top, spytaj sa ich či robia aj tradičné jedlá. pyrohy mali napriklad vynikajuce. Nie je to tam zariadene ludovo, ale varia na jednotku a maju dobry personal.