Rehabilitácie SM systém cez poisťovňu

21. mar 2024

Ahojte, prosím napíšte mi, ktorá rehabilitácia cez poisťovňu cvici SM systém, potrebujem sa objednať na rehabilitacie, len neviem kam, na Rastislavovej mi nepomohli, nechcem rehabilitácie, kde sa dáva raselina magnet, laser a také blbosti, ktoré neriešia problém, ale kde sa cvičí dakujem

kacena4
21. mar 2024

nie som teda z KE ale tento problem som riesila pred tyzdom, a rehabka kde aj cvicia (platby su cez poistovnu na tie klasicke veci) tak mi povedali, ze sm system nie je cez poitovnu ze si to treba platit. neviem ci vsade je tak

autor
21. mar 2024

@kacena4 nejaká symbolická suma by mi nevadila, ale u súkromníka dávať 30 eur na 40 minut je zderstvo a kde ste nakoniec išli? Tiež problém s vysunutou platničkou?

muchotrafka298
21. mar 2024

SM system u nas nie je plateny ako rehabilitacia poistovnami. Klient si ho plati sam. Nie je to liecebna metoda oficialne uznana.

autor
21. mar 2024

@muchotrafka298 niečo čo pomáha nie je, klasika...ale blbosti s človekom robia dva týždne a pre z toho, chcem si vybrať niečo účinné, ale tak to vyzerá, že si asi budem musieť na to našetriť u súkromníka

muchotrafka298
21. mar 2024

SM system nie je vsemocne cvicenie pre kazdeho a vzdy. Vyzaduje presne a precizne prevedenie cvikov. Prave preto sa chodi na individualne hodiny k fyzio, ktory sa klientovi venuje a nauci ho co a ako treba.Robia sa aj kurzy, kde kvalifikovani lektor za 2 dni nauci cviky skupinovo.

allyk1611
21. mar 2024

Ja som v rámci tehabilitacie cez poisťovňu mala okrem klasika laser, magnet..aj cvicenie SM system. (Vo ZV). Da sa ist ako samoplatca a u nas to stojí cca 13e/hodina..

gemerka17
21. mar 2024

SM systém je fakt o tom, že sa ti fyzioterapeut venuje, venuje a napráva každú chybu. Kurzy, ktoré si musia zaplatiť zaplatiť fyzioterapeuti sami a nie je to málo, aby to mohli cvičiť. V škole na VŠ ale pomaturitné SŠ ich to nenaučia.
Rehabilitácie cez poisťovňu sú na nič, tam sa ti venovať nebudú, v lepšom prípade dostaneš 3 x cvičenie po 15 minúť v horšom prípade tak do ruky letáčik. Vedia pár základných cvikov a nemajú potrebu sa vzdelávať ďalej a je im to vlastne jedno.
Ten prístup u súkromného fyzioterapeuta je úplne niekde inde a taktiež má k tomu aj patričné vzdelanie.

muchotrafka298
22. mar 2024

Kurz SM systemu, kde cviky nauci lektor, su urcene aj pre laikov. Ja mam 3 kurzy a nemam zdravotnicke vzdelanie. Nasledne sa vacsinou chodi na skupinove cvicenie, kde na cviciacich dozera fyzioterapeut aby boli cviky spravne prevedene. Mne za 7 rokov SM system uz nema co dat. Z mojej skusenosti je to najviac precenovane cvicenie.

autor
22. mar 2024

@muchotrafka298 viem, chodila som k súkromnému fyzio, ale po rokoch sa mi vrátil problém a viem, že jedine cvičenie efektívne pomáha, nie zbytočne procedury

muchotrafka298
22. mar 2024

Samozrejme, ze cvicenie pomaha, celozivotne, tam ked raz prestanes, tak problemy sa vratia. Ked sa bavime o spravne zvolenom cviceni na tvoj zdravotny problem. Casto sa to tu v diskusiach opakuje, ze SM system a len toto cvicenie je najlepsie. Preto vzdy napisem, ze toto cvicenie je popularne ale nie je vhodne pre kazdeho.

trgypadl
22. mar 2024

@muchotrafka298 z Tvojej skusenosti najviac precenovane, z mojej skúsenosti nastal posun platnicky späť 😉

muchotrafka298
22. mar 2024

@trgypadl je to individualne, toto cvicenie je vacsinou propragovane tak, ze je vhodne pre kazdeho a kazdemu na platnicky pomoze. Moj zdravotny problem nevyriesi.

trgypadl
22. mar 2024

@muchotrafka298 😉ano je to individualne, kazdy si musi najst co mu vyhovuje a najviac pomaha

autor
22. mar 2024

@muchotrafka298 no veď jasne, mne SM systém vyhovuje v tom, že mám vysunutu platničku a svalmi ju potrebujem dostať naspäť, cvcenim sa mi podarilo veľkú hernou platničky zmeniť na menšiu protruziu, potom skoro rok posilka, bola som fit, zdravá, ale zrazu bum a je všetko spať, na operáciu veľmi nechcem

falbala132
22. mar 2024

ako moze byt v KE SM system taky drahy? tu v BA mala skupinka 9 € na hodinu.

muchotrafka298
22. mar 2024

@falbala132 individualna hodina s fyzioterapeutom na SM system, kde mas okrem cvicenia aj makke techniky stoji od 30 EUR vyssie.
Na vacsinu skupinovych cviceni SM systemu Ta nezoberu bez toho, aby si ho vedela cvicit.

autor
22. mar 2024

skupinové sú do 10, ale ja potrebujem individuálny prístup, už som tie cviky za tie roky zabudla, tam su presne určené pohybu a dýchanie, fyzioterapeut počas cvičenia usmernuje človeka, pri tých skupinových cvičia hala bála, radšej zopár krát a fyzio a potom sama, mám doma lana

muchotrafka298
22. mar 2024

Zaplat si par individualnych terapii, tam si to ozivis a to bude podla mna OK.

eliska13
22. mar 2024

Máš nove MRI?

kacena4
22. mar 2024

chodila som roky sukromne cvicilo na 15 a 1 hod stala cca 5-8 eur

autor
22. mar 2024

@muchotrafka298 áno, tak to asi aj urobím, ale obvolam ešte zopár rehabiek, keď nerobia sme systém ani tam zbytočne nepôjdem, ležať do raseliny

autor
22. mar 2024

@eliska13 mám aktuálne MRI

muchotrafka298
22. mar 2024

Co sa tyka KE tak ti odporucam Rehab care. Nemaju ale zmluvy s poistovnami.

lydka84
23. mar 2024

Individualne na rehabilitacii na furci poobede alebo v KNV aj individualne hodiny v pilates studiu .

autor
23. mar 2024

údajne vraj na Platanovej sú lepšie rehabky a na jazere cvičia SM systém, keby bolo treba doplatiť doplatim, obeham kde ako fungujú, lebo mám dilemu operovať ešte netreba povie jeden a druhý, že ano

barrilla
25. mar 2024

na námestí na Rehabilitácii (už neviem ako sa volajú) cviči jedna rehabilitačná s pacientami SM, ale neviem či to poisťovna preplatí.

autor
11. máj 2024

uz som bola, som spokojna, ale prijala by som este nejake hodiny