Pôrodnica Šaca verzus Krompachy

1. nov 2023

Ahojte vychodňarky, podeľte sa prosim o skusenosti. Prosím vopred, aby ste mi tu nedávali recenzie na inú pôrodnicu, než na tie čo sa pýtam. Keďže sa väčšinou píšu negatívne recenzie a tie pozitívne si žienky častokrat nechajú pre seba, tak vás chcem požiadať o všetky (aj tie pozitívne, aj negatívne) skúsenosti s týmito dvomi pôrodnicami. Šacu mam cca na 15min z domu, Krompachy do hodinky, no rozhodujem sa medzi nimi najmä kvôli ohlasom na personál. Šaca mi vyhovuje vybavením, lekármi, ale odrádza ma prístup personálu (sestier a najmä vraj na šestonedelí), Krompachy ma zasa lákajú práve kvôli “rodinnej” atmosfére a príjemnému jednaniu s pacientmi, no odrádza ma veľmi diaľka, keďže som celkom stresman a bojím sa, že niečo nestihneme 🙈
Veľká vďaka.

mimi3008
1. nov 2023

Este 1 vec by ta mohla teoreticky odradit od Krompach. Ak sa babo narodi predcasne alebo s nim nie je nieco v poriadku, v Krompachoch na to nie su podmienky, prevazaju ho prec (neviem, kam presne, ci Spisska, ci Poprad...), matka ostava a teda je oddelena od babatka. To bol okrem dialky hlavny dovod, preco som si nevybrala Krompachy, aj ked som ich zvazovala

ninka99865
1. nov 2023

Pripnem sa

vkatush
1. nov 2023

Ja som síce bola v Starej, ale mám veľa kamošiek a rodinu, ktoré boli v Šaci, aj opakovane, všetko 2022 alebo 2023 a spokojné boli.

Ja osobne by som sa bála ísť do Krompach, ak to nemám fakt blízko. A navyše ako vyššie spomenuté, ak dieťa budú prevážať a ešte ďalej, tak ...

diaalex
2. nov 2023

Pridaj sa do skupiny pôrodnica šaca. Rodila som tam 2x a len čisto kvôli tomu, že to mám blízko a moderné, inak je to len o tom, že platíš a platíš a prístup k tebe žiaden. Kamarátova švagriná rodila v júli, bola prvorodička a dali ju do izby s ďalšou, ani jedna nevedela o starostlivosti o dieťa nič, nehovoriac o dojčení, nikto ani dvere na nich neotvoril... Pri prvom pobyte hrubé sestričky na 600nedelí, povyšenecké, šla som domov presne 24.12. sanitárke som musela vrátiť priblblý banán, lebo idem domov a nepatrí mi už, upratala izbu a mňa s dieťaťom v ruke posadila na stoličku a ani na wc som už nemohla. Pri druhom pobyte som vedela aké "milé" oddelenie to je, bola som 36h po pôrode keď mi oznámila sanitárka, že sa mám baliť a idem domov, slušne som sa opýtala či to myslí vážne, lebo ani 36h nebolo od pôrodu, arogantne na mňa vyskočila či som blbá alebo čo nechápem, šla som za lekárom, ten so sestrami vyvalené oči že kam chcem ísť a keď som im ukázala ktorá pani sanitárka bola arogantná a posielala ma domov, tak namiesto ospravedlnenia od nej som sa dočkala vety: tak čo?? no ide vaša spolubývajúca... tej zase doniesla len papier, že nech ide vyplatiť a do hodiny nech opustí izbu, ona v šoku, pozrela na papier a šla oznámiť, že mala výber aj lekára a na to zabudli a pani múdra sanitárka na ňu vyskočila, či chce odísť bez platenia a či sa nehanbí nepriznať, že mala lekára, pričom spolubývajúca to šla oznámiť tej sanitárke... za mňa prístup celý zlý... nehovoriac o tom, že som bola druhorodička, otvorená na 3 prsty s kontrakciami každé 2 min a lekárka ma poslala domov, aby som sa vrátila rodiť keď budem otvorená na 7-8....

lady18
2. nov 2023

Rodila som v júli v Šaci (cisársky rez). Prístup lekárov v pohode, sestričky na šestonedelí tiež. Novorodenecke jeden otras 😁

janka146
2. nov 2023

Známa rodila 2x v Krompachoch a že to sa nedá porovnať ani s jednou pôrodnicou v KE... cítila sa tam ako doma 😊