Nemocnica Šaca - čakacie doby na operáciu žlčníka

sunny15
8. jan 2023

Ahojte,ako dlho ste čakali na operáciu žlčníka od objednania sa?vďaka

terezka1947
8. jan 2023

@sunny15 pridám sa,tiež ma to asi čaká.

katarinka89
8. jan 2023

@sunny15 síce som není z vášho kraja ale ja mam cakaciu mesiac a niečo.....a ty?

diaalex
8. jan 2023

@sunny15 ja idem do Košíc, čakanie cca mesiac

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex a aj sa stravujem dietne?

katarinka89
8. jan 2023

@katarinka89 stravujes

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 ja jem všetko, vylúčila som len tie veci z ktorých mi je zle. Keby som chytila záchvat, tak mám prísť a hneď ma budú operovať

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex mne vraveli, že pokiaľ by ma chytil zachvat- bude sa to musieť najskôr ukludnit a pobudnúť tam dlhšie. Naplánované je to zatiaľ v rámci 1dnovej laparoskopicky a ty?
Aké predoperacne budú robiť?

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 ja som mala mať už v decembri, ale ochorela som 🙁 riadne mi brala obvodná krv, šla som na interné a RTG som potrebovala. U mňa to nebude 1 dňová, keďže prvé 3 dni po sú dôležité, môžu nastať komplikácie, môže sa uvoľniť piesok a môžeš mať silné bolesti … plus zatiaľ s kým som sa rozprávala všetci hovorili 3 dni v nemocnici ☺️ A laparoskopický budú robiť

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex mne takto dr vravel a tebe budú zlcnik vyberať vsak

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 áno 🙂 kamarátka operuje v Šaci a ona mi tiež tvrdila, že 3 dni v nemocnici 😐 tak asi je to individuálne

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex no neviem teda- ale aj tu na koňovi som už zazrela že 1 deň pokiaľ sú teda není problemy

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex a ešte ma zaujíma ms....tu nemôžeš mať však

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 ja som si to zisťovala od operátora (hovorím kamarátka to vykonáva v Šaci) a tvrdila, že je to rutinné a 3 dni v nemocnici. Rozprávala som sa s ľudmi čo to majú za sebou a všetci tvrdili 3 dni 😐 plus mne tiež lekár v ke hovoril 3 dni 😐 tak ja sa podľa toho riadim

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 mne lekár v ke povedal, že môžem. Mám si dať tampón. Že bude krvácanie plus operácia, ale že v tom nevidí problém.

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex aha ďakujem, no už sa len dočkať tej operácii bez kolíky

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 kedy máš termín? Držím palce

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex 17.2. Aj ja tebe držím všetky

katarinka89
8. jan 2023

@diaalex ty máš kedy

terezka1947
8. jan 2023

@diaalex prosím ťa,ku komu ideš na operáciu,keď čítam,že máš tam kamarátku?
A ešte baby,
@diaalex
@katarinka89 idete na operáciu kvôli kolikam,či nemáte žiadne problémy,len občas cítite nepohodu po jedle?
Alebo máte zlé výsledky pečeňových testov,bilirubínu?

diaalex
8. jan 2023

@katarinka89 6.2. 🙂

diaalex
8. jan 2023

@terezka1947 ja idem do Košíc, ale kamarátka je v Šaci (MUDr Dvulit Eszter) 🙂
Ja idem kvôli tomu, že mám žlčníkové kamene, často mi je veľmi zle, žlčník mi nefunguje - prepúšťa žlč ďalej smerom dole aj hore 🙁

terezka1947
8. jan 2023

@diaalex ja váham s operáciou,lebo mám kameň. No iba sem tam za rok mi je ťažko. A jem vlastne všetko.
Akurát,že pecenovky,bilirubínu sú dlhodobo vyššie,tak vylučovacou metódou by mal ísť žlčník von.
Ale som zmätená,lebo na usg lekárka a následne aj jeden chirurg mi povedali,že pokiaľ mi nerobí problémy,nech ho nechám tak. Že to po operácii môže byť oveľa horšie. Tak bábo raď.
Neviem.

diaalex
8. jan 2023

@terezka1947 keď máš 1 kameň tak to nie je zlé, skôr je zlé keď ich je veľa a upchávajú trávenie :(

terezka1947
8. jan 2023

@diaalex no áno,aj lepšie ako mať piesok,radšej jeden väčší. Len zase,asi to tiež nie je úplne ok.
A môžem sa opýtať,prečo si išla do KE,nie do Sace?

diaalex
8. jan 2023

@terezka1947 čisto z praktického dôvodu, keby sa mi náhodou objavil a uvoľnil piesok sú to veľké bolesti po operácii, tak v ke mi to hneď prefúknu. Inde nie, musí nemocnica požiadať o termin. Robia to v ke, v Ružomberku a este tuším ba. No musis čakať, niekedy aj tyzden v bolestiach kým sa dostaneš na rad.

terezka1947
8. jan 2023

@diaalex vidíš,toto je veľmi dobrá informácia,ďakujem ti za ňu.
Nikdy som o Tom nepočula. To potom asi prehodnotim Sacu,pokiaľ to tam nerobia. Lebo naozaj po operácii môže nastať kadečo.

monuska1234
8. jan 2023

@katarinka89 ahoj mne vyberali zlcnik 6 tyzdnov dozadu a menstruaciu nemozes mat tie najsilnejsie dni,ak uz je to predposledny/posledny den,tak v pohode.Mne vychadzal posledny den menzesu v den operacie,ale dr povedal,ze to nevadi,nemozu to byt tie najsilnejsie dni,ja som dostala o den skor ako som mala,tak som bola uplne bez

sunny15
autor
8. jan 2023

@terezka1947
@diaalex
@katarinka89 Ja ešte nemám termín,budúci týždeň sa chcem objednať.Ja mám deformovaný esovity žlčník a piesok,ja mám problémy už rok,najprv som bola na urgente s podráždením pankreasu,poslali ma na gastro a tam mi nič nenašli a odporučili vybrať žlčník,ja mam aj napriek prísnej diéte bolesti žlčníka,chrbta,pupka,pocitu na vracanie každý deň,koliku som mala 3krat za mesiac.

sunny15
autor
8. jan 2023

@diaalex myslíš vyšetrenie ERCP?

diaalex
8. jan 2023

@sunny15 na čo myslíš? 🙂 nechápem teraz