Lacné ubytovanie pre slobodného otca s dcérkou

vlastimil1980
19. sep 2022

Ahojte,som slobodný otec a mám zverenu dcérku.No žiaľ dom kde máme prenajaté izby sa bude prestavovat a my nemáme kde ísť.Ceny prenájmov neskutočne šli hore a sám utiahnuť aj keď len jednoizbový byt je ťažké.Krizove centrum dorka nás nezobrala lebo som chlap a nemajú má tam kde ubytovať medzí ženy.No máme na to už len týždeň a pol tak že čas sa blíži.Ak viete o nejakom centre kde by nás zobrali alebo nejaku izbu do 150€ tak nám poraďte.Dik

doriiis
19. sep 2022

Rodina nevie pomoct?

vlastimil1980
autor
19. sep 2022

@doriiis nie,nemám už nikoho

alenah31
19. sep 2022

@vlastimil1980 hľadaj niekoho s podobným problémom. Kamarátka dala na FB inzerát, že hľadá podobnú maminu s dieťaťom pre spoločný prenájom 3-izbového bytu. Spolubývajúcu našla do týždňa - horšie bolo bytom - ten hľadali asi pol roka, ale býva tam aj s tou kočkou doteraz.

vlastimil1980
autor
19. sep 2022

@alenah31 áno to ma napadlo ale problém je to že prenájom 3izb bytu je cca 600€+ čo činí na polovicu 300€+ čo je čiastka ktorú si dovoliť nemôžem.

oblecenie99
19. sep 2022

Pozerám, že si z Košíc... ešte mi napadlo možno nejaké ubytovne..? Neviem, či je to s malým dieťaťom vôbec možné :/ , ale viem, že nejaká je na Južnej triede, tam tuším bývali aj rodiny s deťmi.. to sú bývalé robotnícke ubytovne, aj teraz tak fungujú, aj ako intráky (niečo bolo aj na Pražskej, bývalý KOSMALT na Kysuckej..). Asi to nie je úplne ideálne, ale dočasne možno lepšie ako nič... Žiaľ ináč pomôcť neviem..

alenah31
19. sep 2022

@vlastimil1980 lenže menej ťa nebude stáť ani mestský nájomný byt. Potom jedine hľadať prácu s vyšším príjmom alebo k súčasnej práci nejakú brigádu. Môžem ti poradiť krízové centrum - lenže aj to je len dočasné riešenie...v konečnom dôsledku ti to situáciu dlhodobo nevyrieši.

vlastimil1980
autor
19. sep 2022

@alenah31 na mestsky byt sa čaká roky a ja mám čas do konca mesiaca.Krizove centrá sú plné alebo mužov neberú.

oblecenie99
19. sep 2022

@vlastimil1980 Ako ste mali nastavenú zmluvu? Kedy vám dávali výpoveď a z akého dôvodu?

vlastimil1980
autor
19. sep 2022

@oblecenie99 to som skúšal,na osobu na deň 6€ čo je pri dvoch osobách 360€ mesačne.To už radšej garzonku zobrať.Ale ďakujem

vlastimil1980
autor
19. sep 2022

@oblecenie99 bez zmluvy sme

li_via
23. sep 2022

Skus: https://new.oaza-nadej.org/kontakt/ Je to pri Kosiciach