Košice - letisko

ave_eva
22. aug 2024

Ahojte baby, prosím vás....letíme na dovolenku z Košíc, zo stanice chodí číslo 23 priamo na letisko??? Ako sa kupujú lístky do busu? Ďakujem moc

viestta
22. aug 2024

@ave_eva v automatoch na stanici, vedla zastavok elektriciek a autobusov. Kupis polhodinovy, pre deti od 6 do 15 rokov polhodinovy zlavneny, myslism, ze je tam automat co berie aj kartu, nepotrebujes drobne
A ano, 23 stoji priame pred odletovou halou

thirstymonk
22. aug 2024

@ave_eva Prípadne skoro v každom novinovom stánku predávajú lístky na MHD.

viestta
22. aug 2024

@thirstymonk na stanici je len jedna trafika v hale, novinovy stanok ani neviem ci vobec nejaky v KE funguje

ave_eva
autor
22. aug 2024

Kočky,ďakujem krásne!!!!!

thirstymonk
22. aug 2024

@viestta Nebol som v KE 10 rokov, takže neviem, ale napriklad pri hiltone bol jeden a pri dargove druhy, kde sa dali uplne v pohode kupiť listky na MHD. Taktiež v auparku v trafike predavali. Mal som za to, že to majú v každom stánku.

thirstymonk
22. aug 2024

@ave_eva Nie je zač. Ja však nie som kočka, ale koč :D Alebo kočus?

ave_eva
autor
22. aug 2024
viestta
22. aug 2024

@thirstymonk ale ked pojde 23 na letisko zo stanice predsa nepobezi k Hiltonu alebo do Dargova do trafiky kupit listky, ked pri stanici je minimalne 5 automatov na listky
niektory urcite bude fungovat 🙄

thirstymonk
22. aug 2024

@viestta Jaj tak, to ma nenapadlo, že zo stanice, sory, nečitam s porozumenim :D

niekto2hy
23. aug 2024

@ave_eva Funguje tam aj taxisluzba Bolt.

viestta
23. aug 2024

@niekto2hy v Kosiciach je kopa taxikov, ale oni sa na to nepytali. Preco maju ist taxikom, ked im kazdu polhodinu ide autobus?

niekto2hy
23. aug 2024

@viestta A ked sa pokazi bus,bude meskat vlak?Treba mat alternativu,ktora dovezie na letisko.

viestta
23. aug 2024

@niekto2hy mas pocit, ze zakladatelka je uplne krepa a v takom pripade by neriesila taxik a nechala si odletiet lietadlo? Len tak mimochodom, taxiky maju stanoviste presne pred stanicou, vzdy ich tam je niekolko a ked ide o minuty, nebude nikto cakat kym sa uvolni Bolt a sada do prveho, ktory tam stoji bez ohladu na cenu

ave_eva
autor
23. aug 2024

Tak ako píše @viestta máme dosť času na bus, nebudem dotovať taxi ;) samozrejme,keby nestíhame taxi to istí;)

earlgrey
23. aug 2024

@ave_eva ak by ste aj tak náhodou riešili taxi, tak ako bolo spomenuté - Bolt. Ja bežne využívam Bolt na letisko, keď sa mi nechce čakať na bus 🫣 tie taxíky, čo stoja pri stanici pýtajú 25-30€ na letisko, s Boltom idem za 7-8€ 😀

ave_eva
autor
23. aug 2024

@earlgrey dakujem pekne za uzitocnu info ❤

palicka
23. aug 2024

@ave_eva keď Vás ide viac, Bolt bude lacnejší ako MHD

earlgrey
23. aug 2024

A ešte treba poznamenať, že ak máte batožinu istých rozmerov (treba pozrieť na DPMK) tak aj batožina potrebuje cestovný lístok 🫣

ave_eva
autor
23. aug 2024

@earlgrey ano ano, s tym pocitam ze aj batozina bude cosi stat :D

viestta
23. aug 2024

@earlgrey kufor, ktory sa berie do lietadla je v MHD zadarmo, hadam neberu so sebou lodny kufor

earlgrey
23. aug 2024

@viestta Dobre pani múdra 😀 prepáč, že sa ti miešam do kapusty

viestta
23. aug 2024

@earlgrey nie, nemiesas sa do kapusty, ide o to aby boli podane relevantne informacie. S kuframi cestujem celkom casto, zazila som XY prepravnych kontrol aj pri cestovani so strednym kufrom a nikto od nas batozinovy listok nechcel.

niekto2hy
23. aug 2024

@viestta ,,mas pocit, ze zakladatelka je uplne krepa" to som nenapisal...😎

ave_eva
autor
23. aug 2024

@viestta máme dva kufre čo idú do podpalubia

earlgrey
23. aug 2024

@viestta ale ja som napísala, že kufor určitého rozmeru, ktorý si môže zistiť na stránke DPMK 😀 ja keď idem do mesta, ktoré nepoznám, zisťujem si každú informáciu...takže v podstate aj moja informácia bola relevantná...a už je na autorke, či si pozrie tie rozmery alebo nie 😀

viestta
23. aug 2024

@earlgrey iste je lepsia ako ta, ze si ma listky kupit trafike pod Hiltonom

silviaab
29. aug 2024

@thirstymonk Stanky uz velmi dlho nie su

ave_eva
autor
8. sep 2024

Prosím Vás , ešte otazocka, lístky sa označujú v MHD pri šoférovi či sa dá nastúpiť aj do iných dvier? Dakujem

eeffka
8. sep 2024

@thirstymonk partner kočky je kočkoš

eeffka
8. sep 2024

@ave_eva vsetky dvere a oznacis si v automate na tycke