Je v KE aj lacný zubár ?

larovnik
7. dec 2020

Ahojte mám dosť zničené zuby a malo financií .. preto sa vás chcem opýtať kde v KE je lacný zubár a ako ste spokojné ďakujem

jaskolka
8. dec 2020

V novej nemocnici sú praktikanti, výučbove pracovisko, tak o polovicu lacnejšie vieš si dat zuby do poriadku. Sú to už štvrtáci a piataci, teda nie úplní začiatočníci, a pracujú pod prísnym dohľadom, čiže neboj sa, že sú to ", len žiaci" roky som tam chodila, kým som sa neprestahovala a vždy, spokojnost

lenkakravcova
8. dec 2020

@jaskolka A to majú nejakú špeciálnu ordináciu? Alebo ako to tam funguje? Koho hľadať?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
8. dec 2020

@viestta My chodíme do KK okresu, odkiaľ pochádzam - cca 5 Eur za bielu keramickú plombu. 30 Eur za vytiahnutie nervu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
8. dec 2020

@lenkakravcova nie, je to vlastne akoby obrovská miestnosť, s boxami s kreslami. Vy normálne podpíšete dohodu s odborným lekárom, ktorý celý čas dohliada na ošetrenie. Príklad. Idem na preventívku. Objednám sa u svojho lekára, ten potom, keď ma v ten deň študentov, dá im urobiť tu preventívku, on potom skontroluje, a vlastne urobí ju aj on. To isté je pri vrtani, plombovani atď. Len tam treba ísť a dohodnúť si, kto bude ošetrujúci lekár, keďže je tam veľa zubárov.Obvykle nie je problém s prijatím nového pacienta

lenkakravcova
8. dec 2020

@viestta Hm, tak ten náš kežmarský je potom o dosť lacnejší 😀 Minule mi robil 4 zuby, vypýtal si 13 Eur (nechala som mu viac, lebo mi to prišlo aj málo). Ale inak čo som pozerala cez VZP e-pobočku, tak poisťovni naúčtoval takmer 100 Eur za to. Pýta asi viac peniaze od poisťovne ako od ľudí - a myslím, že by to tak mali viacerí robiť, predsa len načo potom platíme ZP?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
8. dec 2020

@lenkakravcova Myslis, ze lekar si moze vybrat kolko si necha preplatit od poistovne a kolko od pacientov? Ze niektori "setria" chudatko poistovnu a zgustnu si na pacientoch? :D
To tak nefunguje, poistovna ma pravidla na preplacanie. Zubar vie kolko poistovna preplati a potom si tvori ceny - do tych premieta svoje naklady na chod ambulancie (najom, energie...), vybavenie (nove kreslo a nastroje, pristroje, ak ma v ambulnacii priamo napr aj rtg...), potom sestra, pripadne dalsi personal, upratovanie, nakup materialu, ochrannych pomocok atd atd atd.
A uz len taka polozka "najom" moze vyt vyrazne odlisna, tak aj ceny jednotlivych ukonov sa lisia.

lenkakravcova
8. dec 2020

@fokuska Ahaa 😀 to som nevedela. Niektorému preplatí poisťovňa menej a inému viac?alebo ako to funguje?
To úplne chápem s tými nákladmi.
Lebo práve ten zubár čo k nemu chodíme, je taký mladý šikovný, má aj sestričku, nové zariadenie, aj ultrazvuk v ordinácii - práve preto sa čudujem tým cenovým rozdielom - ako to že to dáva tak lacno? :-O
@viestta

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
8. dec 2020

@lenkakravcova Poistovna preplati kazdemu rovnako. Napriklad za konkretny ukon xyz preplati 30 eur.
Zubar 1: Pracuje vo velkom meste, v centre, takze ma vysoky najom, ma najnovsie zariadenie a ma na neho uver, sestricka tiez robi za nejaky plat, atd, takze si vypocital, ze za dany ukon minie material za 30 a hodnota jeho prace je dalsich 30eur (v tohm zohladni tie naklady, plat, atd), takze dany ukon on "predava" za 60eur (z toho 30 plati poistovna, 30 pacient).
Zubar 2: Pracuje v mensom meste, najom ma velmi vyhodny, alebo je vo vlastnych priestoroch, sestricka ma aj vzhladom na region nizsi plat, zariadenie prebral po lekarovi co isiel do dochodku. Material mozno pouziva iny, alebo ho nakupuje za inu sumu ale dajme tomu ze tam je cena rovnaka 30eur, tak on is vypocita, ze jeho praca stoji 12eur, cize rovnaky ukon "predava" za 42 eur. A zas - z poistovne dostane 30, ale pacient doplaca uz len 12. Za rovnaky ukon.

lenkakravcova
9. dec 2020

@fokuska Vďaka. Asi to aj tak bude pri tom našom - prebral ordináciu po inom čo šiel do dôchodku, a je v minimeste 🙂

fokuska
9. dec 2020

@lenkakravcova Tak tym padom si moze dovolit nizsie ceny 🙂 pravdepodobne nema uver na cele vybavenie, kedze to prebral.