Je lepšie mať vybaveného pôrodníka v Šaci?

sofiadi
14. máj 2021

Ahojte baby, ktoré máte skusenost - keď by som sla rodiť do Šace - je lepšie mat vybaveného pôrodníka, resp. zazmluvneneho, alebo len prist a odrodi Vás, kto má službu? Dakujem za rady 😉

diaalex
14. máj 2021

@sofiadi prišla som a odrodil ma lekár čo mal službu 🙂 aj najblizsie tak pojdem

sofiadi
autor
14. máj 2021

@diaalex prosím Ťa a kto bol pri pôrode? Na poradne si chodila tiež stále k ínému? 🙂

diaalex
14. máj 2021

@sofiadi dr. Švingál mal službu, veľká spokojnosť 🙂 ja som na poradne veľmi nechodila, robil ich môj gynekológ, bola som tam v 39tt+2 dr. Turčányiová a v 40tt+1 nepamätám si meno lekárky, len mi povedala že tak skoro neporodím a na další deň som prirodzene porodila 😁

carduelis
14. máj 2021

Ja som 2x rodila bez zazmluvnenia a super 🙂 vsetci lekari su tam super

gumkac19
14. máj 2021

@sofiadi ja som tiez rodila bez zazmluvnenia a super ☺️

sofiadi
autor
14. máj 2021

@gumkac19 a @carduleis kedy Ste tam rodili? Nemali ste potom pocit, že s Vami inak (horšie) jednajú? Ja by som sla bez dohodnutého najradšej, lebo nepoznám tam žiadneho, tak sa pýtam 🙂

carduelis
14. máj 2021

@sofiadi pred 2 rokmi a teraz v januari 🙂 vobec som nemala ten pocit, mala som nadst box, bola som tam cely cas s manzelom a porodnik prisiel len aby ma prvykrat vysetril, potom pichol vodu a uz len porod 🙂 pri oboch porodoch nam bolo dopriate maximalne sukromie a vobec nechodili casto

sofiadi
autor
14. máj 2021

@carduelis vrelá vďaka 🙂 ! pri kom si rodila prosím ?

erinka90
14. máj 2021

Ja som tiez nemala lekara, januar 2020, Mudr. Svec. Spokojna som bola.

carduelis
14. máj 2021

@sofiadi prve dieta Dr Turcsanyiova a teraz Dr Budinsky, robil predtym v Krompachoch tak je otvoreny novym metodam (mohla som si vybrat ci ne/chcem klystir a pichnut vodu), bez nastrihu a poranenia, po porode som mala dieta hned na sebe, dotepanie pupocnika, neprerusovany 2 hod bonding a vazenie a meranie az po tych 2 hod

sofiadi
autor
14. máj 2021

@carduelis tak to je mega (y) lebo ja som počula take strašidelne scenáre, že ženy nechali sa trapiť niekolko hodín kým porodili, velmi sa mi tomu nechce veriť, preto sa pýtam tuna 🙂

nikkya
14. máj 2021

2x bez zazmluvnenia , prvý Turcsanyiova ,druhý Michna , pri druhom som bola viac spokojná ,úplne top doktor 👌

slavkab
14. máj 2021

Teraz idem druhykrat, bez zazmluvnenia, nemala som ziadne vyhrady a teraz zatial poradne uplne v poriadku, mili, ochotni vysvetlit...

carduelis
14. máj 2021

@sofiadi noo to neviem povedat, oba porody rychle :D ale pri prvom som sa neotvarala tak mi dali oxytocin, nezda sa mi, ze by nechavali trapit 🙂 ja som mala super porody, rada na ne spominam a tesim sa na dalsie 🥰

sofiadi
autor
14. máj 2021

@slavkab na poradne chodis stále k niekomu inému? 🙂

sofiadi
autor
14. máj 2021

@carduelis dufam, že aj ten môj bude fajn 🙂

slavkab
14. máj 2021

@sofiadi ano, bola som 5x a len pri dvoch lekaroch, ale to je o nahode...v podstate poradne robia len mladi lekari a ozaj su velmi snazivi, nemozem povedat zle slovo

molkapolka
14. máj 2021

@sofiadi no niektore tie scenare su fakt pravdive..nechcem strasit, ale kamoska v 2017 rodila 2dni a maleho jej potom tahali von kliestami, ona posita vsade mozne. Nemala zazmluvneneho lekara.
Bratrancova zena rodila teraz april 2021, nemala lekara tiez a nechali ju trapit cely den, aby jej v noci robili akutnu sekciu, lebo mala babo vysoko, silne kontrakcie a porod nepostupoval. Takze nie kazda zena ma so Sacou dobre skusenosti. Mam aj kamosky, ktore rodili u Dosedlu, zazmluvneneho ho mali a porod bol super, boli spokojne.

gumkac19
14. máj 2021

@sofiadi ja som rodila maj 2020 - bez nastrihu, pri MUDr Budinskom, bol zlaty, cely cas masiroval hradzu, bonding super porod
kamoska rodila marec 2020- porod ze tiez super, nezazmlivneny, sice s nastrihom pri Kelijsovi
dalsia kamoska rodila februar 2020- porod nepostupoval, dostala 2 vyvolavacky, cakali den ci sa to rozbehne.. nerozbehlo sa, tak isla na sekciu - mala nejaku lekarku aj lekara (mena neviem)

diaalex
14. máj 2021

@molkapolka a sú aj také čo mali Dosedlu a neprišiel k pôrodu 🙂

sofiadi
autor
14. máj 2021

@diaalex áno to viem, presne známej sa to stalo :/

molkapolka
14. máj 2021

@diaalex ano jasne..tak je ine, ked sa s niekym poznas roky a ked je prenho rodicka neznama. Tak to funguje vsade, bohuzial.