Interrupcia v nemocnici Šaca - info

16. jún 2024

Dobrý deň, prosím kto bol na prerušení tehotenstva v Šaci, ako dlho ste čakali na termín, dúfam, že max dva dni? a vyšetrenia robili ráno pred zákrokom, večer ste išli domov? Ďakujem za info, lebo to čakanie na zabíja, tehotenstvo je viac ako nechcené, len musím počkať ešte 2 týždne údajne a až tak ísť, čo je pre mňa tiež nepochopiteľné, načo čakať, keď každý deň plačem a mám úzkostne ataky. Ďakujem

vyrovnanaosoba
16. jún 2024

Už si tu písala. Stačí si prečítať nejaké články o upt, všade je to rovnaké.
Alebo si zavolaj na gynekológii do šace a rovno sa opýtaj.

sara07
16. jún 2024

nemusíš čakat žiadne dva tyždne, čakacia lehota po podísaní informovaného suhlasu je 48 hodín
čiže žiadne dva tyždne
https://moznostvolby.sk/wp-content/uploads/2022...
tu si študuj, ak máš problém u svojho gynekologa , tak su aj iné ambulancie
môže mat lekar vyhradu svedomia , spytaj sa na to ,

hopsas
16. jún 2024

Ach .. nerob to..nezabi si vlastné dieťa .ono nemôže za tvoje zlé rozhodnutia

kris_tin257
16. jún 2024

Ak chces rýchly termín tak rieš radšej súkromné zariadenie v okolí, v nemocniciach je dlhá cakacka na všetky zákroky

autor
16. jún 2024

@sara07 dr. vravela, že keď som len teraz zistila tehotenstvo tak je ešte skoro, preto, ale budem tam volat, začiatkom júla mám mať zakrok

vyrovnanaosoba
16. jún 2024

Robila ti ultrazvuk, brala krv, v ktorom si týždni?

autor
16. jún 2024

@vyrovnanaosoba teraz už 5 plus, mešká mi 9 dní, áno mám všetko za sebou, potvrdené

sara07
16. jún 2024

skus zavolat do inej nemocnice, načo čakat ked je to takto . rozmysliet si to asi nerozmyslíš , čo už

autor
16. jún 2024

Keby chcel niekto rýpať, beriem veľmi veľa liekov, ktoré ani nesmiem vysadiť, idem zo zdravotného hladiska aj

vyrovnanaosoba
16. jún 2024

Nejdem rýpať, ale keď berieš lieky a vieš, že dieťa neprichádza do úvahy, tak mužovi nariadim kondóm alebo beriem tabletky. Ci teliesko. Toto sú také chabé výhovorky. Ale skus aj napríklad na moldavskej tuším, už neviem ako sa vola doktorka, chodila som k nej už veľmi dávno, a ona robila aj také drastické upt, že si prišla, ani pred operačné netrebalo, posadila do kresla, dala narkozu, zobudila si sa na izbe a po hodine ta pustili domov. Toho som bola svedkom, lebo som čakala na vyšetrenie a odvtedy mi z nej bolo zle. Tan som ju vymenila.

autor
16. jún 2024

@vyrovnanaosoba tak to sa mi nechce veriť, ale všetko je možne,len narkóza bez nemocnice? Ja som sa 20 rokov chránila, toto je, že neuveriteľné, strašná smola proste, keby mi z toho všetkého preplo, aj úverim, že zázračné otehotnenie

autor
16. jún 2024

kde prosom ťa na moldavskej?

sara07
16. jún 2024

@vyrovnanaosoba dá sa otehotniet aj s antikoncepciou, stačí aby ta viac prehnalo, zle ti bolo, a určité lieky znižuju učinok , nie je 100% , že si mala ty štastie neznamená že to tak je
a teliesko chhhaa , kolke deti sa rodia ako sa vraví s telieskom v ruke

autor
16. jún 2024

@sara07 zajtra budem konzultovat so Šacou aj spravy im donesiem, nech sa aspon ukludnim trochu, este cestujem do zahranicia, cize cele zle

autor
16. jún 2024

@sara07 ved toto, ze toto su nahody priam z pekla

autor
16. jún 2024

tri dni som spinila a trosku krvacala, verila som, ze priroda to vyriesi, ale ako naschval prestalo to

ahhola
16. jún 2024

Vsak to neuhanaj,ukludni sa, ci v 5 tyzdni, ci v 9.tom,mas to za jedny prachy a jednu vrazdu. 🥀

kikadzi
16. jún 2024

Nechces pomoct? Stretnut sa? Porozoravat? Som z Ke

kikadzi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. jún 2024

@kikadzi dakujem Ti za pomoc, vazim si to, momentalne mi pomaha kamoska, kazdy den ma kontroluje, aby som si nieco nahodou neurobila, vidi ako to zle znasam, budem volat aj psychologicke, myslim, ze po tomto zazitku budem mat traumu z intimity este pekne dlho

autor
16. jún 2024

velmi ma stve, ze tu tbl nezlegalizovali aj u nas

kikadzi
16. jún 2024

Naozaj? Rada by som to urobila pre tvoje babatko. Niekedy rozhovor niekedy vyrozpravat sa a vediet sa na niekoho obratit

autor
16. jún 2024

@kikadzi ja beriem vela liekov, nemozem ich vysadit, su kontraindikovane a mam po 40tke..cize fakt nebudem riskovat, tie lieky su, ze vela...vela ich je, prepac, ale som rozhodnuta

kikadzi
16. jún 2024

Viem. Zazraky sa deju. Nic nieje len tak. Aj ked to urobis nebudes to lutovat? (Neutocim) poculs som ze vela zien ma nocne mory. Som mamkou 2 krasnych zdravych deti a vzdy takyto nadpis vo ne zbudi lutost plac bezmocnost pre to babatko ten maly zazrak co je v nas a co nam ma vycarit usmev na tvari. Nepoznam ta nepoznam tvoj pribeh ale uz len to ze to babatko prislo za tebou nieje nahoda.

vorkola
16. jún 2024

to je pekne ze seba chranis,ale na druhej strane ides vrazdit male ,nevinne bezbranne neviniatko,Ked si dietatko nechcela,tak si sa nemala.... dufam,ze takehoto nazoru sme tu viaceri aj chlapi,Po upt si koledujes novu dg,,,je to dg post interupcny syndron.ten sa uz zahojit, vyliecit neda,lebo dieta uz je zabite,podvedomie nepusti,ci mas 20, 50.aci 70 rokov,to nase matky hovorievali, to nie je z päty trn vybrat,.....No uz vidim, tie utoky na mna,ale mne to nevadi, zastala som sa bezbranneho cloviecika,maly ruzovy uzlicek v mysli,ktoreho zabila vlastna matka, a nedovolila sa mu narodit,lepsie by bolo keby si ho donosila,a dala na adopciu,Ani si nevies predstavit kolko bezdetnych manzelov,caka na adopciu,aaspontych by si urobila stastnymi.

autor
16. jún 2024

@kikadzi tiez mam deti a mam za sebou aj missed abort ( spontanny potrat) a nocne mory som nemala

autor
16. jún 2024

@vorkola moje telo by porod nezvladlo, zbytocne o tom, musim tu byt pre tych, ktori ziju

autor
16. jún 2024

musim ist spat dievcata, rano skoro do prace, dakujem za odpovede, je to uz len na mne vydrzat to do op, dobru noc

vorkola
16. jún 2024

neboj sa,tie lieky,ked neposkodia teba,neposkodia ani dietatko,to,co som ja musela brat liekov,tak keby som to mala dat do suvisu s mojimi nasledujucimi tehotenstvami, (ale u mna UPT nikdy neprichadzalo v uvahu,tak vsetci styria by sa museli pri takych davkach liekov narodit na total poskodene,ci uz fyzicky,alebo psychicky.,ja na lieky nedbala,a vsetci styria zdrave pekne deti, a este bonus k tomu,vsetci jeden podruhom skoncili VS.Tak tu mas priamo odomna,mozno najväcsia kriklunka obhajkina a zastanka nenarodenych deticiek.Skutocne mi je ich luto,,ze ich zabija vlastna matka

sunsea
19. jún 2024

Ahoj, možno teraz sa ho chceš zbaviť, ale svedomie sa ozve a to nestraším...kamoška tak šla, lebo však má skoro 40, muž 50, deti pubertiaci starší... Dozvedela som sa to keď začala mať problémy psychického rázu a pritom ona nie je taká že ju hocičo položí. Keby som len bola vedela, poradila by som jej poradňu Alexis... Adopciu, bola by som jej butlavou vŕbou, pomohla by som ako by som vedela, sama som matkou a toto si neviem predstaviť, proste dať ho preč, keď pôjdes začiatkom júla bude mať asi 8tt...a takto bude vyzerať 🥺
Prosím nedávaj ho prec, ono za nič nemôže a bolo ti z nejakého dôvodu poslané zhora...možno sa má na starobu o teba postarať... Skús si to ešte premyslieť, ozvať sa do poradne Alexis...a spomínaný spontánny potrat, to je niečo iné, ono prišlo a samo z nejakého dôvodu odišlo...aké toto je rozbitie krčku maternice a buď po kúskoch alebo celé ho vytiahnu von! Prosím nezabíjaj svoje dieťatko!