Internát v Košiciach

viktoria7775
18. jún 2024

Ahojte, hľadali sme internát pre dcéru v košiciach jeden už bol obsadený tak sme sa pozreli na ostatné...rozhodla sa pre ŠI Považská no nie som si veľmi istá jej výberom aj keď presvedčiť sa nedala. Netuším čo mám čakať od tohto internátu keďže počula som všeličo a je to dievčenský internát. Mate nejaké skúsenosti? A ako ich delia na izby, podľa školy alebo náhodne?

sweet20
18. jún 2024

@viktoria7775 a co si pocula

alickapusinka
18. jún 2024

Skúsila si internát Antona Garbana na Werferovej ulici v Košiciach na Terase.

viktoria7775
autor
18. jún 2024

@alickapusinka Tam už je plná kapacita, volala som im osobne a povedali mi. Mrzelo ma to keďže to bol aj vyzorovo pekný internat a záujmové útvary by sa nenudila, tiež tam je ubytovana jedna jej kamarátka.

viktoria7775
autor
18. jún 2024

@sweet20 Netuším, či to je naozaj pravda len človek ak niečo zlé započuje tak sa aj trocha naľaká... počula som, že baby tam nevychádzajú dobre a na izbách sa nedokážu niektoré vystáť, tiež vraj už šikana bola, či pravda alebo nie nemám poňatia tak sa snažím overovať aspoň na tejto stránke...

alickapusinka
18. jún 2024

@viktoria7775 A však skús ešte začiatkom školského roka moja mamina tam pracovala v kuchyni a viem že vždy vravela že viac študentov sa odhlási v septembri lebo idu bývať na privát alebo odídu zo školy že si to rozmyslia idú na inú školu. Uvidíš v septembri sa niekto odhlási z internátu.

blancheporte
18. jún 2024

@viktoria7775 a na Medickej nie je voľné miesto? Syn tam býval počas strednej školy a bol spokojný.

viktoria7775
autor
19. jún 2024

@blancheporte Neviem nad Medickou sme nerozmýšľali, myslíte, že je to lepšia voľba?

blancheporte
19. jún 2024

@viktoria7775 určite lepšia ako Považská. Synove spolužiačky neboli spokojné na Považskej. Tak neviem....

viktoria7775
autor
20. jún 2024

@blancheporte Tak skúsim sa s ňou porozprávať a uvidím každopádne ďakujem.

viktoria7775
autor
20. jún 2024

@blancheporte A neviete prečo tam neboli spokojne?

blancheporte
20. jún 2024

@viktoria7775 kvôli spolubývajúcim. Že niektoré dievčatá boli drzé. Že vraj to hranicilo až do šikanou.

viktoria7775
autor
21. jún 2024

@blancheporte Tak to dúfam ze tieto problémy nenastanu... už sa vraj definitívne rozhodla a aj žiadosť sme podali tak môžem sa asi už len modliť.

jendralka
22. jún 2024

@viktoria7775 ahoj, podarilo sa vám niečo nájsť? Syn ide na nadstavbu do KE a už sme skúsili asi všetko obvilat a všade plno. 🤦🏼‍♀️ Nevieme, či čakať, alebo hľadať podnájom 😵‍💫

viktoria7775
autor
23. jún 2024

@jendralka ahoj, už sa nám ozvali zo ŠI Považská je to dievčenský internát takže má miesto tam... Poznám ešte ŠI Palackého, Medická, a jeden pri škole SOŠ Jozefa szakkayho skús tam zavolať ešte možno niečo voľné bude a ak by náhodou nie tak v septembri môžeš tiež požiadať, pretože veľa detí odchádza z internátov alebo ich menia tak sa uvoľňujú miesta. Držím palce

jendralka
23. jún 2024

@viktoria7775 rozposlali sme maily, kde sa dalo. Niečo som už obvolala, zvyšok v utorok. Dúfam, že niečo bude 🫣 lebo dochádzať každý deň SNV - KE sa mu nebude chcieť