Hotelová akadémia v Košiciach

yanqqa
22. feb 2021

Ahojte, mate niekto syna/dceru na hotelovke v Košiciach? Alebo dávate prihlášky? Odporucate? Ďakujem

andrea0710
22. feb 2021

@yanqqa my neodporúčame, zlá skúsenosť. Dcéra prestúpila na inú školu,ale záleží od toho,čo od školy očakávate,aj od daného odboru. Tá škola už nemá úroveň ako mala niekedy.

janulienka1103
23. feb 2021

Na ktorú hotelovku?

yanqqa
autor
23. feb 2021

@janulienka1103 chceme dat na južnú triedu

yanqqa
autor
23. feb 2021

@andrea0710 v podstate dcera nevie kde chce ísť ani co chce v budúcnosti robiť. Toto je jediný odbor, ktorý ju nejako oslovil. Na gymnázium nechce ísť, ani na to nemá známky. Ja trvám len na tom, aby to bol maturitny odbor.

andrea0710
23. feb 2021

@yanqqa vybrala si priamo odbor hotelová akadémia?ten je 5 ročný.

yanqqa
autor
23. feb 2021

@andrea0710 áno, to som ju tiež varovala, že bude chodiť na SŠ o rok dlhsie.

andrea0710
23. feb 2021

@yanqqa súčasťou štúdia je veľa povinnej neplatenej praxe, ktorú musia absolvovať vo svojom voľnom čase napríklad.Prax spočíta v tom,že robia obsluhu alebo v kuchyni.Ak má vaša vzťah k takejto robote, možno to bude pre ňu fajn. Na študentov čo sa týka učenia veľké nároky nie sú, myslela som,že aspoň jazyky,ale ani to nie. My celkovo ako priestory na výučbu, nároky na študentov, nízka úroveň vzdelávania a vzťah pedagógov k deťom bolo sklamanie, česť výnimkám.

kkatka22
23. feb 2021

@yanqqa Ja som tam maturovala v roku 2012 a neodporúčam tu školu vôbec,možno sa to tam už zmenilo odvtedy to ja neviem ale podľa mojich skusenosti určite neodporúčam učí sa tam sice zo vsetkeho nieco ako napr aj účtovníctvo,jazyky cestovy ruch ale nenauči sa tam poriadne NIČ.Ja som mala ako prvy jazyk nemecký a druhy som chcela anglicky ale nanutili nám ruštinu a povedali, že ak s tým mame problem vieme kde su dvere a môžeme odísť

janulienka1103
24. feb 2021

@yanqqa tak ak si vyberie priamo hotelovú akadémiu tak bude 5 rokov. Sú tam už aj pár rokov tie odbory z potravinárskej školy čo bola na Južnej triede 48. Veľa, veľa praxe v rámci víkendov, teraz neviem ako to počas korony funguje, ale nebol víkend aby sme na praxi neboli lebo stále nejaké oslavy, svadby... Museli sme mať odrobeny určitý počet hodín. Prax sme mali aj v reštauráciách, hoteloch. Je to fajn škola, no osobne by som si ju už druhýkrát nevybrala

danielllka
7. apr 2021

@andrea0710 v čom konkrétne ste mali zlú skúsenosť, alebo teda čo nevyhovovalo?

andrea0710
12. apr 2021

@danielllka to šlo jedno s druhým, hlavne dosť nízke nároky na študentov, veľa povinnej praxe vo voľnom čase deti (napr.v sobotu, nedeľu ísť na šiestu ráno), vzťah učiteľov k deťom.Záleži však na tom,ako ste zvyknutí zo ZŠ,na našej boli dosť vysoké nároky,čo sa týka vzdelania a prechod na strednú bol nie,že stagnovanie,ale krok späť,dokopy nič sa neučili,čo sa týka jazykov,to bola bieda..Bonus bolo správanie niektorých učiteľov ,ako sa správali k deťom, samozrejme nie všetci.