Gymnázium Šrobárova verzus Park Mládeže v Košiciach

monci20
3. apr 2021

Ahojte, podelíte sa so mnou zo skúsenosťami z týchto škôl. Našla som tu príspevky, ale sú staršie. Chcela by som skôr také, čo teraz niekedy ukončili školu, dcéra tam má podané prihlášky, momentálne ešte nevie čo chce ďalej študovať, možno medicínu alebo psychológiu ,ako tieto školy pripravia na VŠ, viac ju to ťahá na Park Mládeže.

77daniela77
3. apr 2021

@monci20 Srobarku ma mama,ja,aj dcera.Neviem ako je tam teraz,ale za mna to bola vzdy vyborna skola.

pininka1
3. apr 2021

Srobarka bola niekedy naj, potom hodne padli dole urovnou a teraz sa opat zviechaju. Na park mladeze mali dve moje kolegyne dcery, obe ich dali prec. Neboli spokojne s urovnou, financiami a pod.

monci20
autor
3. apr 2021

@pininka1 ten park mládeže, to bolo teraz niekedy

pininka1
3. apr 2021

@monci20 jedna prekladala minuly rok a druha cca 5 rokov dozadu

margareta15
4. apr 2021

Syn je prvak na Park Mládeže, spokojní sme.

juzanka151
5. apr 2021

@pininka1 tak tu bude asi mamička veľmi náročná a mala by ich rovno poslať niekde do zahraničia tam by bola určite spokojná 😀

monci20
autor
5. apr 2021

@margareta15 a je to tam také prísnejšie, alebo skôr uvoľnenejšie, aké majú nároky učitelia

pininka1
5. apr 2021

@juzanka151 nie nieje vobec narocna a uz som to pocula od viacerych ohladom parku mladeze, ze neustale za nieco pytali peniaze a ani uroven nebola taka ako ocakavali, hadam to nechcete porovnavat napr s Postovou. A co sa tyka Srobarky, kazdy priemerny Kosican cital alebo pocul ze tam boli velke problemy od vedenia pocnuc. Ja pisem len svoj nazor, celkovo su u nas gymnazia vo velmi zlom stave a to vravia hlavne ucitelia, vsetko sa ukaze ked dieta pride na vysku. Ale niekomu je to jedno,hlavne ze ma decko gympel.....

monci20
autor
5. apr 2021

@pininka1 ďakujem za názor, každý očakáva od školy niečo iné, určite nejde dcéra na gympel len kvôli tomu aby mala ukončený gympel, ale aby ju to pripravilo na VŠ a práve preto sa informujem kto má aké skúsenosti. O Šrobárke som tiež počula, že tam boli problémy hlavne vo vedení, ale teraz keď sa tam vymenil riaditeľ, či nenastala nejaká zmena

pininka1
5. apr 2021

@monci20 mne tam robi spoluziacka z vysky a ona mi vravela co a ako a ze teraz to zasa zacina byt lepsie. Ja mam viacero kamaratok ktore ucia na gymploch a preto viem ze mnohe su gymple len aby boli. Mna caka buduci rok toto so synom a veruze sama neviem.co bude, on je vyslovene studijny typ, ale zas co sa tyka logiky troska poslabsie a obavam sa ze keby aj isiel na Postovu napr ci by to dal. Ide mu vyborne rustina, aj maju skvelu rustinarku, tak ho nahovaram na bilingvalne gymko M.R. Stefanika, ale musi sa nakoniec on rozhodnut.

monci20
autor
5. apr 2021

ďakujem za vaše názory ☺️

juzanka151
6. apr 2021

@pininka1 noo to je pravda ,ze vela gymnaziam klesla uroven ,ale neporovnavam park mladeze s postovou to vobec nie len doposil ja som na nu nepocula nic zle preto som sa pytala ci nie je ona narocna 🙂

zzzuzzzu
6. apr 2021

@monci20 Mam syna na spanielskom bilingvalnom gymnaziu GPM a uprimne, i ked maju nalozene viac ako klasicke gymnazia, i pocas distancnej vyuky makaju na plne obratky, ziadne ulavy ci provizorne riesenia, denne plny, neredukovany rozvrh, ani na sekundu sme neolutovali vyber skoly, rozhodli by sme sa tak opät. Je to sice narocne studium s duplicitnym jazykovym nakladom, boli aj tazke chvile, ale vidno to i na jazykovej a celkovej studijnej urovni. Za nas bola GPM idealna volba, urcite odporucam, pokial inklinujete k jazykom a studiu v cudzej reci ... Syn uvazuje o pokracovani studia v SPJ na VS v zahranici. Ku klasickej sekcii sa vyjadrit neviem, kedze skusenost mame len s bilingvalnou castou, ale vo vseobecnosti je vedenie skoly vyborne a velmi dynamicke ...

pininka1
6. apr 2021

@juzanka151 pisala som ze islo o dve kolegyne nezavisle od seba a uz som to pocula viackrat. Ale samozrejme na kazdej skole to zavisi od ucitelov a aj od samotnych deti. Dcera tej kolegyne na inej skole je max spokojna a nema problem.

esterslebo123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esterslebo123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz