Existuje nejaká sekta v Košiciach?

27. nov 2021

Ahojte, vyčína v KE nejaká sekta? Predpokladám, že náboženská.
Máte skúsenosť s tým, že by bol niekto v sekte? Ako sa to prejavovalo zo začiatku?
Máme divné konflitky v rodine, ktoré nepramenia od nás a zároveň dotyční začali mať zvláštne reči.

slovakboy
27. nov 2021

Aké reči majú?

ella_price
27. nov 2021

Máš teda podozrenie, že dotiční sú v nejakej sekte? To môže byť rôzne. Dnes existuje toľko siekt, že je ťažké to všetko ukorigovať a mať v tom prehľad.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella_price
27. nov 2021

Keď to prechádza do fanatizmu, kľudne sa ich môžeš opýtať na ich vieru alebo spoločenstvo. Väčšinou takíto ľudia majú tendenciu všetko ihneď zo seba dostať von a presviedčať druhú stranu.

slovakboy
27. nov 2021

To že neboli nábožensky založení nič neznamená. Teraz je Korona cítia neistotu tak ich niekto oslovil. Problém sekty je násilná manipulácia. Nehádajte sa s nimi. Nech si majú svoju pravdu ale nenechajte ich hovorit vam ju. Ak nevedia rozprávať o ničom inom ako len o tom tak s nimi prerušte kontakty alebo otvorené povedzte že ich máte radi ale nechcete aby sa o tejto téme s vami bavili. Poznám tu len tri sekty: Jehovistov, Kresťanské spoločenstva a Adventistov siedmeho dňa. Mozno este Scientológovia. Islam nie je sekta.

77daniela77
27. nov 2021

Scientologov a jehovistov z tych znamych je tu dost vela🤔

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
27. nov 2021

Mam znamu, ktora chodi do Ke do nejakeho krestanskeho spolocenstva. Vobec nie je ina, aspon ja to na nej nevidim. Ak pri stretnuti nadhodi nabozensku temu, tak to nie je nic, co by sa vymykalo normalu. Stretnutia maju v ramci SR a CR, boli aj v Izraeli. Lenze nechodia do klasickeho kostola a neuzavaju knazov.

slovakboy
27. nov 2021

Poznal som Jehovistu ktorý bol za socializmu v base kvôli tomu že odmietol vojenčinu a robil potom už len kuriča. Raz mi porozprával to čo musel a potom už so mnou na tu tému nehovoril. Skvelý človek to bol. Ale videl som aj mladé dievčata svedkyne Jehovove a pohádali sa so staršími ženami na ulici boli dosť hnusné aj tie mladé a potom už aj tie staré na nich.

autor
27. nov 2021

Dakujem vam za zdielanie skusenosti. Ono je to cele take zvlastne a nemame zatial nic konkretne coho sa chytit

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77daniela77
27. nov 2021

@mrnoname 😂....ten Samco👀

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77daniela77
27. nov 2021

@mrnoname Desíš ma....stretnut ho niekde👀

annm81
27. nov 2021

Ak by bol jeden, dá sa uvažovať o psychickej chorobe, alebo o úraze hlavy. Ale ak sú dvaja, je to o inom. V Košiciach pôsobia napr. Svedkovia Jehovovi alebo aj Moonisti. Ak potrebuješ poradiť, môžeš sa obrátiť na odborníkov napr. na oz-integra.sk

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77daniela77
27. nov 2021

@mrnoname ....nechce sa mi to verit....😎

autor
27. nov 2021

@annm81 dakujem

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
virginiakapis
6. okt 2022

Mám kamarátku ktorá je asi v sekte,nechce mi prezradiť kam chodí len povie že je to spoločenstvo... Modlia sa tam vraj za chorých ľudí a vyháňajú démonov... Tiež je dosť fantastická, verí že táto generácia zažije koniec sveta....no je toho dosť... Nie je už sama sebou, presviedča už svojho priateľa a chce tam dostať aj moju druhú kamarátku... Mňa stým nepresvedčila,ale stále sa o to pokúša. Často je podráždená a pôsti sa hocikedy tvrdou hladovkou... Viem že nemám šancu ju z toho dostať.... Podľa mňa sa stala ďalšou obeťou,kde zneužívajú ľudskú vieru v Boha...

titiap
6. okt 2022

Mojho (nastastie uz) byvaleho priatela sfanatizovalo nejake charizmaticke spolocenstvo vo Vranove. Stacili dva mesiace prazdnin v lete, co bol mimo domu, a ked sa vratil, bol to uplne iny clovek. Nedokazal sa rozpravat o nicom inom len o bohu a nabozenstve, pri beznom rozhovore namiesto normalnych odpovedi pouzival citaty z biblie alebo akoby naucene vety, ktore na 100% neboli z jeho hlavy. Zacal mi ten ich sposob viery samozrejme tisnut, a hoci som vtedy bola dost veriaca, aj tak to bol zaciatok konca nasho vztahu. Zacal ma odsudzovat ako "malovernu", pretoze som ho slepo nenasledovala do tej sekty. Vobec nevidel, ze ta jeho viera je uz mimo normalu, a nebol absolutne ochotny spravit ziadny kompromis. To spolocenstvo bola nejaka krestanska sekta. Viem, ze tam chodili na nejake stretka, kde salarabandovali, a ze ludia odpadavali pri modleniach a take vselijake zvlastnosti. Kazdopadne ak su tvoji pribuzni v nejakej takejto sekte, tak skor ci neskor s vami prerusia kontakt, pretoze ste pre nich asi tiez "maloverni" a takych oni nie su ochotni ani schopni vo svojej blizkosti tolerovat. Vysvetlovat ani presviedcat takych ludi nema zmysel :(