Chceli by ste žiť v Košiciach?

21. aug 2022

Vyhody a nevyhody? Dobre a zle lokality?

bessie12
21. aug 2022

v Kosiciach som sa narodila a vyrastala som tam, takze ano chcela by som tam zit, ak by boli dobre pracovne prilezitosti.

viestta
21. aug 2022

Vyrástla som tam, teraz síce nežijem, ale žila by som tam. Je tam všetko co človek k životu potrebuje

miriam_s
21. aug 2022

Košice sú super, bývam tu rok, sťahovala som sa z malého mesta a bolo to najlepšie rozhodnutie... Dobré/zle lokality - to je dosť subjektívne, závisí od toho kde pracuješ, v ktorej časti KE... Z hľadiska ranných zápch sú asi najhoršie Ťahanovce keď treba ísť dole do mesta, ideálna je taká lokalita, z ktorej vieš ísť viacerými spôsobmi a nie si odkázaná na jeden konkrétny spoj.... Ja bývam na začiatku furce, v smere z Palackého a do mesta mám spojom 10-12 min a idú tri rôzne busy ktorými sa viem dostať.... Ale sú lokality kam ja nepotrebujem chodiť ale musela by som ísť iba jediným spojom lebo iná možnosť není - teda je ale nevyhovujúce prestupy ... Preto to veľmi záleží od toho kam potrebuješ chodiť a k tomu zvoliť lokalitu bývania, ja som vyberala bývanie presne takto že aké mám odkiaľ možnosti dochádzania ráno, aby som nemusela šalieť zakaždým...

surama
21. aug 2022

Jasnacka. Mas tu vsetko, vela moznosti ci uz pracovnych ci na travenie volneho casu. Najlepsia lokalita je pre mna Terasa, najhorsia Tahanovce. Nejde len o dopravnu dostupnost, ale celkovu kvalitu zivota, moznosti atd. Ale paci sa mi aj Jazero, pekna lokalita, mas kde vybehnut po praci, prejst sa popri Hornade 🙂 Na Furci mas zas lesopark, ale zial, zapchy kazde rano a je to proste kopec... Juh je zas taky priemyselny, KVP je fajn, aj este stale blizko do mesta 🙂

cruz741
21. aug 2022

Je to moje rodné mesto,žila som tam do 35 rokov,už 12 rokov žijem na strednom Slovensku a robím všetko preto,aby som sa tam vrátila aj s rodinou..Je to pre mňa ideálne miesto pre život,milujem to tam🙂

ivangeline
21. aug 2022

Zijem. Nvm o nevyhodach. Tazsie s premavkou do centra a z neho Tahanovce, Furca, Jazero, Lunik 9 by som obisla....Ja som spokojna.

marca12
21. aug 2022

Zila som v KE,milujem to mesto,za mna skvela volba na zivot. Mas tam vsetko,vela moznosti,prilezitosti na akekolvek vyzitie

bimbambom
21. aug 2022

@ivangeline môžem sa opýtať prečo si dala tieto sídliská na jednu kôpku ?

ivangeline
21. aug 2022

@bimbambom pred Lunij 9 si daj bodkociarku

viestta
21. aug 2022

@bimbambom pretože majú problematickú dopravnú dostupnosť. Z každého ide doprava do centra cez "úzke hrdlo" a často sú tam zápchy. Možno keď sa spraví Slanecka a kompletne dobuduje diaľničný obchvat mesta, tak aj tam klesne dopravná záťaž, ale momentálne to je bieda. Ale na druhej strane, ak ti netreba každý deň cestovať cez mesto alebo do mesta, tak tie siiska sú fajn. No a Lunik IX to je úplne samostatná kapitola.

eeffka
21. aug 2022

Zijem tu 45r a nikam sa nechystam 🤣

bombulka1987
21. aug 2022

Ja som sa tu narodila, vyrástla, vyštudovala a žijem doteraz. Žiadnu zmenu nemám v pláne, akurát ľutujem že som mohla počas školy ísť na výmenné pobyty (ale to nemá žiadnu súvislosť s otázkou života v Košiciach). Myslím že mám k životu všetko čo potrebujem 🙂

suzanne_forgeron
21. aug 2022

Košice sú krásne mesto, s nádherným historickým centrom, plné kultúrnych podujatí (najmä na jar a v lete), tak trochu medzinárodným, keďže tu chodieva čoraz viac zahraničných turistov a študentov. V meste má všetko, čo potrebuje, aby sa mohol kultúrne a spoločensky vyžiť. Po okolí je veľa miest, kde sa dá chodiť cez víkendy na výlety do prírody, či už s deťmi, alebo dospelými. Výhodou sú aj električky, ktoré ráno a poobede nie sú ovplyvnené zápchami tak, ako autá a autobusy. Žijem tu od narodenia a po štúdiu a cestovaní v iných slovenských mestách som si uvedomila, že som hrdá na to, že práve odtiaľ pochádzam a že krásne miesta, na ktoré sa moje spolužiačky chodili pozrieť cez celé Slovensko, môžem ja vidieť každý deň. Samozrejme, ako každé mesto, aj my máme problémy alebo nedoriešené veci. Je tu veľa Rómov, kvôli nim aj väčšia nečistota okolo kontajnerov, hlavne po sídliskách... Ale je tu aj veľa milých Košičanov s rýdzou východniarskou náturou, ktorí sa vám hneď prihovoria a pomôžu, keď potrebujete. Povedala by som, že záleží na tom, čo od mesta očakávate, čo vám treba k životu. Ak máte radi všetky tie super možnosti, ktoré vám mesto ponúka, potom prijmete aj negatíva, ktoré to so sebou môže prinášať.

sszuzu8
21. aug 2022

Ja tu žijem a milujem to tu. Je tu všetko po čom človek túži. Aj ruch mesta aj ticho prírody.

bimbambom
21. aug 2022

@viestta no ako ja rozumiem doprave . Ja sama dokonca chodím dookola aby som sa vyhla zápcham ráno .
Ale dať tieto tri sídliská na kopu s Luníkom , ako pardón .... To ma trochu zarazilo :(

tykat
21. aug 2022

Žila som tam 5 rokov, “šicko” OK ale kvôli vetru by som tam nebývala ani za nič, mne fakt veľmi vadil.

risolino
21. aug 2022

@tykat ja som si tiez za 18 rokov na ten vietor nezvykla 🙂

eeffka
21. aug 2022

@risolino ja ho nevnimam zijem tu od narodenia

risolino
21. aug 2022

@eeffka mozno preto, ze si zvyknuta... Ked som sa tu stahovala, tak ma upozornili na to, ze budem kazdu chvilu menit dazdnik a nepomoze ani kvalitny 🙂

bimbambom
21. aug 2022

@risolino v Ke sa neoplatí mať dáždnik 😂

eeffka
21. aug 2022

Ja ani nemam 🤣

risolino
21. aug 2022

@bimbambom my sa akurat teraz stahujeme z KE 🙂 som zvedava, ako si zase zvyknem. Ale budem aj v KE do prace chodit.

bambulka814
21. aug 2022

Kosice áno, áno, áno❤️. Je to mesto prosperity, takže ozaj sú tu dobre pracovné príležitosti a prichádzajú neustále ďalšie (hýbem sa v IT svete, som dosť v obraze). Bez problémov tu vie človek mať BA plat, ale nižšie náklady na život. Naše deti tu dostávajú kvalitné vzdelávanie a voľnočasové aktivity tiež (dvaja naši chlapci hrajú hokej, tam, kde trénoval Slafkovsky, stretávali ho pravidelne, kým nešiel do USA), dcéra detto. Je tu príjemne, útulne, v meste cítiť históriu. Povedala by som to tak, je tu veľa šikovných schopných ľudí, ktorí milujú Košice a robia veľa, aby sme sa tu všetci mali lepšie. Vietor nevnímam tiež🙂. A áno, Rómovia sú dlhodoby nerieseny problém, ale učí nás to všetkých tolerancii asi☺️.

bambulka814
21. aug 2022

Tým, ktorí sa chcú dozvedieť, čo sa aktuálne deje v IT svete, odporúčam sa registrovať tu:

https://itmasummit.com/venue/?utm_source=Facebo...

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehulka2011
21. aug 2022

Krasne centrum, ale byvat by som ta nechcela kvoli velkemu mnozstvu neprisposobivych

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka814
21. aug 2022

Ešte jedna vec, kamoška z UK, manžel z Izraela teraz strávili celý júl v KE kvôli synovi, chodia tu každý rok na hokejove campy, nase deti sú kamoši tiež. Vážne uvažujú nad tým, že sa tu presťahujú natrvalo, pre ich dve deti sú tu podľa nich oveľa lepsie možnosti ako v UK, školy a hokej, pričom tu ich to samozrejme stojí mini minimum z ich pohľadu. A tam platia dráhu súkromnú školu. A keď chlapec dôjde sem, zistí vždy, ako zaostáva.

Takže tak.

Nexcem byť chodiaca reklama na Košice, ale niekedy mám pocit, že je tu nejaké zvláštne požehnanie🤗.

beata_k
21. aug 2022

Byvala som vo viacerych mestach. KE su fajn, ale jedna vec je velmi zla...kose. Je tu extremne malo kosov. V ziadnom meste nebolo tak malo kosov.

betkaulicna
21. aug 2022

Len sa pripojím 🙂 tiež ma to zaujíma.