Čakanie na PCR test - termín

2. nov 2020

Ahojte. Bol niekto v blízkej minulosti, alebo prítomnosti na PCR test, normálne indikovaný (nie súkromne za vlastné). Ako dlho trvalo kým vám dali termín od prihlásenia?

bebemonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nini1010
2. nov 2020

Hlavne teraz je taky naval ze je sklz aj na vysledky.Posledne dni mam info ze sa cakalo na sms 3-5dni.

lucia147852
2. nov 2020

V stredu vecer sme sa registrovali, vo štvrtok ráno prišiel termín na piatok. TN kraj. Ale výsledky ešte nemáme 😅

autor
2. nov 2020

@nini1010 a z akého ste kraja/okresu?

kaya6
2. nov 2020

Ahoj. Registracia v pondelok, test v utorok. Vysledky v stredu. To bolo pred mesiacom.

1mia2222
2. nov 2020

mne prišlo v ten deň

autor
2. nov 2020

Ďakujem ale myslím fakt v priebehu posledných 2 týždňov Max. Že aká je súčasnosť 🙂

ewinaski
2. nov 2020

Ja som sa registrovala minulú sobotu okolo obeda,( u nás ešte prebiehalo celoplošné testovanie) večer o 19.59 mi prišla sms s termínom, ale 200 km od môjho bydliska, snažila som sa im tam zavolať, ale oni sú na infolinke do 20.00, ráno som im tam volala, že či sa to nedá presunúť, o pár hodín na to, mi presunuli termín. V stredu som bola na testoch a vo štvrtok mi prišli výsledky, takže u mňa relatívne rýchly proces na to, že aký si vyťažení.

rachel36a
2. nov 2020

Ja som bola v stredu. Objednavala som sa v piatok.

miriam11
2. nov 2020

3 dní som čakala kým mi oznámili termín

mimkao
2. nov 2020

otec bol pred operáciou na RT-PCR. 27.10mu robili ster, výsledok mu prišiel na druhý deň ku večeru.
Objednával sa na neho 23.10.

autor
2. nov 2020

Tak ja mám takú situáciu. Že muž vyšiel v antigenovom pozitívne, aj keď kus nechápeme lebo 8 dní je doma a s nikým sa nestretol má homeoffice. Ja negatívne.
On sa odsťahoval. Ja som tiež v karanténe ale som tehotná a mám vyšetrenia u rôznych doktorov, tak som chcela vedieť či ozaj alebo proste ako na tom som.
Na Ruzv mi povedali že si môžem vypísať ziadanku. Vypísala som dnes ráno. Prišla mi sms že ok registrujú a budú má informovať. A teraz večer mi napísali že keď som bez priznakov mám byť 10 dni doma, ak budem mať príznaky mám sa prihlásiť.
Takže asi neregistruju tu moju žiadosť..

rachel36a
2. nov 2020

Ziadost zaregistrovali ale nepovazuju ju v tejto chvili za opodstatnenu, takze sa máš riadit tym co ti napisali

autor
2. nov 2020

@rachel36a aaa už mi prisla sms že mi dávajú termín na štvrtok. Ale dcérke nie. Deti asi neriešia.

autor
2. nov 2020

@lucia147852 fuuu tak dosť dlho čakáte. Držím palce 🙂

rachel36a
2. nov 2020

Deti testuju az ked budes ty pozitivna pokial nemaju príznaky. Ja som bola na teste v stredu, muz vo stvrtok a nas maly ide az teraz v stredu

lucia147852
2. nov 2020

Ďakujem. Snáď to bude v poriadku. Nikto nemá príznaky a od kontaktu je to už 2 týždne.

@rachel36a sranda. Nás ako kontakt hneď všetkých aj s malou dcérou 3 ročnou.

rachel36a
2. nov 2020

@lucia147852 a nam maleho nechceli vobec, ake trvala som na tom...zvlastne 😉

mogaa
3. nov 2020

pokiaľ nemá príznaky tak deti je zbytočné stresovať testovaním.....ak budeš ty ako matka pozitívna, musia ostať v karanténe aj deti, takže je zbytočné ich testovať.....

budemmamca
3. nov 2020

Tak podľa toho koľko je už prihlásených ľudí, ale teraz je strašný nával a väčšinou všetko na najbližšie dni obsadene

suzanah181
3. nov 2020

@miriam11
@rachel36a kde presne sa objednať? Telefonicky to nehrozí. Skúšali sme dnes asi 5 čísla a nikde nikto nedvíha. Manžel je po celoplošnom pozitívny ja negatívna. Na ďalšie celoplošne nemôžme ísť keďže sme v 10 dňovej karanténe a asi by sa mi zišiel negatívny pcr test aby mohli deti po karanténe nastúpiť do školy a skolky lebo len tak bez nejakého potvrdenia mi ich asi nevezmú 😭 Dakujem za každé info.

janulla1
3. nov 2020

@suzanah181 cez korona.gov, my sme boli v kontakte s pozitívnou osobou, dozvedeli sme sa to cez víkend rovno som nás objednala cez túto stránku, po registrácii Vám príde sms s termínom testu,

suzanah181
3. nov 2020

@janulla1 dakujem a hradime si to sami alebo to prepláca stat? Ak áno potrebujeme nejaké tlačivo od lekára?

janulla1
3. nov 2020

@suzanah181 práveže cez túto stránku je to štátne, nič sme neplatili

suzanah181
3. nov 2020

@janulla1 čiže len sa objednať a čakať na termín? Nič od lekára nežiadajú?

janulla1
3. nov 2020

@suzanah181 nie vôbec nič od nás neziadali, a to sme boli na testovaní všetci aj deti kvôli škole vtedy ešte bola otvorená

janage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
3. nov 2020

@suzanah181 v kľude si zisti či škola bude požadovať papier v takomto prípade aký a od koho. Ak PCR bude pozitívny karanténa sa bude rátať od Tvojho PCR testu tých 10 dní. Ak budeš negatívna končí karanténa po 10 dňoch od manželovho výsledku ak nebudete mať príznaky. Niektorých už na pretestovanie nevolajú. Bola niekde taká prehľadná tabuľka skúsim nájsť

suzanah181
4. nov 2020

@janage dakujem. Ešte má zaujíma či Vám dali nejaké potvrdenie že ste negatívni ? Lebo to oznamujú len cez SMS nie?

rachel36a
4. nov 2020

@suzanah181 uz si dostals info...objednat cez korona.gov.sk
Sms ti pride termin aj vyskedok...to sluzi ako potvrdenie