Angličtina v inom prostredí pre dospelých a deti

maxi_osta
11. okt 2023

Ahoj Dievčatá ,

Som mladá mama dvoch detí, ktorá sa do Košíc presťahovala pred 3 rokmi z Ameriky. Prvých 24 rokov svojho života som bola v Amerike a angličtina je môj prvý jazyk. Moja mama je Slovenka, takže som sa naučila po slovenský od nej, ale je to moj druhý jazyk .

Teraz žijem v Košiciach a som na materskej, rozmýšľala som, že založím skupinu pre deti a rodičov, aby sa učili angličtinu v neformálnejšom prostredí. Napríklad ponúkanie skupinových prechádzok/ stretnutí cez víkendy s deťmi a ich rodičmi. Príkladmi môžu byť prechádzka v prírode, prechádzka mestom, návšteva nákupného centra, návšteva zoologickej záhrady. Počas stretnutí by som hovorila po anglicky/slovensky a učila som užitočné výrazy alebo frázy súvisiace s činnosťou, ktorú robíme. Pitala by som si malý poplatok 5 alebo 10 eur za hodinku. Myslí si niekto, že by rodiny s deťmi na Slovensku zaujímalo? Alebo máte nejaké nápady, ako to urobiť, aby to fungovalo? Ďakujem za váše názory 🙂

viestta
11. okt 2023

Myslim si, ze je to vyborny napad, pretoze jazyk sa najlepsie uci praxou v konkretnych situaciach
A skusila by som nieco zorganizovat napriklad v materskom centre, kde sa stretavaju maminky aj detuchy.

hipuska
11. okt 2023

Aj mne sa ten nápad páči. Akurát tam vidím prekážku, že keď budes s deťmi a budú tam matky, nikdy to nebude ono. Pretože v prvom rade budú oslovovat ju. Ak by si bola sama, kolko deti by si zvládla? To by sa ti ani nevrátil náklad. skôr.ako píše vyššie, osloviť materské centrá, ms. Ale.to by si už.musela oficiálne si založiť nieco

slavomira236
11. okt 2023

@maxi_osta myslim ze fajn napad..a co keby si ty s nimi ak budes komunikovala len v anglictine? Ziadne slovo slovensky. Ja by som to brala

maxi_osta
autor
11. okt 2023

@hipuska Ďakujem ! to sú dobré body, možno by som to mohla najprv skúsiť s deťmi a rodiciami... a ak by to bolo úspešné, mohla by som urobiť niečo len s deťmi.. Len nie som si istá aké doklady by som potrebovala keď budem sama robiť s deťmi aj ked zvládnem možno 5/6 deti naraz

maxi_osta
autor
11. okt 2023

@slavomira236 ďakujem 🙂 áno aj tak by sa dalo , mne najlepsie sa rozpráva po anglicky , mám možnosť aj po slovenský keby deti potrebovali ale nie musí byt

hipuska
12. okt 2023

A toto? Neviem ako to funguje a či to je aj spustené, ale keby si si zobrala skupinku deti a mala ich každý deň. Niečo ako mini škôlka. Tam by si mala pravidelný mesačný príjem. Mohla by si prevádzkovat napríklad iba doobednu ms. A poobede by bol sem tam výlet, za extra príplatok https://uzitocna.pravda.sk/ako-vybavit/clanok/6...