Ako pomôcť kamarátke s dieťaťom, aby neskončili na ulici?

pinguu123
3. aug 2022

Dobrý deň 🙏 nerada idem touto cestou, ale nemám na výber😔... Kamarátka sa ocitla v nie ľahkej situácii,jej bývali priateľ odišiel do zahraničia robiť a prestal sa im ozývať,pred týždňom dozvedela že prestal platiť nájom,majiteľ im dal 2 týždne aby sa z dcérkou odsťahovali.Od pondelka riešime veci,volali sme všade,ale zariadenia pre osamele matky sú preplnené nemajú miesto.Ona poberá len rodičovsky príspevok lebo stratila prácu. Potrebuje súrne pomoc s bývaním,je tu mamička ktorá by jej vedela pomôcť na pár mesiacov kým nenájdem robotu a bývanie lebo hrozí jej že skončí na ulici? Je zúfalá a boji sa že skončí na ulici .Býva v Košiciach

heleninamama
3. aug 2022

Poprosím všetky ženy z nedávnej diskusie, ktoré posmelovali slobodnú matku žijúcu s priateľom v podnájme v tom, aby si s ním urobila druhé decko, aby sa okamžite prihlásili a pomáhali tejto žene.

elizabet173
3. aug 2022
elizabet173
3. aug 2022

@pinguu123 volala si aj sem? Možno by vedeli aspoň poradiť, ak miesto nemajú. https://www.charita-ke.sk/krizove-centrum/ Nemáš nikoho z rodiny, kto by ťa s dieťaťom prichýlil? Alebo aspoň kamarátku, kde by si mohla byť, kým si nájdeš prácu? Skús sa obrátiť aj sem https://www.facebook.com/pomocpredeti/

pinguu123
autor
3. aug 2022

@elizabet173 áno volali sme tam ale majú tam plno,podala žiadosť a musí čakať.

elizabet173
3. aug 2022

@pinguu123 hľadaj ďalej, aj vo väčšej vzdialenosti od Košíc, možno sa niečo podarí

pinguu123
autor
3. aug 2022

@elizabet173 volali sme do Michaloviec,Prešov Varanou nad Topľou ale bohužiaľ majú všetko preplnené

pribinak
3. aug 2022

Ja si pamätám tu diskusiu, možno by sa mihla ozvať rodičom. Proste hrdosť by mala ísť teraz bokom

U Kuffu, toho kňaza ste skúšali? Ona je b podstate bezdomovec a on má zariadenie aj pre matky s deťmi

pinguu123
autor
3. aug 2022

@pribinak ozvala sa rodičom v pondelok.....jej nevlastná mama povedala aby to vyriešila sama

pribinak
3. aug 2022

@pinguu123 kde je otec a vlastná mama?

Skús toho Kuffu

pinguu123
autor
3. aug 2022

@pribinak vlastná mama je niekde v Čechách nechala ju a brata na otca keď boli ešte malý, a jej otec je pod papučou doma čo povie nevlastná mama tak to robí

pribinak
3. aug 2022

@pinguu123 ak nemá prácu a ani bývanie a ani nič, tak sa nemusí držať na východe Slovenska, hľadajte zariadenia aj na strednom Slovensku

Nech si dá súdom určit výživné, bude to trosku trvať ale nejaké peniaze dostane

heleninamama
3. aug 2022

@pinguu123 A rodina otca dieťaťa vie o tejto situácii? Nie sú schopní pomôcť jej jeho rodičia - aspoň pár týždňov, kým sa zamestná?

pinguu123
autor
3. aug 2022

@heleninamama Ich to vôbec nezaujíma.

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
a_adamcova
3. aug 2022

Kebyže bývame bližšie tak rada by som pomohla. Ani ma nenapadá nič. Kebyže si dá inzerát, že hľadá jednu izbu. Starí ľudia zvyknú bývať samy a pomoc sa im zíde. Že by namiesto financií ponúkla pomoc s domácnosťou? Na rovinu napísať čo je vo veci, možno motyka vystrelí

pinguu123
autor
3. aug 2022

@adaale Ja žijem v malej garzónke a nemám tu miesto bohužiaľ 😔

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
3. aug 2022

Neviem ten nick úplne presne ale skús @felicita, ona robí v nejakom krizaku a mizno majú miesto

cristy
3. aug 2022

Je to nick felinda

luccija
3. aug 2022

@adaale a autorka bude zit zo vzduchu?moze ist na ubytovnu tam sa neplati vela aspon docasne.

laila22
3. aug 2022

@heleninamama to boli hrdinky za klávesnicou.. 👍

katka2602
3. aug 2022

Volali ste do Dorky? Alebo Gombita ma aj ubytovanie pre rodiny, skúste aj tam hoc teda je to tam také všelijaké ale lepšie ako ulica.

pinguu123
autor
4. aug 2022

Ďakujem veľmi pekne za pomoc žienky 🥰 Kamarátka napísala inzerát že hľadá bývanie vysvetlila podrobnosti a našiel sa jeden pán z Nemecka ktorý má byt v KE čo nevyužije a ubytoval ich tam dokým kamarátka nenájde robotu 🥰