Život v Kežmarku

5. jún 2024

Ahojte maminy, zvažujeme sťahovanie do Kežmarku, chcela by som počuť názory tých z vás, ktoré tam bývajú, ako sa tam býva 🙂 mali by sme sa sťahovať do okolia ZŠ a MŠ sv. Kríža. Je to fajn lokalita? Sú tam poblizku nejakí dobrí lekári? Hlavne ma zaujíma pediater a zubár. A čo sa týka tej spomínanej MŠ, je v pohode? Nie je problem tam dostať dieťatko?

veronika33
5. jún 2024

býva sa tam dobre, najlepšia pediatrička MUDr. Janku Vierka, ambulanciu má neďaleko hradu

autor
5. jún 2024

@veronika33 ďakujem, skúsim pozrieť 🙂 aká je cca stará pani doktorka? A berie nové detičky, nevieš?

veronika33
5. jún 2024

myslím že berie nové detičky, je v strednom veku cca

nimika
6. jún 2024

Spomínaná škôlka je asi najžiadanejšia v KK, takže zvyknú mať veľa prihlášok. Treba sa ísť informovať skôr.

thirstymonk
6. jún 2024

Kezmarok nie je miesto, ale sposob zivota. Ked si na to pripravena, tak super. Ked nie, budes trpiet.

belllinka
6. jún 2024

@thirstymonk môžeš to nejako bližšie vysvetliť: 🙂

thirstymonk
6. jún 2024

@belllinka Kežmarčania nie sú moc dobrosrdeční ľudia. Nevšímaví pre potreby ostatných. Nehovoriac o tom, že je tam taká tma, že do lidlu pri autobusovej stanici sa prakticky už ani nedá chodiť.

janulka1985
6. jún 2024

Vôbec neodporúčam sa sťahovať do Kežmarku..my sme odtial odišli mne 38 rokov tam stačilo..charakter Kežmarku sa velmi zmenil prevlada zavisť a extremne ohovaranie.. to mesto žije z minulosti..ĺudovo tam skapal pes..nikdy by som sa už tam nevratila..tam sa da akurat depresia chytiť..Najlepšie časy ma Kežmarok za sebou

autor
6. jún 2024

@thirstymonk fuha tak to neviem či som pripravená lebo neviem čo si pod tým predstaviť 😅 teraz bývame v Poprade..
tak ku lidlu pri stanici ani nemám dôvod ísť, je to dosť ďaleko od spomínanej lokality.. nehovoriac o tom, že pri autobuske je asi najvyššia koncentrácia spoluobčanov

thirstymonk
6. jún 2024

No však spolouobčanov som mal na mysli pod pojmom "tma". :D Keď si z popradu, tak to je vlastne satan jak diabol, takže sa nemáš čoho báť. V poprade teraz kde byvaš? Na juhu, na zapade, alebo dakde v mestskej časti?

autor
6. jún 2024

@thirstymonk 🤣🤣 no tak teraz sa strašne smejem, asi som si sedela na vedení lebo ja som myslela že je pri lidli zlé verejné osvetlenie, preto tá tma 😅 teraz bývame na starom juhu

thirstymonk
6. jún 2024

Stary juh je ten hore oproti nemocnici hej? No... tak niečo podobne ťa čaka aj v KK.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danieli
6. jún 2024

A preco sa stahujete? Tych 14 km…z vacsieho mesta do mensieho…nerozumiem

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thirstymonk
6. jún 2024

@sheila121 Ja našťastie nie som z kežmarku, ani som tam nikdy nebýval. Ale mám odtiaľ iks známych, aj rodinu. Aj v Poprade je ciganov jak hadov a ak aj nie sú "popradskí", tak dochádzajú a furt sa tam obšmietajú, vybľakujú po stanici a štia za autobusom. Dokonca jednu starú cigánku som videl aj srať do kvetinača. Dobrú chuť.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thirstymonk
6. jún 2024

@sheila121 Hej, v poprade nie je až taka tma ako v kežmarku. Ale to je aj tak len jeden aspekt.

la_dolce_vita
6. jún 2024

Tiez by som nesla z PP do KK. Je to pekne mestecko, ale byvat nie, vid argumenty vyssie. V popradskom Kauflande pri stanici je uz tiez dost tma. Taka krasna lokalita a uplne nas tu zamoria.. uz len ist cez den do mesta je zazitok. Poflakujuci spoluobcania na kazdom kroku ☹... ja som zasa videla ciganca mocit priamo na podlahu v obchodnom centre.

autor
6. jún 2024

@thirstymonk no na starom juhu práveže žiadni spoluobčania nie sú.. akurát tí ktorí chodia vyberať kontajneri 😅
@danieli máme možnosť ísť do väčšieho

danieli
6. jún 2024

Hm tak uz je na vas, lokalitu byvania ste vybrali peknu, su tam same nove ihriska, KK prejdes peso zlava doprava za 30 minut, cyklotrasy su fajn, je to historicke mesto, takze turista za kazdym rohom, ale fakt miestami tma, blizko mate obchody aj prirodu, je to o zvyku a ak ti nechybaju rusne ulice tak si zvyknete

beloved
6. jún 2024

Ktora cast na byvanie je dobra v Poprade?

danieli
6. jún 2024

@beloved spisska sobota napriklad

thirstymonk
7. jún 2024

Ale vsak ani v kezmarku cigani nie su na sidlisku. To je jedno. Obsmietaju sa tam vsade a robia bordel

beloved
7. jún 2024

@danieli Dakujem 🙂 A Velka je ok?

lucinkama
8. jún 2024

Pekný deň prajem , nedá mi sa nevyjadriť 🙂 bývame v tejto lokalite s dvoma deťmi je to fajn všetko je blízko Kaufland , Tesco , DM aj pepco a spol , ihriská sú relatívne blízko aj keď je ich žalostne malo :D to je asi najväčšie mínus pre nás ale inak nerozumiem týmto komentárom , ak nepotrebuješ ísť silou mocou do Lidla tak v podstate "zatmenie slnka" nenastane v takej miere , avšak áno keď sú dávky tak v týchto termínoch je ich veľa všade ale určite to nieje len v KK ale vo všetkých mestách 🙂 čo sa týka večerov tak ano mesto je prázdne ale pokiaľ nepotrebuješ nejaké párty hard alebo neviem čo tak úplne v pohode , do PP je blízko do SNV takisto ( my chodíme.napriklad do Lidla tam lebo tu aj tak nič nemajú nikdy :D ) .....a v podstate tiez som tu prišla z PP a nemyslím si že je to tu az také zle ako niektorí tu píšu horory. :D a zlí a závistliví ludia sa nájdu všade aj v KK ale aj v malej dedinke aj vo veľkom meste takze tomu sa nikde nevyhneme 🙂 určite sa neboj nieje to tu vôbec zle 🙂

autor
10. jún 2024

@lucinkama ďakujem za komentár 🙂 fuha do lidla chodíte do snv? Nie je Poprad bližšie?🙈
Boli sme sa tam prejsť po sídlisku, mala som celkom fajn pocit ale ešte stále sa rozhodujeme..

lucinkama
10. jún 2024

Tak Smižany alebo PP je cca rovnaká cesta 🙂 takže chodíme raz tam raz tam podľa toho či ideme k rodičom do PP alebo len tak do Lidla :D my bývame hneď pri materskej škole , ktorú ste spomínali a je to fajn blízko a vravím všetko je tu blízko taká celkom fajn lokalita na bývanie 🙂 celkovo zo sídliska je blízko aj do centra mesta , chodievame tam na prechádzky a na zmrzku 🙂 tiež mi trvalo kým so si tu zvykla lebo tu nikoho nepoznám okrem manžela :D ale nakoniec je tu fajn 🙂