Kežmarok a okolie - odporučte kam na výlet s deťmi

zuzi56
29. jún 2020

Poradili by ste mi, čo si môžem zájsť pozrieť v okoli Kežmarku, mám deti vo veku od 6. do 12.
Sp. hrad a take známejšie pamiatky už mám naplánované, mohli by ste poradiť neaku kratšiu túru .Dakujem.

jeanne14
29. jún 2020

Popravde na blízkom okolí nie je čo pozerať, okrem pamiatok v Kežmarku.
Spišský hrad, ZOO v Sp.novej vsi, to už určite máte v pláne. Pekne je aj v Červenom kláštore, dá sa fajn poprechádzať okolo Dunajca. V Starej Lubovni hrad či skanzen.

unicornlady
29. jún 2020

na Bachledku nechcete ísť (chodník korunami stromov)
ak by ste nešli lanovkou, ale pešo, je to cca 45 minút

chrumka
29. jún 2020

Tatranska Lomnica - Botanicka zahrada, tatranske muzeum, Galeria Dobra hracka, Jazierko pri lanovkach, da sa tam aj clnkovat, je tam lanova draha. Tury v Tatrach napr. na Skalnate, Popradske pleso, Sliezsky dom, Rainerova chata, Obrovsky vidopad, Zamkovskeho chata, Studenovodske vodopady, Strbske pleso, vodopad Skok, Solisko. Smerom na Zdiar - Belianska jaskyna, Chodnik v korunach stromov v Bachledke, Monkova dolina. Hrad Stara Lubovna + skanzen, Cerveny klastor, Spisska Nova Ves - Zoo, Slovensky raj - Klastorisko, Tomasovsky vyhlad. Po dialnici je na skok Levoca a Spissky hrad, Spisske podhradie.

zuzi56
autor
29. jún 2020

@chrumka uf, toho tam je, o čom som ani nepočula, dakujem.

lucky_girl
7. apr 2023

Cca 10 km od Kežmarku je ešte KAŠTIEĽ STRÁŽKY. Okrem samotného kaštieľa, ktorý je pekný, je tam aj nádherný anglický park. Úžasné miesto na oddych, piknik, či prechádzku popri rieke, ktorá park lemuje.

vranamata
31. okt 2023

Podtatranske muzeum Poprad, namestie v Spisskom Stvrtku, WoodRock lezecke centrum