Život v Kanade

13. feb 2024

Ahojte, je tu niekto kto žije v Kanade? Manžel dostal pracovnú ponuku v Toronte a už dlhšie rozmýšľame nad odchodom zo Slovenska. Máme tam aj rodinu a tí nám radia emigrovať vraj sú teraz otvorené hranice pre imigrantov. Našla som o tom aj článok . Len sa bojím že sa niečo pokazí . Vie niekto ako to tam chodí , keď chce niekto emigrovať ? Aký je tam život ? Atd .. Rodinu ktorú tam máme si vychváluju tiež pred pár rokmi emigrovali , dostali vlastný byt majú prácu a už sa nechcu vrátiť . Dakujem

lucka_ke
13. feb 2024

mne tam žije sestra (na východnom pobreží), vydatá je za Američana a veru to nemali ľahké, ona mi hovorila, že sa musí za teba niekto zaručiť, že ak stratíš prácu on sa o teba plnohodnotne postará, musíš mať určitý finančný obnos, ktorým sa preukážeš, že dokážeš prežiť... o bytoch zdarma neviem nič, oni si dlho prenajímali dom, teraz brali hypotéku

ibatanecnica
13. feb 2024

mám tam jednu kamarátku z detstva. Ale už dlhšie nie sme v kontakte. ŽIje tam cca 15 -20rokov. Už ani neviem presne kedy tam odišla. Je to drahá krajina. Školka, škola, vysoké výdavky. Už dlhšie rozmýšlajú, že sa presťahujú niekde do Europy.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. feb 2024

@chodec15 boli to sociálne byty

lucka_ke
13. feb 2024

sestra mi hovorila nedávno, že je tam teraz strašne veľa Ukrajincov a ľudia sa búria proti sociálnym dávkam, ktoré dostávajú... určite to nie je nejaká zasľúbená krajina

ibatanecnica
13. feb 2024

@lucka_ke tak problémy má ako každá iná krajina.

melanta
13. feb 2024

@miadi žije v Kanade ak sa nemýlim

miadi
13. feb 2024

Na Toronto je expert @andreatyler Ja ho poznam len z pohladu turistu hotelov atrakcii restik a shopping . Paci sa mi. Sluzby su vyborne . Ja zijem v malom meste niekolko hodin od neho . Ukrajincov som nezaregistrovala viac som ich videla na Svk .. ani nejake burenie sa proti nim. Ako dostali tvoji pribuzni socialny byt netusim mozes sa opytat ich . Viem ze v uk su socialne byty ktore dostanu socialne slabsi ked sa im narodi dieta ale ten byt ci dom nie je ich je štatu nepatri im. ( poznala som osobu co mala socialny byt v 🇬🇧) tu nepoznam nikoho co by ho mal. Je mozne ze ich maju pre ukrajincov lebo su vojnovy utecenci. Co je dost rozdiel oproti ekonomickym imigrantom. V najhorsom pripade sa vratite na Svk .Nemate co stratit. Ak Keby ste v 🇨🇦 zili len rok dva je to dobra skusenost.