Zvolenčanky, kam s deťmi?

zuzkanik
4. júl 2013

Nájdu sa tu mamičky zo Zvolena a okolia, ktoré mi vedia poradiť? Od budúceho týždňa mám dovolenku a chcela by som sa naplno venovať mojim dvom dcéram - 3 a pol ročnej a 10-ročnej. Chceli by sme si spolu každý deň niekam povyraziť. Uvítam všetky tipy, ktoré zohľadnia vek mojich detí ako aj fakt, že nie sme motorizovaní, keďže náš ocko pracuje a my sme odkázané len na vlaky a autobusy. PS: Kúpaliská sú pre mňa úplne posledným a mimoriadne núdzovým riešením. Ďakujem za všetky rady.

acer11
4. júl 2013

zdemolovať detičky sa dá výletom na Pustý hrad-je to v tieni 🙂) alebo nájsť motorizovanú maminu a spojiť sily 🙂

hradnapani
4. júl 2013

na Modrom kameni je expozicia hraciek a babok. Detom by sa mohla pacit. Aj ked teda je to nejaku necelu hodinu od Zvolena...

simca06022011
4. júl 2013

chodte vlacikom alebo niecim inym npr. do banskej stiavnice, tam mi chodime v kuse.. 🙂 vlacikom sme isli aj do harmanca (chceli sme do jaskyne, ale vtedy nebola otvorena)... inak nam den tak rychlo prejde ze ledva stihneme pobehat namestie 🙂

stano4000
4. júl 2013

arboretum priamo v ZV

zuzkanik
autor
4. júl 2013

@acer11 Na Pustom hrade sme boli minulu nedeľu. Ešte určite pôjdeme, ale teraz niekam inam. 😀

@hradnapani Akurát som to pozerala na nete. V nedeľu by mali byť dokonca vstupy zadarmo (v rámci projektu prvá nedeľa v mesiaci). Tak to ešte nahovoríme ocina, aby sme šli ako rodinka.

@simca06022011 Štiavnica je super nápad. Nechcelo sa mi tam trepať autobusom, lebo denne dochádzam takto 45 km do práce, ale vlakom by to šlo. Aj deti by mali zážitok. Dá sa to spojiť s Antolom a Počúvadlom. Aj ten Harmanec sa mi pozdáva, značím si do plánov.

@stano4000 Arborétum ZV bolo tiež v mojich plánoch, ale sme všetky tri alergičky, tak neviem, do akého stavu by sme sa tam dostali. Asi by sme všetky tri poriadne slzili. 😀

Dievčatá, ďakujem za rady. Určite si to premyslím a vypracujem podrobný organizačný plán. 😀 Dúfam, že moje babizne budú spokojné.

acer11
4. júl 2013

ešte na Očovej sa dajú pozrieť lietadlá na letisku a mávali za dedinou aj pštrosy 😀

acer11
4. júl 2013

a v Podzámčoku hneď vedľa cesty sú koníky.....

buuba
14. júl 2013

ahoj, trošku neskôr, ale dávam ti do pozornosti stránku www.sdetmi.com, tak je možné filtrovať podľa krajov, daj si banskobystrický. Je tam priebežne dopĺňané, určite si niečo vyberiete.
Pre tú trojročnú MC Tigrík, tento týždeň by tam mali mať aj kone a je možné sa na nich povoziť, možno by to zaujalo aj tú staršiu, ale vnútri skôr tú menšiu, neviem, akú výstavu má drevárske múzeum, výlet na Kráľovú, aj tam bývajú koníky, ísť vláčikom do BB, z malej stanice alebo aj z veľkej nie je ďaleko k Pamätníku, tam sú vystavené tanky, lietadlo ...