Vysoké Tatry - toalety

14. júl 2023

Ahojte žienky, trošku divná téma ale chcem sa spýtať niečo.
Mali sme na pláne ísť v sobotu do Tatier, lenže prišla menštruácia a ja vôbec netuším či sú tam wc niekde či nie, lebo prvé dni to mám dosť silné a bojím sa že v danú chvíľku nebudem mať k dispozícii wc….
Spať v Tatrách nebudeme chceli sme ist len v sobotu na jeden deň…. Viete mi poradiť tie čo ste boli v Tatrách ?

pribinak
14. júl 2023

Pri každej horskej chate je wc, pri každej

Okrem toho všade je mrte hotelov a reštaurácii

gabriellka
14. júl 2023

A kam konkrétne sa chystáte?

nelca84
14. júl 2023

Zalezi, kam chcete ist. Ak na nejaku turu, tak sa nespoliehaj na to, ze dojdes bez cikania do ciela. Jedine ak budes lruzit okolo strbskeho plesa.

viestta
14. júl 2023

V tatranskych osadach su verejne WC vsade, na stanici, v restauraciach. Na vsetkych chatach tiez. Ked pojdete na turu, tak nepocitaj s tym, ze kdesi na turistickom chodniku vo Furkotskej doline najdes tojtojku. Spravis to ako to robia vsetci, pojdes kusok od chodnika do prirody, tam si ulavis, prebalis sa. Ale nezabudni si zobrat vrecusko, do ktoreho vsetok svoj nebiologicky odpad zabalis a odnesies dole do civilizacie do kosa.

autor
14. júl 2023

Ďakujem vám za odpovede, nie nechystáme sa niekde na túry, max strbske pleso a okolie 🙂 a to by mala byt hadam samozrejmost u každej ženy že si svoj biologicky odpad odnesie zo sebou do civilizácie, ;)

viestta
14. júl 2023

Vies, chodim do prirody celkom casto, nielen do Tatier a samozrejmost to nie je. Zial

ibrunova
14. júl 2023

Na Štrbskom sú wecká pod mostíkmi v takej budove.

yoxinka
14. júl 2023

Ja som naposledy vyšla z Hrebienka na Skalnaté pleso počas najsilnejšieho dňa menštruácie. Dala som si tampón plus vložku, pre istotu a WC som poriešila na chatách po ceste. Takže dá sa. Už som toto riešila aj v divočine bez WC cestou k Jámskemu plesu, normálne dezinfekčný gél na ruky, výmena hygienickeh pomôcky, zabaliť, do sáčika dať a ťahali sme to dole do civilizácie. V okolí Štrbského plesa to nie je žiadny problém. Zbytočne stresuješ.

kornelies
14. júl 2023

Strbske pleso je komercne stredisko, ktore nema s horami nic spolocne. Osobne sa tam citim ako na jarmoku, stanky s cinsko-polskymi vecami, restauracii s toaletami je dostatocne mnozstvo. Po hodine a pol sa tam uz neda nic robit. 😒

autor
14. júl 2023

@viestta ja tiež ale len v mojom okoli a tiež vidím kadečo, ľudia si nevedia vážiť prírodu ..

autor
14. júl 2023

Ďakujem vám žienky ešte raz. 😇

catherinah
14. júl 2023

@pribinak aj pri Reinerovej?

viestta
14. júl 2023

@catherinah Rainerka nie je chata ale utulna, tam WC byt nemusi

pribinak
14. júl 2023

@catherinah to je útulná, nie chata

Kúsok, ale fakt kúsok je Bilikova chata s tam wc je.

Opačným smerom je Zamkovskeho chata.

catherinah
14. júl 2023

@viestta
@pribinak aha, ozaj, máte pravdu. Lebo tam som. WC nenasla. 🙂