Výlety, zážitky - tipy

kvetinka75
15. máj 2023

Čaute baby,
s kámoškami sme sa rozhodli, že túto letnú sezonu strávime ,,akčne,, cestovaním a zábavou. Deti si žijú vlastným životom, tam môžeme ísť kam chceme a kedy chceme. Ale človek nenájde všetky akcie. Rada by som privítala tipy, čo sa kde deje, kam ísť. Slovensko máme pochodené - taká tá klasika - jaskyne, múzeá. Roky sme chodievali po Slovensku s deťmi. Náročnejšia turistika tiež neprichádza do úvahy, kvôli problémami s kolenom jednej kámošky. Aj keď chystám sa na jednoduchšie feraty s druhou kámoškou. Ak máte tipy, čo sa kde deje, čo sa kde dá pozrieť, čo býva iba cez sezonu, sem s nimi. Príp. aj celoročne. Sú akcie, ktoré už máme pochodené - také najznámejšie, ktoré sa každý rok opakujú. Môže to byť celé Slovensko, príp. ak Maďarsko a Rakúsko. Môžu byť aj výstavy, niektoré sú zaujímavé, aj niečo ako Tricklandia, miniatúry hradov sme tiež už videli. Môžu byť aj koncerty, premietania filmov, rôzne akcie.
Možno sa tu inšpirujú aj iní.
Ďakujem za tipy.

marci77
15. máj 2023

my sme boli raz na babskej jazde v Soproni - pekne lacne mesto hned za rakuskymi hranicami.....v ramci toho vyletu sme boli v kupeloch St.Martin, pri Neusiedlersee a vo familyparku (vsetky atrakcie su okolo Neusiedlersee), su tam aj dobre cyklotrasy, v lete sa tam clovek citi ako pri mori (napr. v Podersdorf) ....a nie je to daleko zo Slovenska

na dalsej sme boli na Juznej Morave - Lednice, Valtice, Mikulov
a na dalsej v Prahe - tam je na kazdom rohu co robit, tiez odporucam

kvetinka75
autor
15. máj 2023

@marci77 super tipy, ale toto všetko už mám prejdené. Ale odporúčam. A možno znova vybehneme. Po rokoch človek znova opráši spomienky

unicornlady
15. máj 2023

Mne sa páči Šútovský vodopád (Šútovo pri Martine), cesta k nemu miernym tempom, mierne do kopca cca 1hod a pol.
Cestou pri parkovisku je krásny lom s čistou tyrkysovou vodou

luccija
15. máj 2023

@kvetinka75 super príspevok tiež sa rada inšpirujem.Ja môžem odporúčať Batov kanál, Macocha treba dopredu rezervovať miesto na loďku, v Rakúsku Carnuntum rímske opevnenie kúsok za hranicami, Neusiedlerske jazera loďou, ja si vždy stiahnem do mobilu niečo zaujimave, keď budem mať čas vložím.Na Morave sú pekné rozhľadne..

kvetinka75
autor
15. máj 2023

@luccija Baťov kanál idem pozrieť, tam sa roky chystáme a ešte sme neboli.

zadda1
15. máj 2023

je tu skupina Slovensko- tipy na výlety a dobrodružstvá ;)

kvetinka75
autor
15. máj 2023

@zadda1 ďakujem, idem pozrieť

kristinapetronela
15. máj 2023

My chodíme že jeden týždeň západ ,potom napríklad východ ,vraciame sa do Tatier ,potom Štúrovo alebo Maďarsko a nakoniec more alebo naopak ... Jednoducho trochu plánovať ale nie celkom 🙂 a deti vždy spokojné ...

kvetinka75
autor
15. máj 2023

@kristinapetronela my sme bez detí, a chceme toho viac vidieť, zažiť. Týždeň určite neplánujeme byť na jednom mieste. Za tie roky máme aj Tatry pochodené. Tatry, Lomničák, Liptov, Orava, kúpalíská, aquaparky, zábavné parky, to všetko sme už s deťmi absolvovali. Preto hľadám skôr niečo také, čo nie je bežné na nete. Rôzne akcie, podujatia, ktoré sa organizujú a človek dopredu o nich ani nevie. Alebo niečo, čo nie je bežné, čo nie je tak známe a človek to prehliadol.

kristinapetronela
15. máj 2023

@kvetinka75 aha zle som prečítala,ja keby som bez deti ,išla by som na viac dní do Poľska 🙂

majlo1234
15. máj 2023

Ak by ste boli zo zapadu, odporucam napriklad Slovinsko(viem, ze je to mimo toho co hladate ale casovo jento podobne ako z BA na vychod). Je to ako Slovensko na steroidoch, krasne miesta, pripadne more na kupanie. Ale julske alpy, Lublana, Bohinj, Bled, vsetko nadherne

benoite
15. máj 2023

@kvetinka75 tak ja odporucam Cesky Krumlov a splavovanie Vltavy cezen. Bude vas to urcite bavit, je to aj pre uplnych zaciatocnikov. Su tam kempi, kde vecer hra hudba, tak aj zatancujete. My sme splavovali 3 dni a mega zazitok. Rieka je tam pokojna a plytka, preto tam chodi vela ludi, hraju a spievaju na kanoe. Bol tam normalne bar uprostred rieky a tak.

kvetinka75
autor
15. máj 2023

@benoite chodievame splavovať rieky a kvôli tomu, že je tam veľa ľudí sme to zatiaľ zamietli. Povedali mi, že to je až moc prepchaté tam. Že až zápchy na vode 🙂
Ale úplne som to nevyškrtla, uvidíme, keď nebude kam, keď nenájdeme niečo kde sme ešte neboli, možno skočíme. Teraz pozerám ten Baťov kanál. Asi pôjdeme najskôr tam.

marcellka32
15. máj 2023

Mňa zaujímajú 3-4 dňové výlety do zahraničia Čechy, Rakúsko (Slovensko už pobehane), deti veľké...spoznavacky Alebo 2 noci prespať...kto máte tipy tak dajte ďakujem

marci77
15. máj 2023

@benoite
suhlasim Cesky Krumlov bol skvely, tiez sme splavovali, mali sme to ako teambuilding z prace, ale v ten rok, ked sme tam my boli, bola hladina vody dost nizko a stale lietali okolo otravne vcely, lebo sme mali raft.....tak zlta ich lakala
byvali sme v centre, je to tam nadherne ....len je to trochu dalej .....ale po rakuskej dialnici, celkom fajn😉

benoite
15. máj 2023

@kvetinka75 vies co, ked sme tam boli my, tusim jun to bol tak tam nebolo vela ludi. Vyhoda bola este, ze vzdy o pol noci zacalo prsat tak sme sa aj vyspali, lebo my sme spali v stanoch 🙂 V lete tam byva aj nejaky divadelny festival. Ja som tam dokonca bola aj v zime a romantika pur.

kvetinka75
autor
15. máj 2023

@benoite no tak pozriem aj to.

zorkahorka
19. máj 2023

@marcellka32 my sme vlani travili leto na morave - na slovacku. Lacne ubytko, vela slnka, vina, krasnych vinnych sklipkov, pohody... da sa vela na bicyklich, su tam hrady.
Topka bol zamok v miloticiach - mozes sa po zahrade prechadzat v historickom kostyme. Super zážitok!
Rsz sme boli v adrspachu, tam je toho na behanie tiez vela a viacmenej po rovine. Blízko bolo babiccino udolie bozeny nemcovej...
@kvetinka75

kvetinka75
autor
19. máj 2023

ak by niekoho zaujímalo - našla som na FB stránku - Vlakom za zážitkom, vyzerá to fajn. ako 1dňový výlet

marcellka32
19. máj 2023

@kvetinka75 to idem pozrieť, ja sa chystám so synom vlakom až do švajčiarska na 4 dni

zorkahorka
19. máj 2023

A inak na fb je vela aktivnych stranok na tipy vylety a turistika po morave, vylety s detmi po slovensku, turista...

kvetinka75
autor
19. máj 2023

@zorkahorka vieš aj konkrétne odporučiť? idem sa tam pohrabať

marcellka32
19. máj 2023

@kvetinka75 na tej FB stránke nie sú odchody vlakov, len dátum, také neisté

zorkahorka
19. máj 2023

@kvetinka75 co konkretne myslis?

kvetinka75
autor
19. máj 2023

@zorkahorka tie FB stránky

kvetinka75
autor
19. máj 2023

@marcellka32 treba to rozkliknúť a nájdeš tam všetko. Klikneš na konkrétny ,,druh,, výletu - vlaku a tam ti ukáže podrobné info - odchody, kade ide, príchod späť

kvetinka75
autor
19. máj 2023

@marcellka32 napr. tuto https://zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/expres-3...
máš tam všetky informácie

zorkahorka
19. máj 2023

Ale taky cerstvy tip: ja idem s kamoskou cez vikend do okolia trnavy - modra a muzeum l.stura, mesto svaty jur, katarinka, hrad dobra voda...

kvetinka75
autor
19. máj 2023

@zorkahorka ďakujem veľmi pekne