Výlety pod 2 hodiny autom z Nitry

missviolet
12. aug 2021

Ahojte,

poradte nejake miesta, pekne vylety do 2h autom od Nitry? Mame pochodeny Trencin, Cachtice, Beckov, Cerveny a Modry kamen, Smolenice, Tematin (tie posledne dve nase najoblubenejsie) Hrusov, Bojnice... mam pocit ze na tu zapadnu stranu asi uz vsetko, ale smerom na stredne Slovensko sa isto nieco najde - boli sme len Zvolen a Banska Stiavnica|Sv. Anton. Napada vam nejaka pekna, nie prilis narocna turistika, zrucaniny, kastiel, cokolvek? 🙂
Rada sa inspirujem, vdaka

ukulela
12. aug 2021

Napada mi Kremnica,Topolcianky - zubre, hrad Šášov, Brhlovce, ... zamok Halic/ Galicia Nueva pri Lucenci (to je uz ale tusim za hranicou 2 hod), cestou sa zastavte na Viglasskom zamku na kavu 🙂

marci77
12. aug 2021

Kremnica
kukuricne pole Vlckovce
Bojna
Pusty hrad pri Zvolene, krasny vyhlad je odtial
podte sa inspirovat aj do skupinky, je tam vela dobrych typov😉
https://www.modrykonik.sk/group/1906/

danik1505
12. aug 2021

@missviolet Oponice, Gymes, Rotundasv. Juraja v Nitrianskej Blatnici, archeologické nálezisko v Bojnej napr.

janetinka27
12. aug 2021

svokrovci su z tej oblasti a dost casto spominaju arboretum mlynany. ale aj topolcianky, gymes, kostolik v kostolanoch pod tribecom

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kathy7337
12. aug 2021

a viac na západ ste nezvažovali? zrúcanina Dobrá Voda, kláštor Katarínka, Korlátka, Branč, Plavecký hrad, Devín, Čeklis , Červený Kameň. potom určite Topolčiansky hrad je paradny. Oponický a Uhrovec je už trošku makačka pre deti.
ja mám veľmi rada aj Šášov aj Revište. potom kludne hrad Dobrá Niva (i ked su to len 2steny zrekonstruovane, ale nenarocne). v štiavnici Starý hrad je brutalny. Pustý hrad je makačka. Zvolensky otras, tam ani nechoďte

ukulela
12. aug 2021

@kathy7337 tak zase ja sa pusteho hradu zastanem. je to najvasie hradisko, stale sa tam robi archeologicky prieskum, casto vam tam aj povedia info priamo archeologovia. a teda ten vyhlad za ten opec stoji - a da sa ist aj "okolo" po ceste - nie priamo do kopca. nie je to vylet so zazemim (myslim, ze tam pod hranom v lete funguje chata s bufetom, ale hore su ozaj len zrucaniny a krasna vyhliadka) - treba pocitat, ze je to turistika.

kathy7337
12. aug 2021

@ukulela zadavatelka písala nenáročná turistika. boli sme na pustom hrade pred 2 týždnami a bolo to namáhavé. naša 8ročná mala teda dosť. bolo sice 33 stupnov. nenapisala som,že sa neoplatí. pustý hrad je nadherný. strávili sme na nom 2 hodiny. boli sme na dolnom aj hornom, aj v strede v bufete. výhľad úžasný. len to bola makačka

ukulela
12. aug 2021

@kathy7337 okolo celeho kopca vedie asfaltova cesta, cez cerveny medokys. je to o dost dlhsie, ale lesom a menej strme, ale teda vystup od stadiona cez dolny a na horny hrad je urcite krajsi. aj ked narocnejsi. najhorsie je asi vytrepat sa na dolny - ja som raz neplanovane pracovne sla z dolneho (kde sme sli sluzobne autom) vyslapla na horny v drevakoch na opatkoch 🙂 ale teda takych hrubych masivnych 🙂🙂🙂 pripadala som si ako madarska turistka v zabkach na chopku (realne videne)

kathy7337
12. aug 2021

@ukulela o tej asfaltke som ani nevedela. isli sme od stadiona. deti doteraz spomínajú... "to hovoríš o tom hrade, čo sme nevládali a v aute sme hneď zaspali"? manželovi sa táto túra páčila zatial najviac zo všetkých hradov + výhľad ako bonus samozrejme....

lucik194
12. aug 2021

Bojna? archeo nalezisko, je to v lese, prejdete sa, pozri foto na nete

majam5529
Odpoveď bola odstránená
Zobraz