Výlet - Vysoké Tatry

12. aug 2024

Ahojte,

v septembri sa chystáme do Vysokých Tatier na 2 - 3 dni, ja som priemerný turista, čo by ste mi odporučili?

Poprosím aj nejaké tipy na ubytovanie.

Ďakujem krásne.

luliu
12. aug 2024

Popradské pleso, Skalnaté pleso, Studenovodske vodopády

di1234
12. aug 2024

Pokojne aj Chata pri Zelenom plese (dlhšia na chodenie, ale úplná pohoda) alebo Téryho chata (trošku náročnejšia, ale krajšia a dáš to v pohode), na ktorých zároveň môžete prespať jednu noc a budete mať super zážitok.

autor
12. aug 2024

@di1234 niekde v racenziach som čítala , že tam potrebuješ prilbu a veľmi kvalitnú obuv?

luliu
12. aug 2024

Kam? Nepotrebuješ prilbu a kvalitná obuv by mala byť na každej túre 😉

unicornlady
12. aug 2024

-vodopád Skok 🙂 (od Štrbského plesa. resp. aj k tomu Popradskému sa ide od Štrbského plesa)
cesta je väčšinou cez les, takže tam nie je tak teplo, zvládnuteľné aj pre deti a vodopád je krásny

- od Štrbského plesa sa dá ísť k Jamskému plesu, ale to je skôr ako jazero, nie je to pekné tyrkysové pleso

a súhlasím, že turistickú obuv treba, ja som napr. super kúpila v Sportisime, v zľave za takmer polovicu, Alpine Pro

-ešte Velické pleso je krásne, tam sa ale ide viac po slnku a je to dlhšie

di1234
12. aug 2024

Prilbu určite nepotrebuješ. Neviem čo je veľmi kvalitná obuv, ale na akúkoľvek túru potrebuješ turistické topánky. Či už vysoké, ktoré zafixujú členky, alebo v lete nižšie, ale s kvalitnou podrážkou. Ja osobne mám vysoké BOSP a nízke trekové Dynafit, ale ja turistikujem veľa. Nájdeš určite aj iné za super ceny 🙂

unicornlady
12. aug 2024

Pripájam mapy.
V Starom Smokovci sa potom môžete prejsť po náučnom chodníku, taká prechádzka.

autor
12. aug 2024

@unicornlady ďakujem 🙂

autor
12. aug 2024

@di1234 ďakujem 🙂

unicornlady
12. aug 2024

Velické pleso (Sliezsky dom)- z Tatrianskej Polianky

unicornlady
12. aug 2024

Čo sa týka ubytovania, my sme sa ubytovali v dedinke Štrba (nie je to Tatranská Štrba tá pri Štrbskom plese, ale kúsok odtiaľ autom. Ale to je aj výhoda, lebo v tej Tatranskej, keďže je blízko hôr napr. pršalo, a nám v Štrbe nie)

https://www.megaubytovanie.sk/strba

unicornlady
12. aug 2024

trasy môžeš pozerať napr. tu (k Velickému plesu, Sliezsky dom)

https://www.vysoketatry.com/chodniky/vt14/vt14....

elenajezova
12. aug 2024

Tak prilbu určite netreba