Vlakom sama s dieťatom - na noc či cez deň?

21. apr 2022

Ahojte, plánujem ísť na výlet na pár dní a keďže cieľová destinácia je relatívne ďaleko, aby som šla sama s 5 ročnou dcérkou autom, chcem ísť vlakom. Nemám žiadnu skúsenosť s dlhou cestou vlakom s dieťaťom, preto by ma zaujímalo, či ste na dlhšiu cestu šli vlakom cez deň (naša trasa bude trvať cez deň vlakom 5 a pol hodiny), alebo by ste šli v lôžkovom kupé (kupé s dvomi lôžkami, čiže samostatné), kde by síce cesta trvala až 11 hodín, ale šli by sme na noc a ráno dorazili do cieľa a popri tom sa (možno) vyspali 🙂 ďakujem

h2
21. apr 2022

Nie je mi dosť dobre jasné, ako je možné, že cez deň trvá cesta 5 a pol hodiny a v noci 11 hodín.
Išla by som cez deň. Vo vlaku sa dá poprechádzať, je to relatívne pohodlné cestovanie. V noci nikdy nevieš, ako sa vyspíte.

daniela1911
21. apr 2022

Určite cez deň, je to už väčšie dievča s ktorým cestu určite zvládneš. Je množstvo hier do vlaku, môže si maľovať, pozerat, nevidela by som v tom žiaden problém.

juliasb
21. apr 2022

Cez deň. 11 hodín je strašne veľa, vôbec sa jej nemusí podariť zaspať a bude celý deň unavená. 5 hodín je v pohode, bude mat zážitok. Šla by som s nou do reštauračného kupé, zobrala knižky, chrmuky, hry...

jahodka11
21. apr 2022

cez den, mam to vyskusane...v noci by som necestovala... a 5hodin ubehne ako nic vo vlaku...

rohypnol1
21. apr 2022

Chodim s dcerkou 5 rocnou vlakom do Prahy. Cez den, absolutne super, ma zazitok, rozprava sa so spolucestujucimi, pozera z okna, hrame magneticke clovece a Cierneho Petra. Na noc by som nesla

simca06022011
21. apr 2022

S 5r kludne cez den, vezmite nejaku hru, hracky, jedlo a vybavene...

ichbinich
21. apr 2022

Ja cestujem s detmi od malicka 7-9 hodin (podla prestupov a prave aktualnych stavieb na zelezniciach). Nie je to vobec ziadny prblem. Bud mam miestenku alebo idem vcas na stanicu, aby som si mohla vybrat miesto.
Casopisy, farbicky, papiere, hry, jedlo, pitie,... vybav sa a cesta ubehne ako voda 😉

lenkakravcova
21. apr 2022

Ja som cestovala s 3mesacnym 8hod vlakom, na konečnú stanicu.. Takže som volila noc. Kúpila som si v regiojete 2 miesta oproti sebe v biznis triede (širšie sedačky), spojila ich a spali sme až do konečnej zastávky..
Závisí od toho aké staré máš dieťa a ako zvláda cesty.

basska_b
21. apr 2022

@h2 Nocny vlak napr. Varsava-Budapest alebo Berlin-Bukurest sa zastavi v nejakej stanici a tam niekolko hodin caka, prave preto, aby sa ludia vyspali. V noci medzi jednou a stvrtou nechodia prakticky ziadne vlaky

basska_b
21. apr 2022

Ja by som sla asi tym 5.5 hodinovym . To nie je zas az take hrozne a 5rocne dieta sa zabavi (s 2 rocnym je to peklo). Nocny vlak je akoze super, jazdila som s nim ako student a sla by som aj s detmi... ale... tam to uz chce trochu discipliny. Lozkove kupecko pre dvoch je male a vecer ti sice zaspi, ale ked sa mala zobudi rano o 5:30 na dake zvuky bude mrzuta a budes ju tam musiet prezabavat, to bude taka ponorkova choroba

zuzanka.zuzu
21. apr 2022

11 hodín by som nešla ani sama a nie ešte s dieťaťom 😀 5 hodín ubehne jak nič

hubka51
21. apr 2022

S dcerou cestujem vlakom uz od jej pol roka a to niekedy aj s 2prestupmi.So sebou som mala vzdy nabaleny jeden batoh pre nu.Zalezalo od veku ale v podstate knihu,omalovanky,papiere,fabicky,nejaku malu hru napr.dabl a jedlo.Ked bola mensia cestovala som na obed kedy sa napapala vo vlaku a aj 1-2pospala.Vzdy sa najde vo vlaku nejak dieta uz je veselsie.Ty mas 5r.dieta uz je rozumne vobec by som sa nebala ze nezvladne cestu vlakom.Hodinu pred vystupovanim som jej vzdy pustila nejaku rozpravku.

bluka2
21. apr 2022

Cez deň, ale oboje by bolo v pohode 😉 v noci sú drahšie lístky na tie lehátka, zbytočne platiť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva233
7. máj 2022

Neviem kam chceš cestovať ale ak v rámci sr/ČR v prvom rade by som si zistila výluky a to či nebudeš musieť 5x prestupovat... Ak ideš do mimo SR určite by som si pozrela spoje cez regiojet a podobne lebo tam je kvalita cestovania určite vyššia ako pri bežných spojoch... A osobne by som radšej riskla cestu autom ako vlakom pri dnešných spojeniach.... A ver to mam už toho vlakom prejdeného až až... Ale teda s 5r dievčaťom by som v pohode dala cestu cez deň pokiaľ je to 1 či 2 vlaky.... Dá sa hrať cestovné bingo, Pexeso, človeče hadja na čo myslím, pozerať sa von oknom prejsť sa na koniec vlaku a pozerať krajinu a koľajnice, čítať si.... Podľa mňa čas prejde rýchlo... Len teda určite by som si pozistovala veci okolo cesty... Ak chceš poradiť kľudne napíš Ip

guiseppinka
7. máj 2022

Mna uplne zarazil vek, ze 5 rocna... Ved to nie je babatko. Ja by som sla autom, ale teda som zvyknuta a nemam problem soferovat. S vlakom som sla ako tehotna a vtedy mala dcera 1,5 roka poprad bratislava, druhykrat som sla o 2 roky s 1,5 a 3,5 rocnou poprad vieden a to som este rano zle stupila na schod a podvrtla som si clenok, takze vo viedni prva cesta smerovala do nemocky, lebo som nemohla ani stupit na nohu... Ja osobne nocaky nemam rada, aj ked som cestovala do varsavy ci lublina, tak som nikdy lehatka nebrala... A teda vlakom som sa nacestovala az az...

misabo
7. máj 2022

Zalezi od toho , aku dialku absolvujete, kolko prestupov a pod. Cestovala som sama so 6-rocnou dcerkou do Brna z NZ, plus este asi 45 minutova cesta do NZ. Bolo to rychle, pozerala z okna, sledovala cestujucich, co to sme sa prehrali a mala velky zazitok z toho, ako mohla ukazat sprievodcovi listky, jej pas, moj obciansky, dostala aj nejaku špeci peciatku od neho.
V noci by som sa bala ist sama s dietatom, jednak treba ist na toaletu, clovek je v noci oťapenejsí a pokial sa dobre nevyspí, tak to nebude bohvieco 😉
Ked som bola dieta, cestovali sme s rodicmi z Prahy do BA polnocnym vlakom a pamatam si, ako cez vozen utekal kratko pred zastavenim zlodej pred sprievodcom plus do toho policajti so psom a potom len rychlo vyskocil z vlaku na stanici, no akoze toto zazit sama s malou, no neviem, neviem 🙂