Tip na výlet so 14 ročným chlapcom - Bratislava, Rakúsko, Maďarsko

zaba21
7. aug 2020

Mala by som prosbu. Budem mať na návšteve 14 ročného synovca. Mám už niečo naplánované, ale uvítala by som ešte nejaké tipy na zaujímavé miesta, čo by mohli zaujímať 14 ročného chalana.
A mám jednu doplňujúcu otázku, ak má niekto skúsenosť - ak by sme ho chceli zobrať kúsok za hranicu do Rakúska alebo Maďarska - je potrebný overený súhlas od rodičov? Pas samozrejme má. Vopred ďakujem za tipy.

miskooo1987
7. aug 2020

@zaba21 suhlas nepotrebujes 🙂 Teda myslim, ja som mal starsieho minule leto u kamosa na tyzden na prazdninach, a boli aj v Cechach. Ziadne suhlasy sa neriesili...

Kazdy 14 rocny je iny... Co o nom vies?

marci77
7. aug 2020

v Madarsku napriklad aquapark LIPOT a pripadne sa zastavit vo FUTURA centre
https://kidstown.citylife.sk/miesto/futura-rodi...

marci77
7. aug 2020

alebo smer - Brno a juzna Morava
aquapark, alebo v Brne to VIDA centrum
https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/17681/v...

zaba21
autor
7. aug 2020

Zatiaľ ďakujem, Brno je zaujímavé, ale tak ďaleko nechceme ísť. Budeme hlavne v Bratislave, ešte tu nebol a tak cca do 60 km od Bratislavy. Chceli sme skúsiť Neziderské jazero napríklad.

marci77
7. aug 2020

smer Rakusko, Neusiedlersee, Podersdorf, tam by si pripadne mohol skusit windsurfing
ceny uplne v pohode, su tam aj lektori
alebo si pozicat tu slapaciu lodku a ist na jazero, voda nic moc, ale prostredie je tam nadherne ako pri mori
ak by ste chceli prespat, treba sa ubytovat v Soproni, krasne mesto a omnoho nizsie ceny ako v Rakusku
a Familypark by sa mu mohol pacit
alebo St.Martin kupele tu tam tiez blizko

zaba21
autor
7. aug 2020

@marci77
Vďaka popozerám si .

marci77
7. aug 2020

a tu na SR je tak blizko napr. jaskyna Driny a hrad Cerveny Kamen, aj prehliadka tam byva zaujimava, aj ked zbytocne dlha ....teda mozno sa da vybrat kratsi a dlhsi okruh, my sme boli na tom dlhsom a trvalo to aj hodinu a pol

felycity
7. aug 2020

Hainburg. - Braunsberg - vyhliadka, Neziderské jazero, Family park alebo inšpirácie najdeš na Strünke https://www.niederoesterreich-card.at/alle-ausf... / rakúsko/

marci77
7. aug 2020

v BA by sa mu mohli pacit vyhliadky napr. Ufo, veza Kamzik, ruske kolo, ta nova vyhliadka v Devine, plavba lodou, na Michalsku sa da vyjst ( kde je to muzeum zbrani)
a aj v BA je vedecke centrum Aurelium

eliska13
7. aug 2020

@marci77 neviem či teraz chodia lode kvôli výške Dunaja,
@zaba21 Neusiedlerske sú pekné😊alebo v Bergu je rozhľadňa Konigswarte, kúsok za hranicami Carnuntum, motokáry by ho mohli zaujímať Vajnorská ulica teraz sú tuším aj na zlavomate, Vodný mlyn Jelka, Xbionicle Šamorín okúpať sa, oaza Sibirskeho tigra Kostolná pri Dunaji,

marci77
7. aug 2020

@eliska13 ano, aj nam sa pacil vylet na Koningswarte, je to taka pohodova turistika, pripadne spojit to este s tou dlhsou trasou, ale tu druhu trasu az tak nepoznam, lebo my sme isli s malymi detmi, tak sme isli iba z Bergu hore na rozhladnu....ale ze este niekde cez lesik sa da ist
aj z Braunsbergu v Hainburgu je krasny vyhlad

marci77
7. aug 2020

tu su tiez atrakcie v BA dobre zhrnute, mozno este aj jump arena by sa mu mohla pacit

https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/27977/t...

simsalabim
7. aug 2020

@zaba21 mne sa velmi paci archeologicky park Carnuntum. Je uzasne, co tam Rakusania vybudovali. Tie prve domy su postavene starymi technikami, novsie uz nie, ale posobia dokonale autenticky, ze cakas, ze na teba vyblafne nejaky Riman, ze co mu lezies do domu 😂 Su tam aj funkcne kupele a tak. S Gerulatou u nas sa to neda porovnat.

zaba21
autor
7. aug 2020

Veľká vďaka, dali ste mi ďalšie tipy. Skúsim to nejak skombinovať.

marci77
7. aug 2020

este kukuricne bludisko Vlckovce ma napadlo😉

eliska13
9. aug 2020

@zaba21 ešte ma napadla zrucanina Devin odtiaľ Sandberg pieskové skameneliny a kúsok Schlosshof v Rakúsku je tam pekne a tá nová rozhladna na Dev.kobyle

katym77
9. aug 2020

Archeopark Carnutum Schloshof Neusiedelské jazero Lipót asi Višegrad to už prehaňam potom ma napadlo Malkia park farma v šali ale to asi pre 14 ročného nie

marci77
9. aug 2020

@katym77 na Schlosshofe to dako zdrazelo, boli sme minule, ale teda rozhodli sme sa nakoniec neist, lebo vstup pre 4clennu rodinu by nas vysiel na 50eur, pricom pred par rokmi vstup pre dospelych stal 6eur, to uz potom kupit tu rocnu vstupenku ....a v podstate tam nic take pre 14rocneho nie je, iba pekne zahrady, zamok a zvieratka
To radsej ten Familypark, tam je tiez vstupne drahe, okolo 26eur na osobu, ale mozete tam stravit cely den a vozit sa na kolotococh do odpadnutia

eliska13
9. aug 2020

@marci77 ja tam chodím len na Vianočné trhy tie sa mi zdajú krajšie ako vo Viedni také útulné a zdraželi más pravdu

engel76
9. aug 2020

@marci77 aj ja som takmer odpadla z toho vstupneho tento rok. Asi kupim rocnu vstupenku, to sa skor oplati.

kristina100
18. aug 2020

Rakusko

impro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz