Tip na výlet - menšie mestečko

23. feb 2024

Ahojte, poradili by ste nejake take male mile mestecko niekde juznejsie mimo SK dostupne autom (Madarsko, Taliansko, Rakusko, Slovinsko, Chorvatsko). Nieco na styl Piran kde by sme vedeli s 5 rocnym ist na bicykli alebo sa poprechadzat po promenade dat si dobre jedlo kavu, hladam skor nieco mensie, nie Budapest zrovna. Nemusia tam byt ziadne mega atrakcie - vodne parky, detske kutiky. Dakujem 😊

ivana11155
23. feb 2024

Madarsko - Tihany - je krasna dedinka pri Balatone, s dobrymi restauraciami a okolo Balatonu je vela cyklotras. Bola som prekvapena ako to maju Madari vybudovane. Talianko Grado - krasna promenada aj cyklotrasy, pristupy do mora ako v Taliansku - dlho plytka voda.

gumkac19
23. feb 2024

Grado ako hore napísané

marci77
23. feb 2024

znami boli okolo Neusiedlersee, ze su dobre cyklisticke trasy
konkretne Podersdorf am See - tam sa v lete citite ako pri mori, taka atmosfera, aj ked voda je ako z jazera .....a odtial je na skok napr. do madarskeho mestecka Sopron, kde v minulosti bolo vsetko lacnejsie ako v Rakusku (ubytovanie, strava)

alebo aj talianske mestecka na severe Lignano, Bibione, Caorle, Lido di Jesolo - len ak sa da treba tam ist mimo letnych prazdnin, nie je tam vtedy tak vela ludi
za mna odporucam Caorle😉

katica06
23. feb 2024

Je veľa miest okolo Balatonu kde sa dá prejsť či bicyklovať. Mne najviac páči Hévíz a Keszthely alebo pozri Tiszafüred či Tata.

lelelienka
23. feb 2024

Tihany “levandulove mestecko” a okolie, je to hned pri Balatone, aj na bicykli sa da, zvrchu krasne vyhlady, blizko je mozne ist aj na hrad (uz si nepamatam nazov) a urcite by som neobisla nedaleke mestecko Tapolca kde je jaskyna, v ktorej sa povozis na lodkach, myslim ze pre maleho to bude super zazitok 😉

lelelienka
23. feb 2024

A este Slovinsko mi napada okolie jazera Bled, je to tam nadherne, pekna promenada, okolo jazera vedie cyklotrasa po uplnej rovine, da sa povozit na “pletne” nieco ako benatske gondoly (obrazne povedane prirovnanie, samozrejme nie doslova) lebo uprostred jazera je ostrovcek, dalej ak chces mozes ist aj vyssie do kopcov, nedaleko je nadherny kanon Vintgar, to stoji za to, odporucam 😉 a ak ma clovek viac casu aj ich absolutne uchvatne jaskyne

zorkahorka
23. feb 2024

My sme raz boli na vianocnych trhoch v gyori,kusok od hranic. Velmi sa mi pacilo v eggeri, krasne mestecko.
Na biku vies prejst desiatky kilometrov od slovenskych hranic na vychode cez mesto tokaj - je prekrásne, pokracuje to k Nyíregyháze, v ramci mesta je kupelna cast sosto - je tam aj najvacsie zoo v krajine. Velmi pekne mestecko, mna dostalo. Je tam aj akvac a plazove kupalisko, v centre krasne jazero a spievajuca fontana.
A cyklotrasa viedla este dalej. Nyíregyháza bolo cosi cez hodinu autom od hranic, takze to nie je daleko a cyklotrasa bola v lete uplne prazdna