Tatry a turistika s 2,5 ročným?

mon1806
7. máj 2019

Ahoj baby keďže som s Popradu a mám pod nosom Tatry chcem môjho 2.5 ročného syna už vracať na túry prechádzku a tak do tatier ako to riešite s takými deťmi? Ake mate nosiče a podobne ? A ak by sa niekto našiel kto by absolvoval výlety s nami boli by sme radi 🤗😊 vďaka

lobic
7. máj 2019

@mon1806 mam kamku ktora chodila aj s ovela mensim, par mes po porode, uz vysli na nejake kopce normalne v nositku 🙂

anitka63
7. máj 2019

@mon1806 tiež mám kamošky čo aj s oveľa menšími detičkami chodia v nosítkach už na túry 🙂 Odvaha podľa mňa s takými babuškami, ale keď sú v tých nosítkach a dáva pozor tak je to asi bezpečné 🙂

hettinka
7. máj 2019

@mon1806 nosiče pre 2,5 ročného? A čo, nemá nohy?

V pohode s takým dieťaťom by som šla z Hrebienka na Reinerovu chatu ako úplne prvá túra, potom skúsiť ísť zo Štrbského Plesa na Popradské pleso (náučný chodník medzi Plesom a plesom). Naša s nami chodí od 2 rokov, to sme boli v Chorvátsku v NP Slapova Krka, v necelých 4 rokoch dala túru po magistrále z Hrebienka na Skalnaté pleso ... a vo väčšej pohode, ako ja 😃

Syn bol prvýkrát na Popradskom plese ešte v kočíku ako 3-mesačný, chvíľu sa viezol, chvíľu v klokanke &a odvtedy už veľakrát sme boli, od Tatier bývam,e ďalej, veľkí turisti nie sme, ale aspon 2x do roka niečo radi absolvujeme.

mon1806
autor
7. máj 2019

@hettinka ma nohy a zvládne len on je taký pohodak žeby mi v polovici povedal že nevládze a že nejde a čo potom ? Na koňa? Preto sa pýtam aj majú niektorý nosiče tak aké

janinah
7. máj 2019

@mon1806 a ked povie,že nevládze,tak ho posadíš do nosiča a idete dalej? 2,5ročného koňa? takto z neho turista nebude😉 nevládzeš? tak tu si sadni do trávy a oddýchni 5 minút,lebo ide sa dalej,v cieli nás čaká nanuk,koláč čokolvek...

esterlivien
7. máj 2019

@mon1806 pekný večer,Štrbské pleso - Jánske pleso, Rakytovske plieska, tichá či koprova dolina - tam aj s odrazadlom ak by nevládal, Monkova dolina - Ždiar-Strednica....náš syn mal 3 týždne keď bol na Hrebienku a na druhý deň na Popradskom plese. treba vyskúšať kratšie trasy či bude vládať. V podhorí je veľa trás,ktoré sme tiež zabsolvovali....Aj Slovenský raj je fajn: Čingov - Košiarny briežok, Stratená, " bleizloch" - neviem ako sa to správne píše,

luccy89
7. máj 2019

@mon1806 asi si ani nemala pisat sem🤦🏼‍♀️ Akurat ti tu nalozia preco chces 2,5rocneho nahodou niest, keby sa mu po par km nechcelo🙈 pritom mamicky co nosia deti, tak aj ovela dlhsie... ja ti neporadim, mam zatial ovela mladsieho, ale mam fotky z detstva kedy ma nasi na turach nosili v takom nosici sedacom na chrbte😂 mala som 3-4roky. Aky sa nosic sa radsej porad v nosiacej skupine😊

dadka_bb
7. máj 2019

@mon1806 ja som moju 3.5rocnu vytrepala z tatr.lomnice na bilikovu chatu a hrebienok v nosici po tej krkolomnej horskej cesticke k vodopadom. V zivote by tam nevysla sama peso preboha,daktore matky tu tliachaju o turistoch atd. a s dietatom boli najdalej v cba za domom. Este som nevidela 2rocne dieta (s vynimkou adhd) ktore by vladalo v tatrach sliapat 3hodiny s 5min.oddychom v trave.. ja mam 30 a nevladzem... 🙈

dadka_bb
7. máj 2019

@luccy89 no presne. Nazvat 2.5rocne dieta koňom,az mi zabehlo🙄 ... tiez ma nasi nosili v tej stolicke kovovej na chrbte ako dieta. A aj ja nosim moju v niecom obdobnom na tury. Ak chce bezkat tak bezka, ak nie tak ju nesieme.a to ma 4 roky. A neni kôň,a má aj nohy.

6mia6
7. máj 2019

Zo srbského na popradské s 2,5 ročným 🤔 dospelý 3 hodiny. S malým tak min. 6. Mam 2,5 ročnú doma ale ani náhodou, asi by sme si museli zobrať aj stan. 3,5 ročný prešiel sám zo strecna na Suchý a do Vrútok ale keby mi to predtým niekto povedal ťažko mu to uverim.
Kukni turistické nosiče, hlavne pozri do akej váhy sú.

nada89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diane87
7. máj 2019

@janinahnech Nechcela by som byť Tvoje dieta..., 🙄😑 sa spamataj

diana20
7. máj 2019

To sú ale komentáre 🤦‍♀️🤦‍♀️ každé dieťa je iné.. jedno zbožňuje chodiť a jedno neznáša. Ja ako dieťa som bola v nosiči aj v bojniciach v zoo lebo som nechcela chodiť a aspoň tri roky som isto mala..aj svojich malých nosím ešte niekedy v nosiči.. dva a pol roka nie je tak veľa a ani to nie je kôň určite také dieťa.. Ja by som určite hľadala turistický nosič, taký na chrbát, čo ma pevnú konštrukciu a pohodlné sa v ňom dieťatko sedí..
https://www.adamsport.eu/detsky-turisticky-nosi...

Asi niečo takéto. Určite sa dá aj lacnejšie z druhej ruky zohnať..ale ak plánujete chodiť často,tak sa oplatí investovať. 😊 držím palce

hettinka
8. máj 2019

@mon1806 u malých detí je to o motivácii a vedia sa rýchlo zregenerovať. Im stačí 5 minút oddych a majú zrazu energie na rozdávanie. Horšie je, ak ísť nechce. Preto treba začať krátkymi trasami a náučnými chodníkmi, kde sú stanovištia, kde sa dá oddýchnuť, dieťaťu porozprávať zaujímavosti. Napr. naši sa vždy tešili, že v cieli si niečo dáme, kúpia si magnetku.
Neviem, koľko má tvoj syn kíl, ale my sme nášho raz niesli, ked mal asi 14 mesiacov a okolo 13 kíl (ešte nevedel chodiť) a manžel (riadny chlap, 192cm, cez 100kg) ho nevládal dlhšie niesť do kopca.
S malým dieťaťom neodporúčam žiadne "krkolomné horské cesty" a niekoľkokilometrové túry ako tu píšu ... to je jasné, že to neprejde. Začať v malom a pridávať podľa kondície a veku, aj či ho to vôbec bude baviť. Ak chodiť neznáša, treba počkať.
A využívať aj lanovky tam, kde sú ... napr na ten Hrebienok by som sa vyviezla a na Bilíkovu a Reinerovu chatu sa dá už pekne prejsť. Ak to zvládne, môžete sa vybrať smerom ďalej na Zamkovského chatu, Studenovodské vodopády. A nie je hanba sa z túry aj otočiť domov, ked už je najhoršie.

hettinka
8. máj 2019

Ešte mi napadlo, pekné je aj vyviezť sa lanovkou na Skalnaté pleso, je tam hore pekné ihrisko a dá sa tiež poprechádzať okolo plesa, smerom k observatóriu, prípadne kúsok po magistrále a vrátiť sa.

dskjhfdlkdjhl
8. máj 2019

@mon1806 mrkni na nete turisticky nosic na dieta, teraz su uz take vymakanejsie, my sme mali uplne jednoduchy a manzel bral deti aj na bezky (aspon sme mali trochu vyrovnanejsie sily😉), aj na tury. Ten nosic sa da pekne aj na zem postavit, nosili sme v nom deti naozaj od mala (zhruba od polroka, mozno tie nove su aj pre mensie deti, treba pozriet). Ale treba si vybrat taku turu aku zvladnete. My sme turisti, tak aj deti su. V 2,5 roku sme uz velmi nosic nepotrebovali.

sense
8. máj 2019

Ak ho chces viesr k turistike vol na zaciatok kratke trasy kt zvladbe a postupne predlzuj... ja by som do nosica nesla ...kamaratka takto nosi 5r lebo "nevladze" ... a potom sa mi stazuje ze ju chrbat robi a ako to robim zetoho moja tolko prejde...a ked jej poviem ze je to cvik tak sa jej to nepaci..

dadka_bb
8. máj 2019

My sme mali chicco caddy (ten cerveny), te tam malo miestecka,alebo ho nevieme nastavit. Dcerka mala 2.5 vyzera v tom velka lebo tam nesedela uplne,ale akoby stala,hah. A ten screenshot z instagramu, to je ta spominana tura na hrebienok popri vodopadoch,a to je taky stary komacsky nosic.ten je pohodlny.. ale na tie nase stolicky, co sme my mali ako deti sa nechytaju. Tie chrbtom k sebe.ak by niekto mal na predaj,odkupim 😊

janinah
8. máj 2019

Nechsapáči,noste si ich aj ako prvákov...nikde nepíšem,že treba sa vybrať rovno na Slavkovský štít ....a ozaj netreba robiť časové rekordy...a áno,mám deti aj Tatry sme pochodili a o nejakých nosičoch sa vtedy nechyrovalo....a nechýbali nám😉 nepodceňujte detskú energiu a možnosti....a ešte mi napadlo-tie nosiče nemajú držiak na tablet či mobil? že ak pohodlie,tak sevšímvšudy😀

mon1806
autor
8. máj 2019

dakujem velmi pekne baby aj za fotecky dakujem ste na nich krasni 🙂 dakujem za každy jeden komentar aj za trasy že ste mi nejake upresnili naozaj dakujem. K pani janina len tolko že myslim si že je to uplne normalne vziat dieťa do nosica vzsokohorskeho niekde v Tatrach aby si tam napr aj pospal ak bude unaveny alebo oddychol trosku ako ho vlacit na rukach neviem moj nazor a nikto tu nikoho neuraza tak prosim neurazajte ani vy mna alebo ostatne dievcata a ich deti hlavne ak mate nejake komplexy vyrieste si ich niekde inde nie tu pytala som sa na nazor ak sa vam to nepaci nosit deti nenoste a co sa tyka tych mobilov tak vacsiu sprostost ste napisat nemohla ale fajn🙂 prajem vam pekny den BABY DAKUJEM ♥