Skanzen Vychylovka

mimanr
28. aug 2020

Ahojte, chcela by som sem zbehnut na vylet. Kolko casu sa tu asi da stravit prehliadkou a tak, je moznost prestravovania sa? Dakujem. A Nova Bystrica-tam je nieco k videniu?

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimanr
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimanr
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimanr
autor
28. aug 2020

@laviedeluz a co maju v tom rychloobcerstveni? Boli ste aj na vlaku? 2 hodky vratane toho? a este ma zaujima ta Terchova, co tam pozriet, kde parkovat, odkial kam, take prakticke rady, dakujem 🙂 a co este ine je v okoli?

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimanr
autor
28. aug 2020

@laviedeluz dakujem, velmi si mi pomohla 🌹

plutvonozec
28. aug 2020

Ahoj. Určite odporúčam navštíviť aj Starú Bystricu. Má krásne zrekonštruované námestie s nádherným orlojom v, ktorom sa dá pozrieť aj strojovňa. Na námestí dobrá reštaurácia so slušnými cenami. Nad dedinou pekná kamenná rozhľadňa ( túra okruh cez rozhľadňu cca 2 hod.) A medzi Novou a Starou Bystricou je tiež cyklistický chodník.

jessicai
29. aug 2020

@mimanr skanzen je tak na pol hodinu keď len pozriete a idete ďalej. S deťmi možno do hodiny. V Starej Bystrici je pekný slovenský orloj ktorého postavičky sa ukazujú každú celú hodinu. Sú tam veľmi pekné stavby a fontána. Nad Starou Bystricou je vyhliadkova veža na ktorej sme neboli. Je to vraj asi 50minut do kopca. V Novej Bystrici je pekná vodná nadrz.