Rabkoland - tehotenský vstup

canis_lupus
5. júl 2023

Ahojte, boli ste prosím niektorá v Rabkolande tehotná? Našla som na ich stránke, že tehotné majú lacnejšie vstupné a je potrebné sa preukázať tehotenským preukazom. Berú do úvahy aj slovenský, či musí byť poľský? 😀 Neviem, či si kupovať lístok na Zľavomate, alebo mi dajú ten tehotenský na mieste. Ďakujem za pomoc.

jaskolka
5. júl 2023

@canis_lupus keď žiješn na Slovensku, a máš slovenského gynekológa, tak odkiaľ by si chcela si zadovážiť poľský tehotensky preukaz? 😊
Veď logicky, že platí ten, aký máš.
Ak je na zlavomate taka možnosť, tak sa dá kúpiť. Ak nie, tak si kúp na mieste s tým preukazom.

canis_lupus
autor
5. júl 2023

@jaskolka práveže nemám poľský a preto sa pýtam, či mi uznajú aj slovenský 😆 lebo ak mi slovenský tehotenský preukaz neuznajú, kúpim si dopredu lacnejšie klasický lístok na Zľavomate, tam tie tehotenské neponúkajú vôbec

jaskolka
5. júl 2023

@canis_lupus tak keď núkajú zľavu pre tehotné, tak je myslím jedno, aký je ten preukaz, teda odkiaľ tehotná žena pochádza. Proste je tehotná, teda nárok na zľavu podľa toho má. To je to isté, ako trebárs je lacnejší vstup pre ľudí Ztp. Je jedno, či je to Poliak, Slovák, Maďar, Angličan - má preukaz, teda má nárok.
Alebo jednoducho zavolaj priamo tam a budeš to mat z prvej ruky.

luccka13
6. júl 2023

Ahoj ja som tak bola v rabkolande, kúpila som si tehotenský lístok, knižku som mala zo sebou, avšak nikto ju nepýtal ukázať 😉