Prvorodička - výlet s bábom

6. aug 2024

Ahojte idem o chvilu rodit. Rizikove tehotenstvo takze sme poriadne neboli nikde akoze strasne dlhu dobu 😫. Zienky poradte kedy najskor (samozrejme bezpecne) a ak to budeme zvladat je ok ist s babom na vylet? Rodim v septembri. Asi budem september/oktober rada že som… je realny prvý povedzme predlzeny vikend v novmebri? A ako daleko? Nemalo by sa s tak malym babom velmi dlho cestovat ze?

Dakujem za rady 🥰

amelia89
6. aug 2024

No jasne, ak budete zvladat mozete ist v novembri niekam v pohode 😊

pukina
6. aug 2024

Ono vsetko zalezi na babatku. Ja by som si s nasim napriklad netrufla. Mal strasne koliky prve 3 mesiace, nespali sme ani doma nie este niekde mimo domu. Neoddychla by som si a bola by to pre nas skoda penazi. Ale to neznamena, ze to tak budete mat aj vy. Vela ludi hovori, ze sa babatko prisposobi ich zivotu ale vobec to tak nie je. No kompromis sa da najst vzdy.🙂

evka52
6. aug 2024

Tiež som rodila v septembri minulý rok, prvýkrát sme išli na predlžený víkend niekam tento rok v marci. Skôr by som si netrúfla. Mali sme problém s bolesťami brucha, nespavosťou, kolikami,… takže u nás až keď mal polroka sa ako tak dalo niekam ísť. Ale každé bábo je iné. Možno u teba bude ok už okolo 2-3 mesiaca, možno až okolo roka alebo neskor.

zorkahorka
6. aug 2024

Tak na prechadzku s kocikom ano, ale nic extra najblizsich par mesiacov som nedala. Najblisie tyzdne je to o spoznavani jeden druheho, vytvarani rezimu

henka123123
6. aug 2024

Zalezi ake bude dieta ci nebude mat koliky a aj ake budes mat porodne zranenia ty....urxite dopredu by som nic neplatila si az ked ozaj budes vedet a citit ze chces a zvladnes to...pri prvom synovi by som nesla nikam nespaval vobec a ja som nebola fit velmi dlho to sme sli prvykrat na chatu s nim ked mal 1 rok.....pri 2hom synovi by som sla najskor v 6tich mesiacoch lebo bol kolikovy a.mal reflux kym nepresiel na tuhu stravu

mk1111111111
6. aug 2024

Myslis, ci by si mohla letiet? Ak budes mat silu a chut a nebudes sa bat, ak by sa nieco stalo, tak mozes, deti lietaju aj malicke. Sidce ho budes zbytocne zatazovat zmenami a ono nic z toho mat nebude, ale ak Ty a muz taak surne potrebujete, tak kludne aj s mesacnym.

autor
6. aug 2024

Aha takze vsetko zavisi od baba… uvidime ake to bude. Hej nechcem nic platit… len chcem sa tesit na nieco 😫😁

mk1111111111
6. aug 2024

Tes sa hlavne na babatko

martul
6. aug 2024

Ja by som si to nechala na jar. Rodíš v septembri, ktovie aký bude pôrod, potom sa spolu naučiť žiť, existovať, potom už bude horšie počasie, zima.
Na jar bude krásne, bábo už bude ako tak fungovať a ty s ním. Ale kľudne by som si už teraz pozrela nejaké typy na predĺžené víkendy aby si mala prehľad a tešila sa kde pôjdete na jar.

lilli110
6. aug 2024

Uvidis ake to bude babatko. Ak budete v pohode doma, urcite by som sla. Ja som rodila teraz v aprili a s dvojmesacnym sme vyskusali najprv na 2 noci a uplne v pohode, to bolo v Jasnej. V noci tam pekne spinkal, kojili sme sa, ked bolo treba. Jasne, ze sme kus prisposobovali program. Ranajky, vecere....v hoteli som ho bravala v kociku. My sme uz boli niekolkokrat od vtedy. Ja mu vlastne stacim, kdekolvek sme 🤣 podlana 2-3 hodky cesta autom v pohode date. Ale zas presne uvidis, ci dietatko bude v aute kludne, ci bude mat rado kocik, prip.ci bude v satke/nosici.... Moj je od zaciatku v aute kludny. Nie vsetky deticky sa radi vozia autom, alebo dokonca v kociku 😅 dolezite je, aby ste mali pohodu vsetci aj vy aj babatko, ked pojdete.

belllinka
6. aug 2024

Do hotela? To si ani neviem predstaviť, že tam nejaké maličké bábätko bude vyplakávať do noci a všetkých budiť. Alebo na nejakú chatu? Baliť si milión vecí, čo pri dieťati potrebuješ a presúvať sa niekam, kde to nepoznáš a nebudeš mať pohodlie ako doma? Neboj, tento nápad Ta po pôrode veľmi rýchlo prejde. 😂

30katrusa40
6. aug 2024

Tak sa tes na bábo a ako budete chodiť kocikovat. Keď bude dobre spávať v kočíku vezmete drobca a idete aj na pol dňa preč.

katulienocka999
6. aug 2024

To fakt veľmi záleží aké bude..a hlavne v noci, lebo zas ísť niekde do hotela napr kde ti bude plakať cez noc nie je dobrý nápad 😁 ale zas ísť niekam bez prespavacky v rámci Slovenska ak bude kľudne a nebude mať napr koliky tak prečo nie 🙂 niekedy stačí aj taky výlet na vyventilovanie...q co sa týka dĺžky jazdy v aute,no pri takom malom viem,že treba robiť časté prestávky,hlavne kvôli chrbariku, aby sa aj vystrelo na dlhšiu dobu..skus sa opýtať potom pedi co sa týka dlzok cestovania a tých prestávok 🙂

h2
6. aug 2024

Myslím, že veľmi predčasne to riešiš. Ešte si ani neporodila, nevieš, čo ťa čaká. Môže byť, že výlet v novembri bude úplne v pohode, ale osobne si myslím, že o niečo (alebo o dosť) pravdepodobnejšia je situácia, že si budeš v novembri hovoriť, ako ťa také niečo mohlo čo i len napadnúť, že by si s bábom niekam išla.

cookie29
6. aug 2024

Ja Ti rozumiem, ale zeny maju pravdu, zalezi od dietata. Mam dve. S mladsim som v 2m presla pol Europy vlakom a lietadlom, aj ked teda sme cestovali k starkym, len pre predstavu. Ziaden problem. So starsim som mala ist problem k doktorovi v podobnom veku, lebo jacal a jacal a aj 15min cesta autom bola o tom, ako dostat mamicku na psychiatriu. Starsie, narocne dieta, kazdy vecer discharge crying, aj 3-4 hodiny. Mladsie malo rezim od narodenia, prirodzeny...ja som pri starsom len cakala, ze na nas zavolaju socialku... takze predstava ze s takym dietatom niekam idem nic moc. S mladsim cokolvek...A nie je to tym, ze som bola druhorodicka, oni su skutocne ako den a noc

queen_mary
6. aug 2024

S prvym sme isli az v 8 mesiacoch prvykrat do hotela, s druhym v 2 mesiacpcj autom do hr. Zalezi, ako sa na to ty budes citit, ale s nehybnymi babatkami je dovca viac dovolenka, ako ked ma napr rok a stvrt a musis za nom behat

janka_266
6. aug 2024

za mňa najlepšie výlety prvé dva roky boli výlety k starým rodičom :D (10 km od nás)

veronikaszabova
6. aug 2024

3m dcera s nami absolvovala Chorvatsko, ako 5m Polsko (4h cesty)...
Cestujeme s nou od malicka. Nema problem auto, lietadlo, vlak, autobus... Musela sa prisposobit 🙂

petamich
6. aug 2024

Narodi sa a uvidis kazde dieta je ine, porod a zotavovanie je ine 🙂 nas nemal ziadny problem, koliky a prvykrat sme sli na vikend do Tatier, ked mal 2.5M

rk123
6. aug 2024

ako uz bolo spomenute kazde dieta je ine.
isli sme s 2m babom k nasim asi 2h autom, ked mala 3m tak 4-5h autom na predlzeny vikend a ked mala pol roka tak isla 14hodin lietadlom a odvtedy lieta stale

cookie29
6. aug 2024

@veronikaszabova nie kazde dieta sa prisposobi, ono totiz nemusi. Bohuzial som to zazila.

fairyy
6. aug 2024

tiez budem rodit teraz v septembri (druhorodicka) a tiez tuzim ist v novembri na prvu dovolenku, ale k rodine... dalsiu opat k rodine planujem v januari... vsetko cesty 5h+ ....a skutocnu mimo tzv domova az v lete ...jedine, ze tentokrat si vysluzim kludne babatko a potom budeme chodit kadetade vkuse od novembra...pri prvej som si klud neuzila ani trosku, ale vikendy po rodine po svete som zvladla aj s uplakanym dietatom a sesterky sa smiali, ze dobra antikoncepcia a ja som si oddychla lebo vsetci mi chceli pomoct, kazdy chcel ist kocikovat, kazdy chcel krmit a strazit

dagas
6. aug 2024

S dcérou sme boli prvý krát na návšteve tak ďalej keď mala 3 mesiace. Bolo to hodinu a pol autom a večer sme išli naspäť.Na návšteve celý deň be problémov ale cesta domov katastrofa..malá tak plakala,vonku lialo my po dialnici...zastavili sme ma odpočívadle snažila som sa ju ukludniť ma rukách ,nepomáhalo nič,jesť nechcela a pršalo tak že sa ani vyjsť z auta že by som ju trochu ponosila..bola to čistá katastrofa, potom sme dlhšiu dobu nikdkde dalej neboli lebo bola uplakaná ,trápili ju zúbky ale toto bolo jeden krát kedy bolo zle..inak vždy všetko super,cestovala rada. keď mala rok išli sme do Chorvátska a tiež super. teraz máme syna má 2,5 mesiaca a budúci týždeň plánujeme ísť niekam na dve noci ale určite do apartmánu s kuchynkou .Niekedy má ťažký večer a neviem si predstaviť že by som s ním bola zavretá na malej hotelovej izbe

vevesh
6. aug 2024

Ja som po 6 tyzdnoch absolvovala 1400km streku autom, a jednym v pol roku 4000km. Ak si ty a babo ok, nikde nie je napisana hranica-tu si tvoris sama🙃

vevesh
6. aug 2024

@cookie29 musi sa dieta prisposobit. Myslis, ze ostatni cestuju iba "s dobrymi dietatom"? Niekedy to jednoducho inac nejde. Ak dieta bolo v diskomforte, snazila som sa to vzdy minimalizovat, ale cestu sme nikdy neprerusili/nezrusili. Keby mi na polke v 4000km dlhej ceste zacalo strajkovat (co jasnacka, ze zacalo), mala som sa otocit?

haraburdova
6. aug 2024

ako pisali baby, zalezi od babatka. ja som rodila v januari, v marci sme sli na vikend do Viedne. Od 3 mesiacov chodime pravidelne na chalupu na vikendy aj na dlhsie.

nikushka8
6. aug 2024

Uvidis ako sa zohrate a potom si zajednate pobyt, ale nevidím dovod preco v oktobri/ novembri necestovat. My sme s 3tyzdnovou boli u nasich (2h cesta), mesacna bola na svadbe (3,5h cesta- strážili moji rodicia) a v pohode (pritom prve 3 tyzdne bolo kojenie katastrofa). V 2m uz absolvovala prvu cestu na vychod k svokrovcom (ok, cesta netrvala ako zvycajne 5h, ale 8, lebo sme si robili prestavky na kojenie, jedlo). 11mesacna bola pri mori. Vsetko sa da,ked sa chce. Cim mensie dieta, tym jednoduchšie cestovanie.

pralinka86
6. aug 2024

Mas sa na co tesit, neboj 🙂 ak aj nie na dlhšie, da sa predsa na kratke výlety.. do velkych hotelov by som nesla, zima = choroby vsade... Mozno dohodnut nejaku chatu a ak by niekto postrazil babo, odbehnúť na wellness alebo rovno si taku najst, kde bude aspoň nejaky zaklad
A je super doba, da sa vela vymyslieť aj s malym babom, ak mu to samozrejme bude sa pacit .. mozte pozriet terennejsi kocik a davat aj zaujímavejšie cesticky, pripadne nosic a mozte ist aj mimo cesty beznej, pripadne cyklovozik na jar a ist aj s bicyklami..
Kym doma nie je babo, tak to sa da tazko predstavit si vopred, ale neboj, vzdy bude na co tesit sa

milanemila
6. aug 2024

Uvidis podla toho ako sa budes citit ty a aj ake bude babo. Mozno budete mat pohodicku, bude v pohode spat a na vylet budete mat naladu. Moze to byt ale aj uplne opacne 🤷🏼‍♀️
Ja by som urcite nesla na dovolenku v sestonedeli a potom v zavislosti od babatka, resp mozno by som pockala aspon na prve ockovanie.
Tiez je ale rozdiel ist lietadlom na 2 tyzdne k moru a ine navstivit rodinu na par dni a stravit ich na zahrade.

maryetta
6. aug 2024

Ja som uz z porodnice cestovala 300km 😂 ale to je ine. Neviem aspon to 6nedelie by som pockala isto. A take co som moje deti registrovala tak “kriticke” boli hlavne prve 3 mesiace. Potom uz aj ten rezim bol iny. Ale potom zas ockovanie. Pripadne zubky. Babo bude ubolene. Mrzute. Treba ratat so vsetkym i ked chapem tvoju viziu. Momentalne nech je to babatko. Uvidis mozno sa ti ani nakoniec nikam nebude chciet ist 😉