Poznávací výlet s dvojročnou dcérkou

lienkazienka
12. dec 2019

Ahojte, viete mi poradit pekne miesto v europe, kde by som to sama zvladla aj s malym dietatom. Chcela by som ist tak na tyzden. Urobit si poznavaci zajazd ale cez cestovku asi nie bo pamiatky budem pozerat len sporadicky, kedze mala je zihadlo a spi cez obed. Chcela by som ist vo february, marci.

korunka1
13. dec 2019

Ja by som radila počkať ešte nejaký rôčik. Nič z toho nebudeš mať , okrem vyhodených peňazí

asia83
13. dec 2019

@lienkazienka A kde vám akože bude spať cez obed? Viete o čom je poznávačka? Dospelý má problém, nie ešte dieťa. Robila som v cestovke ktorá tvorila poznávacie zájazdy. Prt z toho bude mať, vy duplom. Viem, že si hovoríte, že príchodom dieťaťa sa nič nezmenilo, môžete cestovať ako za slobodna. No ale zmenilo sa.

lienkazienka
autor
13. dec 2019

@asia83 ona si vie pospat v kociku na obed, len to ze urcite by som nemohla chodit s hufom ludi po pamiatkach len sa prechadzat po namesti popripade plazi.

amelie2017
13. dec 2019

Barcelona? Mas tam aj plaz aj pamiatky. Ak pojdes v marci, uz sa bude moct mala pohrat s pieskom na plazi. Podla mna sa da poznavacka spravit aj s 2 rocnym dietatom. Aj v tych mestach ziju ludia. Len si samozrejme nemozes naplanovat 10 veci na jeden den, ale napr. rano navstevu mercado de la boqueria, poobede sagrada familia. Dalsi den sa mozete ist poprechadzat do parku Guell, dalsi ist na plaz. Dalsi den sa motat ulickami gotickej stvrte a pod.

Alebo napr. ja zijem na Malorke a mozem ju na poznavacku vrelo odporucit. Ubytovat sa v Palme, tam si pozriet katedralu, kralovnine zahrady a potom si robit vylety. Je tu skvele autobusove spojenie, vsade si do 30 az 60 min. Valldemossa je nadherna, vylet starodavnym vlacikom do solleru, vylet do Pollensa. A co je super, v marci uz byva okolo 20 stupnov, tak ak vam vyjde pocasie, aj teplucko si uzijete. Vsade je plno detskych ihrisk. Ja sama mam 2 rocnu dcerku, chodime s nou vela po ostrove a vsetko je super.

prasiatko30
13. dec 2019

@lienkazienka pokial nejdes cez cestovku so skupinou ludi tak preco nie ty a dieta si stanovite ritmus ktory vam vyhovuje, a reagujes podla situacie. Je jasne ze asi vopred kupene listky do muzei a atrakcii si budes musiet asi odpustit alebo teda byt flexibilna .a pozerat pamiatky kde sa da dostat s kocikom - je to narocnejsie ale da sa. A tym, ze mas este moznost kocika tak je to vyhodnejsie - dieta sa unavi, pospiš si v kociku a pokracujes. Ale ty musis vediet ako zvlada tvoje dieta zmeny a tolko zmien v kratkom case

miskin8787
13. dec 2019

@lienkazienka ja by som vam odporucila na fb skupinu Akcne mamicky cestovatelky, je tam mnoho dobrych tipov, co sa da v jednotlivych krajinach ci mestach pozriet aj s dietatom ;)

siska53
13. dec 2019

@lienkazienka urcite by som.nesla na poznavacku tak, ze huf ludi chodi a pozera.. porad sa v cestovke alebo si na zaklade tu odporucanych miest "zabukuj" cez booking hotel a mozete si chodit kolko vy chcete a kam.chcete.

maciatkolulu
13. dec 2019

@asia83 predsa v kociku, mne malý spával iba v kociku cez deň a bolo to super, nemuseli sme sa obmedzovať a mohli sme ísť kedy a kam sa nám chcelo a naozaj sa dalo žiť skoro rovnako ako pred narodením. Písala, že nechce cestovku, ved to je potom fajn, prispôsobí si cestu sebe a dieťaťu a ja som si viac užívala kým boli decká maličké ako zdute a unudene a nevladzajuce😉. A inak je PRD, lebo prdis a neprtis😂😂😂.
@lienkazienka naplanuj si cestu podľa toho čo chceš vidieť a kam chceš ísť, ved to vieš iba ty. Nakombinuj si to a bude vám fajn.

sara07
13. dec 2019

pozri si cestovku victory travel z trnava oni robia vyslovene zájazdy kde si môžeš kludne zobrat aj deti maju to tam super popísane , prípadne je to trocha upravené aj pre ne ked si poorovnám klasiku zájazd čo sme boli

karolinakk
13. dec 2019

Nenechajte sa odradiť ľudmi ktorí to nezažili ale mudruju. Mame ročnú a pol a doteraz sme zvladli poznavaciek až až. Vždy cez obed chodíme na apartman, kde pekne mala spi a ja si oddychnem. Odporucam Vám Edinburgh, Malagu, Veronu 🙂 ubytko určite riešte cez airbnb, niektorí hostitelia ponúkajú aj postielky. Napíšte ak chcete viac info 🙂

bluka2
13. dec 2019

Podla mna sa da zvladnut hociktore mesto v europe aj mimo. Takze podla toho, co by si chcela spoznat... Mozno by som sa orientovala na juznu Europu, tam su priatelski k detom

tyrkysova_kobyla
13. dec 2019

@amelie2017 pripomenula si mi uzasnu dovolenku na Malorke ❤️ Malorka je uzasna ❤️

kvetinka75
13. dec 2019

@lienkazienka ked sa chces prechzdzat o plazi to nie je spoznavacka. Spoznavacka je ze rano vsetci vyrazia a vratia sa az vecer a cely den su v pohybe z miesta na.miesto.

yanni
13. dec 2019

Ono sa to da a uplne v pohode ak mas dieta, co to bud inak ani nepozna alebo s tym nema problem a je pohodak. Ja s mojou 4rocnou Takt cestujem od jej narodenia a takmer pred rokom mi k nej pribudla dalsia copana. A uz cestujem s dvomi. Len cestujem a vsetko bukujem na vlastnu päst. Nijake organizovane zajazdy. Organizujem a planujem den ako to nam vyhovuje. Ked mala 22 mesiacov som bola s nou sama tyzden na Malte. Presli sme aj plaze, aj pamiatky, aj vsetky tri ostrovy aj aj aj. Teraz v maji, cize 2 mesiace pred jej 4tymi narodeninami sme boli v Juznom Francuzsku. Presli sme za tyzden cely Cote d´Azur, plaze, muzea, pamiatky, hrady/zamky/zrucaniny, Monako atd. Bol sice aj manzel ale aj cerstvo 5 mesacne babo. A ked mi niekto este raz bude tvrdit, ze z takejto dovolenky nik nic nebude mat, ten sa velmi myli. Dokonca to babo malo ekšn.

airaw
13. dec 2019

@kvetinka75 spoznavat sa da aj pomalsie, netreba sa nikde hnat

acrobaleno
13. dec 2019

My sme boli tento rok vo Florencii. Ubytko cez Airbnb v historickom centre, doprava vlastným autom a netreba ani galérie a ani nič, pretože to historické centrum je krásne. Ak môžem povedať, ja by som s tak malým dieťaťom sama nikde nešla.

jumama
13. dec 2019

Citam sem tam dve zaujimave maminy cestovatelky - Krkavci matka - cestuje sama s tromi detmi, netypicky. Orvokki's blog - presla aj put do Compostely s dietatom a vela s nim chodi na vylety. Maju bud fb stranky alebo aj blogy, pokukaj 🙂

heidy222
13. dec 2019

@lienkazienka Da sa ist vsade, kam chces, Program sa vzdy da prisposobit dietatu. Ako bolo uz napisane hore, nenechaj sa odradit ludmi co s detmi nikdy nikde neboli, lebo maju strach vystupit z komfortnej zony. My chodime vzdy Tak, zacali sme Ked mala Pol roka, ze si poziciame auto rovno na letisku. Mala spala v kociku alebo v Aute pocas presunov. Napr rano sme boli v meste, cez obed v restike pod slnecnikom, potom presun autom kde spala a poobede nieco ine, napr plaz. Chodime stylom Roadtrip, niekedy aj kazdy den v inom hoteli, bookujeme cez booking, treba si vzdy overit ci maju detsku postielku. Chodime aj do muzei, treba si ale dopredu rozmysliet ze co chcem konkretne vidiet, lebo dieta vydrzi Tak 1-2 hodiny. My mame den vzdy rozdeleny na cast Ked robime nieco co sa paci nam ( pamiatka, restika) a Ked nieco kde sa vyblazni dieta (park, plaz ihrisko). Uz s 3 rocne sa da ,,podplatit": vymalovanka v restike, pri pamiatkach cerstve jahody, posluchaj a poobede pojdeme na kolotoc.... Atd, v najhorsom slubit zmrzlinu 😁 Pacilo sa mam na Krete, celkovo Grecko velmi priatelske k detom, Izrael v Decembri Bol super, Florida, Sicilia, Spanielsko...

heidy222
13. dec 2019

@lienkazienka Aha, Este si sa pytala kde by si to zvladla ze sama s dietatom. odporucam, ako prispevok vyssie, tiez Maltu, vela pamiatok na malom mieste, presuny busom. Treba sa pripravit na trochu vyssie ceny. V zime moze byt Dost veterno

yanni
13. dec 2019

@heidy222 Aj my takto. Vzdy na vlastnu pät. Ubytko booking.com, doprava tiez extra. Auto tiez priamo na leticku, popr. presuny MHD alebo taxikmi. My sme uz takto precestovali od narodenia starsej dcery, co je 4,5 roky, pol sveta. Cely Middle East, Europu, Seychelles, cast Afriky a planujeme stale. Aj ked uz teraz zial musisme pozerat na prazdniny, kedze uz chodi do skoly.

mogaa
13. dec 2019

@lienkazienka choď s ňou račej na dovolenku - poznávačka budú naozaj vyhodené peniaze...ak pôjdeš busom, nezriedka sa stáva že sa prespáva v buse, veľakrát nefunguje toaleta v buse a čaká sa kedy sa zastaví na odpočívadle...je presne rozvrhnutý program, poiaľ nejdeš so skupinou ktorá sa presúva busom, musíš sa na nasledujúce stanovisko dopraviť sama a na čas, na nikoho sa nečaká..,je to zväčša presne stanovený program kde sa presúvaš so skupinou(ktorá ide autobusom), teba keby niekde nechali musíš sa sama dopraviť do hotela....malá bude nevyspatá(dospelý je zle vyspatý v autobuse nieto ešte dieťa), celú dobu bude nevyspatá, unavená a zlá.....pre ňu to bude vyslovene utrpenie....ak už chceš, tak zober na jednodňové celodenné výlety(ale aj to bude mať dosť).....Neviem aké máš dieťa, naša by v buse nevydržala sedieť 5-6hodín a aj počas dňa sa presúvaš na poznávačke z jednej strany mesta na druhú.....Budeš sa naháňať a z poznávačky nič nebudeš mať....ja by som račej išla s ňou na výlety napr.do BA a urob si program kde pôjdete sami(ZOO, plavba po Dunaji, práter....)alebo niekde do Tatier kde sa ubytuješ a budeš s ňou chodiť na výlety do okolia(lanovka, zubačka, kúpanie)

mogaa
13. dec 2019

@amelie2017 ano ale ty hovoríš o poznávačke čo si urobí autorka sama a ona chce ísť na poznávačku s cestovkou ak som to teda správne pochopila a tá je uplne o niečom inom...tam je presne naplánovaný program, presúva sa z miesta na miesto autobusom, je to dosť náročné pre dospelého nieto ešte dieťa....

mogaa
13. dec 2019

@yanni ae je rozdiel robiť si poznávačku sama a ísť na poznávačku cez cestovku

amelie2017
13. dec 2019

@mogaa pochopila si zle, pise, "ale cez cestovku asi nie bo pamiatky budem pozerat len sporadicky,..."

mogaa
13. dec 2019

@yanni
@amelie2017
@lienkazienka sory to som prehliadla.....ak chceš ísť sama tak tam naozaj nie je obmedzenie, ak vieš dobre po anglicky, vopred si môžeš pozrieť čo je v okolí a urobiť si predbežný program......

yanni
13. dec 2019

@mogaa Moze ist aj s cestovkou. Cez nu si zabezpeci ubytko a dopravu a zvysok si naplanuje ako jej bude vyhovovat. Aj ked, casto je öacnejsie bukovat vsetko osobitne a na vlasnu päst.

kvetinka75
13. dec 2019

@airaw to.si.potom.musi sama nieco zabezpecit , hlavne nie spoznavacky cez cestovky.

airaw
13. dec 2019

@kvetinka75 jasne, ved to aj pise, ze cez cestovku nie 🙂

kvetinka75
13. dec 2019

@airaw tak potim ti nie je klasicka spoznavacka ale dovolenka ktoru si naplanuje podla seba a ide tam kde jej to vy hovuje a kedy jej to vyhovuje

lienkazienka
autor
13. dec 2019

Tak kocky vyhrala Malorka len som zostala prekvapena ze aj ked bude mat dcerka 2 v apríly uz aj za nu sa plati plna suma letenky