Po Slovensku s kočíkom

mala_zabka
31. máj 2021

Ahoj baby! Potrebujem od vás nejaké tipy. 😁 Cez leto by sme radi šli na pár dní na miesto, kde sa dajú robiť fajn výlety do prírody. Západné/Stredné Slovensko. Pôjdeme s kočárom a 3,5r dieťaťom, ktoré bude jazdiť na First bike-u.

- Ideálne ak by šli robiť okruhy, tzn nevracať sa celú trasu rovnakou cestou
- Nie moc prefláknuté, nemáme radi keď je po výletoch nekonečné množstvo ľudí a ešte viac cyklistov - neustále dávanie pozor na syna s odrážadlom je nočná mora (takže žiadne Tatry alebo Gaderská dolina)
- Dĺžka v rozpätí cca 6-17km, ideál je cca 13 (klídek, malý je na to zvyknutý chodíme stále niekam 😁 )
- Východiskové body max. pol hodinu autom
- Ak by bolo poblíž niečo zaujímavé, je to plus (napr. Zoo, záhrady,...)

Tak, a teraz raďte prosím, prípadne môžete poslať link 😁 Ďakujem 🥰

jaga18
31. máj 2021

Pripnem sa aj ja. My sa na prvú vychádzku s malým chystáme z Pohanskeho na Dedeckovu chatu, je to síce menej ako 6 km ale je to jediná trasa, kde sotva stretneme človeka a na betón viem, že to kočík zvládne.
Rada by som aj iné tipy, s drobcom budeme v auguste na Horehroni 10 dní, keď bude mať cca mesiac.

acer11
31. máj 2021

Na Sitno sa dá s kočom 😉

dzejsik
31. máj 2021

@acer11 ale nie s First Bikom - do hora nebude vládať a dole je to celý čas dole kopcom

dzejsik
31. máj 2021

@mala_zabka s okruhmi asi nevymyslím nič, ale teda, čo mi napadá v okolí Štiavnice je zísť autom do Kysihýbla a odtiaľ kočíkom a First Bikom môžete ísť ku Halčianskemu tajchu a potom ďalej do doliny popri potoku ... turisti to bežne nepoznajú, takže naozaj príjemná vychádzka ... zároveň tu potom na Štiavnických baniach máte možnosť pozrieť Prírodný park Aves a kúpať sa hneď v troch tajchoch, ďalej by sa dalo príjemne obísť Počúvadliansky tajch (ale tam bude v lete plnka), menej známy Kolpašský tajch (kde je aj detská pláž) ... ak by nebol podmienkou First Bike tak kočíkom tu máme schodených viac miest

v okolí BB by sa dalo s kočíkom a First Bikom ísť na Ravasky (vyjdete autom na Slnečné stráne až kým vás cesta nedovedie na zákaz vjazdu a z tade ste raz dva na lúkach), potom veľmi fajn popri Hrone trasa od Radvanskej železničnej stanice do Vlkanovej, prípadne až na Sliač ... alebo na opačnú stranu popri Hrone z Majera do Šalkovej, potom už len s miernym kopcom Staré hory na Haldu, prípade vo Zvolene obísť Môťovú

viac mi v našich končinách na First Bike nenapadá, samé kopce :D

mala_zabka
autor
31. máj 2021

Ono kopce vôbec nevadia ak sa to dá prejsť s kočíkom... My to odrážadlo pri stúpaní berieme do ruky a ide peši 😁

jaga18
31. máj 2021

Ešte ma tak napadlo, že aj na Muransky hrad je od obecného úradu nielen cesta lesom, ale aj asfaltka, ktorá končí pri chate pod hradom, od tade sa to už nejak dá zvládnuť ten kúsok s lepším kočárom. Tiež tam vedie cyklotrasa, ale pri nej som si nie istá, či by sa dalo kočárom...