Okres Žilina - výlet na víkend

tote
10. apr 2022

Ahojte. Viete mi niekto poradiť, potrebujeme ísť niektorú sobotu do Žiliny.... Tak sme chceli spraviť predĺžený. Víkend aj s deťmi niekam na výlet.... Viete mi niečo odporučiť, bud nejaký aqua park, alebo niečo zaujímavé.... Kam sa dá ísť od Žiliny do cca 30 km... Vďaka za rady

bibianatrnkova
10. apr 2022

@tote Ahoj, odporúčam pozrieť Rozprávkový les pri reštaurácii Panoráma, cca 15km od Žiliny. Pekné je aj Vodné dielo začínajúce pri Žiline a končí až v obci Varín. Myslím, že na Žilinskej strane je aj detské ihrisko spravené. Ak by bolo zlé počasie, navštívte detský kútik. Boli sme aj v detskom kútiku KONGO, ale to sa nám zdá strašne veľa atrakcií na malom priestore, veľa detí a dosť neprehľadné. Viac sa nám páči v detskom kútiku Jungle Park -Mojš, cca. 10 km od Žiliny a v podstate po ceste z Rozprávkového lesa. 🙂 je tam síce menej atrakcií, ale je to priestrannejsie a prehľadnejšie. 🙂 Ďalej odporúčam Solnu jaskyňu v Považskom Chlmci, je tam pre deti spravené pieskovisko(resp. namiesto piesku je tam soľ), stolík kde si môžu kresliť alebo čítať knihy, dokonalý relax a ešte aj prospešný pre zdravie. 🙂 Ak by si chcela ešte nejaké nápady, kľudne napíš 🙂 Ja tam síce nebývam, ale chodievala som tam na prázdniny a teraz tam chodíme na predĺžené víkendy k starým rodičom. Takže poznám Žilinu a okolie dobre. 🙂

tote
autor
13. apr 2022

@bibianatrnkova ahoj. Môžem sa ešte opýtať, je aj možnosť aquapraku niekde blizko? nič so. Nenasla.... Keďže ma byt aj chladno.... Tak trošku sa zohriať do teplej vody 😁

bibianatrnkova
13. apr 2022

@tote je tam veľa hotelov, kde si vieš rezervovať bazén. Najbližšie také väčšie kúpele sú Rajecké Teplice. Aquapark ak sa nemýlim, tak Dolný Kubín, Bešeňová.