Môže ísť 4-ročné dieťa na tobogány v Bešeňovej?

domka321
15. aug 2023

Ahojte, máte s týmto skúsenosť? Väčšinou je písané od 120 cm, čo samozrejme nemá. Pustia ju s dospelým na tobogan? Aby sme nešli zbytočne. Chceme ísť hlavne kvôli tobogánom. Ďakujem

peter0123
15. aug 2023

@domka321 boli s v takomto veku v Tatralandii, deti si to uživali. V Bešeňovej sú niektoré tobogany v tej veži na mňa moc, podľa toho ktoré myslíš,

zuzanka.zuzu
15. aug 2023

😂😂😂 nesranduj.... s dospelým by pustili aj novorodenca, ty si zaň zodpovedná. môj má 2,5r a chodil na niektoré sám. to skôr ja som sa bála aby sa nešmykol, alebo nepotkol, alebo neudrel, alebo niečo. teda bavíme sa o "dospeláckych" tobogánoch, v tej detskej časti mi lozili deti pod nohami aj samé 😀

domka321
autor
15. aug 2023

@zuzanka.zuzu no lebo keď sme boli minulý rok v tatraladii, nepustili nás s dcerou na tie, kde nemala výšku, aj keď sme išli spolu. Preto som chcela vedieť ako je to v Bešeňovej. Ona je odvážna a tobogány zbožňuje.

elia9
15. aug 2023

@domka321 určite môže ísť 🙂 ale tuším žltý a červený tobogán je brutál aj pre dospelých, na tie by som nešla 😅ale ostatné sú v poho🙂myslím tobogány na veži 🙂

annm81
15. aug 2023

Na webe máš presný rozpis https://www.besenova.com/zazitky/vodny-park/tob.... Zodpovední plavčíci by mali dozerať na to, aby každý spĺňal podmienky. A tak ľahostajne, ako sa to tu prezentuje, by som k tomu nepristupovala, lebo tie parametre sú nejako vypočítané a asi nik netúži po tom, aby jeho dieťa skončilo s dolámanou chrbticou, amputovanou končatinou alebo bez hlavy...

zuzanka.zuzu
15. aug 2023

@annm81 veru, potkynala som sa tam o dochramanych bezrukych a bezhlavych oplanov 😉

annm81
15. aug 2023

@zuzanka.zuzu Že sa v ten deň nič nestalo, ešte neznamená, že sa nestane autorke - tie pravidlá nie sú zo srandy a náhodné. Ďalšia vec, o ktorú si koleduje, je že v prípade úrazu ju kľudne bude čakať niekoľko sto až niekoľko tisíceurový účet od poisťovne.

januska12323
15. aug 2023

Prepáč ale toto nepochopím. Výrobca toboganu si tú výšku nevycucal z prsta. Keď nemá výšku nemá tam čo robiť.

@zuzanka.zuzu buď rada, že si nevidela ako sa dieťaťu s dospelým môže podvrtnúť noha a nešťastie je na svete.

zuzanka.zuzu
15. aug 2023

@annm81 v ten deň? 😀 no ako povieš... 😉

zuzanka.zuzu
15. aug 2023

@januska12323 yop to sa ale môže aj v bazeniku pre 0+.... joj končím. úplne som zabudla kde diskutujem 🙈 a vlastne ani nechápem načo. čím menej harantov, tým viac placu a menej čakania pre nás ✌️

annm81
15. aug 2023

@zuzanka.zuzu Áno, život ohrozujúce zranenia sú zriedkavé (ale občas sa udejú), ale taká "obyčajná" zlomenina nohy je úplne typickým zranením na tobogáne a to obzvlášť, ak malé dieťa sedí v lone dospelej osoby. Si si naozaj istá, že v deň tvojej návštevy sa taký úraz nestal?

Výrobcovia atrakcií si spočítali parametre, pre ktoré platí, že jazda je relatívne bezpečná. Aby sa aj právne chránili, uvádzajú platné obmedzenia. Rovnako väčšina zábavných parkov (nielen vodných) vo vlastnom záujme kontroluje dodržiavanie týchto pravidiel. 4-ročné dieťa nedokáže ani náhodou zvážiť riziká a napriek tomu, čo si myslia mnohí rodičia, ani oni nie sú schopní posúdiť vhodnosť atrakcie pre dieťa lepšie, ako to posúdil výrobca. Ak sa rodič napriek tomu rozhodne nedodržať pravidlá, nesie za následky morálnu ale aj právnu zodpovednosť, takže by si každý mal premyslieť, čo je ochotný riskovať.

bluka2
15. aug 2023

To mi pripomina metro v Cine, kde za listok plati dieta nad 120 m... mozno aj k tomu dospeli nejakym vaznym algoritmom alebo si to mozno iba 'vycucali z prsta". Esteze moj 4 rocny ma 120 cm, takze mi odpadla tato dilema 😀
Ale vazne, myslim, ze by som to na vasom mieste skusila. Prinajhorsom vam niekto nieco povie

zuzanaete
16. aug 2023

@annm81 Presne. Dospely nema ist s dietatom ani len na smyklavku na beznom ihrisku. Ak ide dieta same, tak ak aj da nohu doboku, tak svojou vahou si zvycajne neublizi. Ale pokial sedi na dospelom a zaprie nohu doboku, tak sa vyrazne zvysuje sanca na zlomeninu. Darmo vaha tela dospeleho uz tu nohu zatlaci riadne. Poznam takyto pripad. Bezna smyklavka a zlomenina.

basska_b
16. aug 2023

@bluka2 Dospeli k tomu tak, ze v priemere 7+ dieta ma tych 120 cm, tak ako v niektorych detskych kutikoch a atrakciach je meter na stene,,ze ak ma dieta 98cm a viac, tak za vstup plati, nakolko by malo mat priblizne 3 roky. Vyhnu sa tak roznym ucelovym klamstvam. Tvoj syn ma v aquaparku vdaka nestandardnej vyske vyhodu a v metre by mal nevyhodu. Inak len na okraj - kamosov 4rocny ma 120cm a zvyknu na neho cudzi ludia zazerat, ze sa sprava neprimerane veku, pritom on neni prvak, ale maly skolkar 😃

h2
16. aug 2023

@zuzanka.zuzu Nepotkýnala si sa tam o dochrámaných bezrukých bezhlavých, lebo ich tam zodpovední rodičia, prípadne plavčík, nepustili. Keď je raz uvedené, že nad 120cm, tak to treba dodržať. Tiež sa čudujem, koľko žien tu s tým nemá problém. Vlastne, po tom, koľko malých detí som už videla sedieť nepripútaných bez sedačky na prednom sedadle v aute, sa už ani veľmi nečudujem. 😒

katka708
16. aug 2023

V toboganovej veží môže tuším len na 1 alebo 2. A som išla so synom na ďalšie tak ma plavcik dolu zdrbal. Tie sú moc rýchle a dvaja naraz v nich nemôžu ísť. Aj náš veru riadne obuchalo v nich. Ale vo vnútri je jeden sivý tobogan kde môžu deti v pohode aj keď je tiež od 120cm.a tam stačí keď dávaš v bazéne pozor a dcéra to Zvládne asi aj sama. A vonku pri tej hnedej vode sú tiež tobogany kde ju pravdepodobne pustia bez problemov

kvetinka75
16. aug 2023

@zuzanka.zuzu tak moju dcéru napríklad nepustili, keď nesplňala výškový limit.
Ale je pravda, že to bolo v Tatralandii. V Bešeňovej im je to možno jedno

rebrambora
16. aug 2023

Vsade mas uvedenu vysku.

rebrambora
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
16. aug 2023

@basska_b no hej, len som chcela poukázať, že odchýlky sú dosť veľké, možno by bolo lepšie to určiť podľa veku. Aj keď sú teda prváci podobní mentalitou škôlkárom a ti ktorí sú samostatni. Z toho mi vyplýva, že najlepšie vedia rozhodnúť rodičia, ktoru najlepšie vedia odhadnúť svoje deti a väčšinou nemajú záujem odísť z aquaparku so zlomeninou.
Moja dcera je zas priemerná, takže ju v 6tich rokoch buzerovali v Nemecku, keď bola sama v dospelom bazéne. Potom som si začala nosiť certifikát o jej bronzovom vyznamenaní v plávaní a tým som vyriešila tento problém.
Tento menší nikdy nevysedával v kočíku, takže ma schopnosti úmerne výške. Fakt od roku chodí sám so mnou, takže mi nikde nechcú veriť, že ma 4, lebo to ľudom nesedí nielen výškou, ale aj pohybom a rečou (ta reč súvisí asi aj s tým pohybom). Budúci týždeň ma celodenný tréning plávania, verim, že sa nauči ako sa naučil sám bicyklovať v 2 rokoch…

annm81
16. aug 2023

@bluka2 Ale pri atrakciách v zábavných parkoch nejde len o mentalitu (hoci kvôli tomu je často určený popri fyzických parametroch aj minimálny vek), ale aj o telesné proporcie - od bezpečnostných popruhov, cez priemer kolesa v tobogánoch až po spôsob, ako sa telo bude pohybovať na atrakcii. Tým je to zásadne iné než v tom metre, kde sa proste rozhodli, že menším deťom dajú zľavu a aby nemuseli komplikovane kontrolovať nejaké preukazy, tak to ľahko odkontrolujú výškou.