Máte skúsenosti s opatrovateľskými agentúrami v BA?

skutik
13. jún 2010

Nemate niekto skusenosti s opatrovatelskymi agenturami v BA? Hladam niekoho na pravidelne opatrovanie 2 deti (2 roky a polroka) v rozsahu cca 10 hodin tyzdenne, najradsej cez agenturu. Mate skusenosti s nejakou kontretnou? Hladala som na I-nete, ale nasla som len jedinu...

kathynka
13. jún 2010

ahoj...skus au-paircentrum.sk alebo baabo.sk

koniarova
15. apr 2011

Aj ja sa pripájam. Máte niektorá konkrétne skúsenosti s opatrovateľskými agentúrami? Téma je už dosť stará, tak hádam ich pribudlo. Najviac by ma zaujímali nejaké v okolí NR a TT.

koniarova
15. apr 2011

@kathynka Ahoj, videla som tvoju radu na opatrovateľské agentúry. Máš nejakú konkrétnu skúsenosť? Vidím, že aj ty opatruješ detičky, len ja bývam v okrese Hlohovec a akosi sa neviem k žiadnej tu v okolí dopátrať. A nie to ešte k nejakým referenciám. Ak ťa neotravujem, môžeš odpísať? papa Janka

kathynka
15. apr 2011

@koniarova ahoj janka...ja som napisala tie 2 agentury len preto, ze viem, ze take existuju a celkom dlho su uz na nasom trhu...ja opatrujem deticky, ale teraz uz sukromne, nie cez agenturu...v podstate s tou prvou mam skusenost a pravdupovediac, by som ju nedoporucovala...ocenujem sice, ze su schopni zohnat opatrovatelku, ale mna zohnali pre moju prvu rodinu na zaklade mojho inzeratu na internete, pricom svoje opatrovatelky prezentuju ako overene opatrovatelky s opatrovatelskym kurzom a kurzom prvej pomoci...ja nic z toho nemam, len skusenosti (vtedy som dokonca ani tolko tych skusenosti nemala, len fakt silny vztah k praci s detmi) a videli ma presne polhodku predtym, nez prisla maminka maleho...a zaplatili za mna 660e!....oni potom aj vedeli odo mna ako sa ku mne dostali, len sme to nijako neriesili, kedze boli so mnou velmi spokojni...urcite su aj agentury, ktore maju naozaj svoje vycvicene a overene opatrovatelky, ale pride mi zbytocne platit strasne prachy agenturam za nieco, co si viem zohnat aj sama na nete a sama si to overit...kazda rodinka, kam som doteraz prisla, sa so mnou porozpravala, pozistovala si vsetko, co potrebovala, overila si referencie, ktore som poskytla, zaroven sa stretli aj s inymi uchadzackami a spravili si sami take vyberove konanie...pocula som uz nazory mamiciek, ze zohnat opatrovatelku je velmi tazke, kedze kazda chce pre svoje dieta len to najlepsie...kebyze mam byt ale v pozicii matky, tak si hladam asi sama na vlastnu past...je milion stranok, kde su inzeraty a je ich naozaj pozehnane...a fakt ti staci stretnut sa s par dievcatami a urcite nejaku najdes 🙂

koniarova
15. apr 2011

@kathynka Veľmi ďakujem za info. A akými kritériami by som sa mala podľa teba riadiť? Na čo je dôležité sa pýtať? A ak sa smiem spýtať, aká je podľa teba normálna cena za 1 hod. stráženia? Mám byť s opatrovateľkou aj určitý čas, napr. týždeň pred nástupom do práce spolu doma a sledovať, čo robí? A vekovo? Aký vek asi odporúčaš?

kathynka
15. apr 2011

@koniarova podla mna je lepsia mladsia holka...teda vekovo nieco medzi 18-30...niekto sice povie, ze dochodkyna je fajn, lebo ma skusenosti s vlastnymi detmi, ale musis brat v uvahu, ze uz nema tolko energie...a to, ze zena nema deti, vobec nic neznamena...ja tiez nemam deti, ale podla toho, co o mne hovoria rodicia, mozem zodpovedne prehlasit, ze som v tom dobra aj bez vlastneho dietata...
cenovo je to rozne, lebo zalezi od casti slovenska...ceny v BA su 3e a vyssie...ja osobne mam 4e za 1 dieta, 5e za 2 deti...a nerobim rozdiel v kratkodobom ci dlhodobom opatrovani, alebo ci je den alebo vecer...viem, ze mimo BA je to tak 2-3e...
ak chces svoje dietatko dat do opatery len tak prilezitostne, tak podla mna nemusis s opatrovatelkou ostavat prve dni...staci len to prve stretnutie na zoznamenie sa, je teda fajn, aby boli vtedy tvoje deti s tebou...pokial ale uvazujes nad nastupom do prace, tak by bolo fajn, aby povedzme prvy tyzden si bola este aj ty s nimi, alebo aspon nejaky cas z toho dna, nech aj ty vidis ako ten cely den prebieha, ako tvoje dieta reaguje, ako sa sprava opatrovatelka...musis to len brat trosku s rezervou, lebo ak deti citia pritomnost matky, tak vedia byt o 180 stupnov ine ako ked su len same s opatrovatelkou...
no a podla coho sa riadit...vela spravi uz prvy dojem...vystupovanie opatrovatelky...a pytaj sa fakt na vsetko, co ti napadne...najma ake ma skusenosti, ake deti opatrovala (vekova kategoria, pocet), co s nimi pocas dna robila, ake ma vzdelanie, ake financne ohodnotenie si predstavuje, ako dlho pocita s tym, ze by pre teba robila (lebo ak ti povie, ze do konca skolskeho roka a potom smola, bo su prazdniny a hladaj si niekoho noveho, tak to pre tvoje deti nie je velmi dobre), daj jej priestor, nech sa ta aj nieco ona opyta, co ju zaujima...ja sa zvyknem pytat (okrem mena a veku samozrejme) na zdravie (su deticky, co maju trebars problem nejaky a treba specialnu starostlivost, ale myslim tym len nejaku alergiu alebo tak, nic vazne), celkovo na rezim, na jedenie, spanie, na vztah k cudzim ludom...
ber to vsetko samozrejme tak, ze to je moj subjektivny nazor z pohladu opatrovatelky, ako pracujem ja a ake boli moje pohovory...a ak sa chces este cokolvek opytat, tak kludne 🙂