Lomnický štít

25. aug 2023

Ahojte
Chceli by sme rodinkou ísť na výlet a lanovkou sa vyviezť na lomnicky štít
Moja otázka znie od akého veku je povolený vstup na lanovku nakoľko mame aj ročného syna.
Nikdy som sa o tom nevedela dočítať
Ďakujem

alenamihal
25. aug 2023

My sme boli so synom a nemal ani 1rok...ale to bolo 5rokov dozadu...nemyslim si ,ze je to tam neako obmedzene vekom...je to na tvoje riziko ak nahodou nieco by sa stalo...

autor
25. aug 2023

@alenamihal a malý v pohode ? Ide mi o to že či nejak nepôsobí ta zmena tlaku
Chceme sa ísť len vyviezť hore trošku sa tam zdržať a hneď dole

miskajerry
25. aug 2023

Kolko tam može byť človek 30 či 50 minut?

anesim
25. aug 2023

Na lomnicak objednavas listky na presny cas,a s tymi istymi ludmi co si isla hore , ides aj dole. Hore si tusim 30 min.
A moze sa stat, hlavne teraz cez leto, ze listky su vypredane niekolko dni dopredu

gejb
25. aug 2023

@anesim 50 minút

anesim
25. aug 2023

@gejb az? Boli sme pred 2 rokmi, a den pred tym bolo krasne slnecno , teplo. Na den, kedy sme mali objednane listky, tak bola taka hmla, ze sme nevideli ani na 2 metre. Uz na skalnatom bola zima, vietor a hore ani nehovorim.
Ideme aj koncom bid tyzdna do tatier, ale listky neobjednavam, kedze hlasia zase oblacno a ochladenie. Vyvezieme sa hore na skalnate a do lomnickeho sedla ( lanovky mame v cene pobytu) a lomnicak ozeliem( zase)

mamina7070
25. aug 2023

take male dieta je bezplatne v sprievode platiacej dospelej osoby len to treba dopredu kupovat na lomnicak to byva vybookovane dopredu

miskajerry
25. aug 2023

A ked mám ten kod Gopas ulozený napríklad v mobile alebo vytlačený a nemám čipovú kartu, ako treba kúpiť lístok na lanovku, prosím?

sara07
25. aug 2023

s tak maličkým dietatom by som nešla , je tam predsa nadmorská výška ktorá sa prekoná dost rýchlo vzhladom k času , a zrovna nie je malá ta nadmorská výška chápala by som ešte k plesu sa vyviest do pohody ale hore ešte íst dalej nie proste

maryetta
7. júl 2024

@sara07 presne tu dilemu práve riesim. Ideme o tyzden. Muz ze ved aj s malymi detmi idu do lietadla. Ze to je podobne ☹ neviem ako malicka zareaguje ☹ bude mat akurat pol roka.

venusa85
7. júl 2024

@mamina7070 áno, my sme boli pred 2 rokmi, dcéra mala 4 a zadarmo, so mnou

sara07
8. júl 2024

@maryetta uprimne , lomnický štít sa chystá zmiznut ,nepočká to , tatry sú nádherné je tam kopa miest kde sa dá ist aj s detmi
ist neskôr ked si to vychutná celá rodina komplet
ked chce nutne ist manžel nech ide sám ...
my sme boli v U6 v Ostrave v muzeu , vysoká hala, ide sa pešo alebo vytahom, tam chytilo jedno 3 r dieta taku paniku z tej vyšky ked sa pozrelo dole a to neboli ani pri kraji, fakt mali potom problém zist dole, a to ako bolo dole , len proste tá vyš
my ked ideme lanovkou tak napr citim že ideme hore, lietadlo to je iné pretože to je chvilka doslova a potom je dobre, ale toto ideš dlhšie a postupne

maryetta
8. júl 2024

@sara07 my uz sme boli lanovkami minuly rok. A lomnicak bol pre nepriaznive pocasie odstaveny. Boli sme na lomnickom sedle. Takze o zvyku resp strese by to nemalo byt. Skor tie tlaky. Ale uz sme sa rozhodli ze max skalnate pleso.