Kúpanie so 4-mesačným dieťaťom

20. feb 2023

Ahojte, u nás v meste máme aquapark, napadlo mi sa ísť vyskušať so 4 mesačným synom, kúpanie vo vaničke miluje. Rozmýšľala som ísť len tak na hodinu max. do kolesa, samozrejme su to bazény s prísnou hygienickou kontrolou keďže sa tam praktizuje aj baby plávanie. Sli by ste? Či mám radšej počkať?

petamich
20. feb 2023

zalezi na tebe 🙂 nam pediatricka odporucala az po absolvovani aspon tych zakladnych ockovani, tak sme chodili na baby plavanie od 6M

betulinka1
20. feb 2023

Isla by som vyslovene iba do vody, kde je baby plavanie ale nechodia sa tam bezne kupat len tak ludia ako verejnosť.

kacena4
20. feb 2023

no v aquaparku moc prísne hygienické pravidla nie su... ak tuzite po vode napusti si vanu a okupte sa v nej, drobcovi to bude stacit. 4m. babo z toho aquaparku nic nebude mat, nakolko sa v kolese do tej vody poriadne ani nenamoci

januska12323
20. feb 2023

Zapíš ho radšej na baby plávanie, z toho bude mať aj nejaký zážitok.

lenkakravcova
20. feb 2023

Len dávajte pozor. Najčastejší dôvod náhlej smrti bábätká je suché utopenie sa. Nato stačí chvíľka. Mnohí si to neuvedomujú. Štatistiky však hovoria tieto smutne správy. 😕 Ja by som s tak malým bábätkom do chlorovanej vody spoločného bazénu veľmi nešla.

zorkahorka
20. feb 2023

Nesla. S detmi do 1 roka som do verejnych bazenov nechodila vobec.ani dr neodporucala.a uz vobec nie teraz v zime v chripkovom obdobi 😉

anavixy
20. feb 2023

@lenkakravcova mate aj odkaz na nejake konkretne statistiky, kde sa to uvadza, prosim? Ja som sa zatial vsade docitala ze sekundarne uropenie je ratitne 🤔

janka_266
20. feb 2023

Tiež odporúčam radšej baby plavanie, my sme boli s našim 2rocnym tento víkend, a jedna pani tam komentovala, že čo tu robíme s takým malým, tak neviem čo by povedala vám 😃a to bol prvýkrát v aquaparku 😃

lenkakravcova
20. feb 2023

@anavixy Neviem už kde som to čítala, bola to ale svetová nejaká štatistika. Nie slovenská. Keď budem pri PC skúsim pohľadať.
Čo som narýchlo nasla je utopenie 3 ročného dieťaťa:

https://www.youtube.com/watch?v=VIUHYRK5xkU

co je síce väčšie dieťa ale aj tak aspoň k obozretnosti to upozorňuje, aby rodičia dávali pozor v bazenikoch na svoje deti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz