Kam s dieťaťom v okolí Ružomberka?

maja099
7. aug 2013

Ahojte, máte nejaké dobré tipy na výlety kam s dieťaťom /3ročným/ v okolí Ružomberka? - voda, turistika, zvieratká... ĎAKUJEM.

alami
7. aug 2013

@maja099 ešte, ak budeš na Lúčkach, tak kúsok za kúpaliskom je ohrada s malými diviačikmi, ak sa tam opýtaš, isto ťa niekto naviguje
a ešte toto mi napadlo http://www.tarzania.sk/hrabovo.html
prípadne ak sa prevezieš do Demänovskej doliny, tam zas máš čo - jaskyne, Vrbické pleso, Chopok lanovkou,....to môžeš aj z Hrabova na Milino brdo lanovkou a tam sa prejsť aj pešo na Vlkolínec...

citronius
15. júl 2017

@alami ahoj, vedela by si mi poradiť ako do vlkolínca s 3 ročným ak nemám auto? dakujem

alami
15. júl 2017

@citronius no, ja bez auta nechodím, takže ti neviem povedať úplne presne, len toľko, že busom 😀 Bus tadiaľ ide cez ružomberskú časť Biely Potok. Pozerám tie zastávky, jedna sa volá Trlenská dolina, tak tam by som vystúpila, lebo Vlkolínec je práve smer Trlenská. Ale to by ti už aj šofér povedal, kde máš najlepšie vystúpiť. Ono tam máš od hlavnej cesty (to je cesta na Banskú Bystricu, aby si sa vedela zorientovať) smerové tabule na Vlkolínec, ja len kde je teda busom najlepšie zastať. No a keď vystúpiš, tak prejdeš cez nejaký mostík tam na tej istej strane cesty, kde si, teda od RK smerom doprava a musíš sa dostať na cestu, ktorá ide kolmo hore od tej hlavnej, ako si ňou prišla busom. Možno pojdeš chvíľu len akoby pozdĺž cesty, tam je taký penzión namaľovaný detským motívom, myslím penzion Sidorovo, okolo neho asi prejdeš, (asi - lebo neviem v ktorých miestach ti zastane ten bus, ale to sú malé vzdialenosti). No a keď už ideš kolmo hore, tak už len ideš. Je to asfaltka pomedzi stromy, až prídeš na rázcestie pri takom potôčku, aj dáka lavička pod strieškou tam je. A ty pôjdeš vpravo a zas asfaltka hore....až si tam.
A najlepšie na záver - pozor na medvede😉😔

Tie busy: tu pozerám, že ide nejaký bus 100 až na Vlkolínec https://imhd.sk/rk/cestovny-poriadok/linka/100 ale žiadny čas, skús ho ešte pogoogliť, to by si mala teda priamo, no ale neviem či to chodí
No a ak nie, tak potom číslo 4: https://imhd.sk/rk/trasy-liniek ty to budeš mať od železničnej stanice na zastávku Biely Potok - Trlenská dolina

Ešte jedna možnosť by bola a to prejsť na Vlkolínec cez Malinô Brdo, teda z Hrabova kabínkovou lanovkou na Malino a tam prejsť cez lúky, len to ťažko vysvetlovať.

mmmonika
3. aug 2023

@citronius Bola si? Na akej autobusovej zastávke si vystúpila?

mmmonika
3. aug 2023

@alami Tie linky mi už neotvorilo. Koľko asi trvá cesta pešo zo zastávky do Vlkolínca?

alami
4. aug 2023

@mmmonika ahoj, môžem len odhadnúť, cca hodinu? Vždy som tam išla len autom. Ale ak môžem poradiť, tam boli vždy medvede, nejeden človek na tejto ceste stretol medveďa, ja osobne by som tam teraz pešo nešla.

mmmonika
4. aug 2023

@alami Ďakujem ti za odpoveď. Budem v RK pár hodín. Čo sa oplatí vidieť? Ísť na Hrabovo?

ibrunova
4. aug 2023

Z Ružomberka sa previezť vlakom Korýtko - premáva cez víkendy, na koniec Ružomberka