Kam s deťmi - autom alebo krátky let

maminee
12. okt 2017

Ahojte, pordte kam s detmi v tomto čase, idealne autom alebo v pohode aj kratší let, v smere z BA môže to byť nejake pekne prostredie v Rakúsku, welness, . pripadne aj slovinsko, chorvatsko, polsko, madarsko, česko...alebo letecky možno island, norsko...alebo teplejšie destinacie. Potrebujem vypadnuť z domu aspoň na týždeň a vôbec neviem akym smerom sa pohnuť, budem rada ak mi napišete z vlastých skúseností a odporučíte.

dominika6
12. okt 2017

@maminee och..mať tvoje problémy..predpokladám že máš 9 mesačné dieťa..tak neviem kde sa chystáš do Norska či Islandu..
mne by stačilo keby mi niekto vzal deti na 3 dni a ostanem na gauči s nutelou v ruke..

maminee
autor
12. okt 2017

Ďakujem za reakciu hodnu človeka, ktoreho jedina starosť je sedieť tu a vypisovať aj tam, kde nemá čo. thumbsdown 🙂

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chevron
12. okt 2017

@maminee To si nevšimaj. My sme chodievali k Zell am see, do Falkenstajneru alebo na Kaprun, je ich tam viac. Prostredie pekné, cenovo na tyzden pre 2 + 2 cca 1500€ + mimo nejaky konzum. Ale boli sme tam vzdy bud v lete alebo naopak v zime tak neviem uplne ze co sa tam da teraz robiť 🙂

maminee
autor
12. okt 2017

@lili2015 Ďakujem. Nie je preludneny ten aquapark? Nikdy som v nom nebola a mám radšej sukromnejšie hotelové bazény. nám s detmi v podstate stači jeden detky bazen + normálny . SKusim si to dať do TripAdvisoru

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adelka1980
12. okt 2017

My sme boli na Islande - Reykjavik bolo tam krásne, malá mala vtedy niečo cez Pól roka. Veľa sme chodili, mali sme aj kočík aj nosič.. prostredei a priroda faktr krasa plus to šťastie vidieť polárnu žiaru. Domáci sú strašne fajn, ceny v podstate ako inde vo svete, ubytovanie bola najdrahšia položka. je tam Laugardalslaug Geothermal Pool - najvačší azén na islande aj keď tam bolo celkom d

adelka1980
12. okt 2017

dosť ľudí, pekný prístav, jazerá, v hoteloch ponukaju rozne vylety. Je tam krásne.

jasminkaj
12. okt 2017

Ja odporúčam Prahu alebo Budapešť.... tamojšie ZOO sú úchvatné v ktoromkoľvek ročnom období. V Budapešti je naviac aj Tropicarium. A špičkové kúpele, takže wellness nebude problém zohnať 😉

maminee
autor
12. okt 2017

@jasminkaj Budapešť mame pochodenu, vlastne aj Prahu, tú milujem 🙂 Veru Praha nikdy neomrzí 🙂

jasminkaj
12. okt 2017

@maminee ešte ma napadlo ísť pozrieť do Rakúska.. pochodili sme oblasť Salzburgu - tie jazerá v okolí sú prenádherné. Teplo tam nie je ani v lete, takže teraz bude tak nejak podobne, myslím 🙂 Super je aj výlet na GrossGlockner - výťahom na ľadovec. Potom do Kaprunu, ktorý tu už bol spomínaný a smer dole do IT. Prešli sme cez krásnu pohraničnú oblasť plnú mostov a viaduktov až do Benátok. A tam si dať nejaký wellnesík 😉

maminee
autor
12. okt 2017

@jasminkaj To znie super 🙂 Ďakujem za tip 👍

jasminkaj
12. okt 2017

@maminee Som rada, tak príjemné plánovanie a hor sa na cesty... Nutella počká keď budeme mať 94 rokov (teda ak nebudeme mať super-akčné pravnúčence, ktoré nás nenechajú oddýchnúť ani potom) 😝

nenne27
12. okt 2017

Teraz bol aj dubaj za fajn ceny a je tam dobre pocasie....
My ideme cez jesenne prazdniny do chorvatska ale na take poznavacie potulky..my mame velke deti uz.som adi posledna slovenka co nebola v chorvatsku😝 cestujeme furt vselikade po svete ale do chorvatska ma v lete nelakalo tak aspon takto teraz..

nenne27
12. okt 2017

Jaj prepac az teraz som si vsimla ze kratsi let tak ten dubaj je potom non sense

hettinka
12. okt 2017

@maminee
v HR je pár hotelov, kde majú bazeny a fungujú aj mimosezonne, osobne mame overené - Istria Rabac, hotel Hedera alebo ostrov Krk, hotel Corinthia (ten je top pre deti)
S malými deťmi sme chodili skôr po Slovensku, Litovský Ján je fajn, maju viacero hotelov s bazénnmi a wellness.

V Slovinsku je viacero termálnych prameňov - kúpele s hotelmi, tiež sa chystáme ale nemám overené.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminee
autor
12. okt 2017

@nenne27 V dubaji sme boli v lete aj ked to mi nepride ako nejaky dlhy let.. tiez v lete do chorvatska nechodime , mame v slovinsku v marine taku malu lodku takze ked tak chodime skor tam a odtial mozeme aj do chorvatska aj do talianska, nikto by ma nedostal medzi tu letnu masu ludi v chorvatsku. obzvlast teraz ked ludia ak vobec cestuju tak len po europe. Vlastne ked nad tym tak uvazujem tak vnutrozenie chorvatska alebo vzdialenejsia ale “ primorska “ oblast by nebola odveci len konkretne neviem “ kudy kam “ 🙂

nenne27
13. okt 2017

Oman napr?

viera27
13. okt 2017

tak sa trosku "povozte". Daj trebars 3 dni klasicke tatry a 3 dni belianske v nejakych dobrych wellness hoteloch. V belianskych teraz otvorili ten chodnik v korunach stromov, co vyzera by zabava.
a co sa tyka zahranicia. No ja ked neviem, otvorim pelikan a ocumujem a hladam inspiraciu. Teraz sa mi tam napriklad celkom paci Maroko, Petrohrad a Lisabon

jasminkaj
13. okt 2017

@viera27 po Moskve a Petrohrade aj ja poškulujem 😉

matulka1981
13. okt 2017

@adelka1980 prosim ta mozes hodit tip na ubytko v rejkjaviku?..tiez nad nim uvazujeme s deckami na par dni...da sa teraz celkom vyhodne letenka zohnat😉

matulka1981
13. okt 2017

@maminee ja by som v tomto obdobi asi tiez rakusko-tirolsko,nejaku mensiu turistiku,bike,wellness-hallstatt,zell sm see a pod...v lete sme boli pri worthersee tsm bolo tiez krasne...ale zas aby vam vyslo pocko...lebo keby prsalo cely cas tak to tiez nie je bohvieco...pokial za teplom tak v tomto obdobi dubaj,oman😉A valticko lednicky areal na Morave je s detmi tiez super..ono aj podla toho kolko chces do toho @ˇ"vrazit"😉