Kam na výlet v Banskej Štiavnici?

monka88
24. aug 2010

ahojte,neviem ci je tu uz takato tema,ci nie,ale nenasla som ju.
Zakladam ju preto,lebo mame chalupu po starych rodicoch nedaleko Stiavnice a kedze mame male dieta a radi sa po Stiavnici a okoli tulame,tak by ma zaujimali vase typy,co vsetko pekne sa tu hlavne pre deti da najst,pripadne kde sa dobre napapat,kde je to aj pre deti zaujimave.
Boli sme tam minuly tyzden a nahodou som na internete nasla dva dobre penziony,kde sa mozu vysantit aj deticky a vas sa v klude najest,ci dat si kavicku,kym sa oni hraju.
Najprv sme sa boli prejst na Kalvarii a naobedovat sme sa boli nakopci
prikladam aj nejake fotecky 🙂 prve dve su tu.
Dalsi den sme boli pozriet botanicku zahradu a centrum mesta a naobedovali sme sa: pod starym mestom
tiez nejake fotecky 🙂

Dufam,ze som dala niekomu dobre typy,ak chcete vediet nieco viac kludne napiste a ak mate nejake dalsie typy a zaujimavosti pisteeeeeee 🙂

glorita
25. aug 2010

nooo.....my mame tiez chalupu,takze moje tipy su len tipmi doslovne,kedze nie som rodak,a ani tam nebyvame..Ale v okoli su krasne tajchy-Hodrusa-Hamre,kolpasske jazero,evicka,tiez 10 km od BS Pocuvadlo,vodny svet je vo Vyhniach,v T.Tepliciah je kupalisko,potom v kupelach tiez tusim solna jaskyna ,no a v samotnommeste BS je pocnus od Kalvarie,stary zamok,novy zamok,pekne je prirodne banske muzeum,pri nom je tajch,v meste su muzea-banske,mineralov,tiez najvacasi pohyblivy betlehem na SR,..no a v Sv.Antone je kastiel,velmi vhodne miesto rpe deti nielen vnutri tym ze su zvierata vypchate,ale aj okolim,jazierkami a pdo..tiez je v antone ranc ....no myslim ze samotna priroda je fajn,staci vyjst kdekolvek k tajchu,ci do lesa,aj okolie je zaujimave.Kremnica a pod.....ô.

happy8051
25. aug 2010

u nas v BS je kopec krasnych niest, zalezi na tom, co chces vdiet🙂 krasne su stare mestske ulicky na prechadzky.... alebo vrch Sitno na Pocuvadle.... keby si nieco konkretne chcela, kludne napis IP
co sa tyka restauracii, je ich tu vela... fajn cenovo aj kvalitativne je Restauracia u Bohma v centre mesta, pizzeria Nad Kozakom...

mury
3. sep 2018

Ahojte, poprosila by som tipy na dobrú reštauráciu, cukráreň, kaviareň v Banskej Štiavnici. Ďakujem veľmi peknééééééééééééé🙂