Kam do Tatier s dvojročným dieťaťom?

renatka737
28. dec 2011

Ahojte sla by ste niektora do tatier? Mam 2rocnu dcerku....alebo nam poradte vylet dakujem

elise
28. dec 2011

@renatka737 je to dobrý nápad budete spolu a to je dôležite, zvládneš to aj sama len si musiť premysleť dopravu a stravovanie ubytovanie vybrať tak že budeš informovať že máš male dieťa niektorí hotelieri dokážu vyjsť ustrety aj rodinkám s detmi.

stardust
28. dec 2011

chces ist len do hotela, alebo aj na turistiku?

renatka737
autor
28. dec 2011

@stardust no mne je jedno sla by som aj do sukromia aj do hotela malu chcem vziat kupat sa aj sankovat...
Vies mi nieco poradit? dakujem

tilly
28. dec 2011

@renatka737 do tatier neviem... nikde nemyslia na sankovanie, resp. na ludi s nelyzujucimi detmi, max. sklamana som bola z lomnice, kde je vraj super maxiland pre deti, ale prd. bola tam mala ohradena plocha, kde bol vstup len s instruktorom... cize s nelyzujucim dietatom sa tam nedalo nic robit, lebo inde bolo riziko stretu s lyziarom... tak sme sa len prechadzali, kym zvysok rodiny lyzoval...

ja osobne som bola v tatrach po deviatich rokoch a teda bola som dost sklamana zo sluzieb a celkoveho pristupu... v rakusku sme boli len v obycajnych strediskach, ziadne super vychytene lyziarske raje, ale teda nase tatry su v porovnani s tym totalne chudinky... ☹

anjelicek26
28. dec 2011

No my sme boli s malou v Terchovej, je tam cast svahu vyhradena cisto sankarom, aj zalyzovat sa da, je to take pre nenarocnych, hotel si uz nespomeniem, ale bolo to priamo v terchovej, mal bazen, saunu, v dedine ale skapal inak pes, z 6 restik mali otvorene len dve, v hoteli strava nijaky zazrak, v tomto sme boli sklamany a to bola akoze vrchol sezony.

renatka737
autor
28. dec 2011

@tilly my sme tiez nelyziari tak co teraz??? som sklamana. Predstava moja bola ina ale dakujem velmi mi to pomohlo... akutat som pozerala Donovaly to je aj blizsie ale neviem co so sankarmi🙂

tilly
28. dec 2011

@renatka737 cez donovaly sme schvalne isli, ale nezastavovali sme tam, lebo decka zaspali, tak sme uhanali 😀 a tam to vyzeralo, ze tam dole je taka vyhradena cast na sankovanie, teda aspon sa tam sankovalo, vedla toho bol ten taky pas (tepichlift tomu hovorili v rakusku) pre deti a trosku dalej lyziarska skolka... podla mna by boli tie donovaly lepsie, ale nech sa vyjadri niekto, kto tam bol... v tatrach sme boli aj na strbskom a teda okrem toho, ze tam urobili kempinsky, panoramu a okolo toho postavili tie apartmany, tak sa tam za tych 9 rokov nic nezmenilo... hotel fis otrasny s opadanou omietkou, lanovka tiez ta ista... hruza...

renatka737
autor
28. dec 2011

@tilly Fakt si mi strasne pomohla. Teraz som citala ze sankovacka je mozna na Starom smokovci. tak sa informujem . Dakujem

renatka737
autor
28. dec 2011

@anjelicek26 Dakujem za pomoc vyskrtnem zo zoznamu🙂

tilly
28. dec 2011

@renatka737 v smokovci chodi hore pozemna lanovka a odtial sa sankuje dole... tam hore sme neboli, akurat tam je dole smyklavka, tam sa maly trosku smykal 😀

renatka737
autor
28. dec 2011

@tilly teraz som citala je draha je mimo prevazdky ze ju nestihli opravit dake stlpy ci co. takze ani zo smokovca nieje nic. ja uz neviem skusim najst privat co je trocha v kopci a bude urobime si vlastnu drahu🙂 Tento rok nejdete do rakuska?

tilly
28. dec 2011

@renatka737 neviem, uvidime, ci najdeme nieco vhodne, ale asi ano... teraz sme boli v tatrach cez vianoce, minuly tyzden vlastne... super lyzovacka, pre lyziarov raj, super sneh, uzasne pocko, minimum ludi, mimosezonne ceny... my sme sa s malym premotali, boli sme vlacikom na vylete, prechadzali sme sa, maly spal a tak...

teraz ideme na silvestra k cadci, ani lyze asi neberieme, lebo tam nie je sneh, ostatni z partie tam uz su a vraj boli niekde v cechach a tam bol sneh mokry a tazky...

a do rakuska ak by sme sli, tak niekedy v polke januara, ked uz budu chodit deti do skoly a este nebudu jarne prazdniny, nech su prazdne svahy... starsi chodi len do nulteho, tam ho uvolnia zo skoly, tak nie je problem 😵 o rok si uz neuzijeme, musime si teraz... 😵

renatka737
autor
28. dec 2011

@tilly Drzim palce aby ste nieco nasli.... Ak najdete tak prajem prijemnu zabavu a pekne zazitky

marianaaa
28. dec 2011

@renatka737 ahoj, prosím ťa kde si čítala o tom Smokovci, ja sa tam totiž s deťmi zajtra chystám a nikde som nenašla, že sa tam nesánkuje. Cenník je aktuálny na zimu 2011/2012 tak teraz neviem.

tilly
28. dec 2011

@renatka737 dakujem, popozerame rakuske katalogy a uvidime... 😵 snad si najdete aj vy nieco, kde budete spoko... ak pojdete na donovaly, daj pls vediet, ci sa oplatilo...

@marianaaa my, ked sme tam boli, tak pozemna lanovka isla, isli tam aj hore so sankami, taka rodinka, ale neviem, ci sankovali alebo co, ani aka je trat, lebo sme necakali, kym dosli dole... ale dole je pozicovna, kde poziciavaju sanky, tak tam by mozno vedeli...

renatka737
autor
28. dec 2011

@marianaaa ale ja som sa pomylila bol to stary clanok... prepac🙂
na ako dlho idete? das mi prosim vediet ako to tam bolo s tym sankovanim? mala ma len dva tak lyzovat sa nebudeme....dakujem prajem peknu lyzovacku

mirka285
28. dec 2011

@renatka737 a kedy chcete ist?ja som z Tatier tiez uplne sklamana,vsade sama reklama a realita niekde uplne inde,cele Tatry su o nicom,slovac jednoducho poskytovat kvalitne sluzby nevie,alebo nechce vediet 😠 je to smutne ale je to tak...teraz je to so snehom asi na celom Slovensku o nicom 😔

martinex
28. dec 2011

@renatka737 ja by som do tatier s tak malym dietatom nesla
boli sme minuly rok,aj tento a teda pomer sluzieb cena/kvalita je niekde uuuplne mimo realitu. na male deti nikde nemyslia, naozaj sme sa tam po 3dnoch zacali nudit,zrusili sme ubytko a sli domov.

silviami
28. dec 2011

my sme boli minulý rok na Šachtičkách, malá mala dva roky, bazén a sauna boli v cene a vzadu bola časť, kde sa nelyžovalo, tak sa tam deti sánkovali. Hotel mal aj detský kútik, ale to bola jedna miestnosť s pinpongovým stolom, zopár hračkami v dosť hroznom stave a tabuľou na kreslenie z Ikea, nič moc, avšak bolo veľa snehu, tak sme si ten týždeň super užili. Chovali tam kone a somárika, tých sme denne boli pozerať, vonku bola preliezka a hojdačka, ale pre sneh sme veľmi nevyužili. Tento rok ak pôjdeme, tak na Rematu cez www.rodinnevikendy.sk, boli sme na Mikulášskom pobyte a nemalo to chybu. Program pre deti na celý víkend, detský kútik aj v reštike aj pri bazéne, zase v cene bazén, príp. lyžovanie. Len je tam veľa schodov, ale s dvojročným to nie je problém. A personál nenormálne ústretový.

marianaaa
29. dec 2011

@renatka737 Ahoj, mala si predsa pravdu sánkarská dráha je mimo prevádzky, oni ju nezasnežujú tak možno iba musí posnežiť. Toto bolo jediné miesto kde sa dalo sánkovať ktoré som našla 😠 malé deti tu na Slovensku jednodocho nemajú šancu. Prajem viac šťastia s hľadaním.

bezaz
29. dec 2011

@renatka737 my sme boli minuly rok s dcerkou v nizkych tatrach v hoteli fim www.fim.sk, neboli sme teda v zime, ale na prelome augusta a septembra, pocasie bolo hrozne, cely cas prsalo, takze sme vacsinu casu boli na hoteli, maju detsky kutik, bazen, detske stolicky atd, mne sa pacilo a dcerka sa nenudila... ale v zime neviem 😅

tilly
29. dec 2011

@mirka285 presne tak, nie je to ani tak o snehu, ako o totalnej neschopnosti tatrancov poskytovat kvalitne sluzby za normalne ceny... clovek by si aj priplatil za kvalitu, ale jednoducho kvality niet... a tie reklamy, to je sila, vysmech...

podla mna sa im na tie tatry ludia zo zapadu totalne vykaslu a vychodniari tiez zacnu chodit skor do polska ako tam... vraj v polskych tatrach je to ovela lepsie, lepsia vybavenost, viac zabavy a neporovnatelne ceny, ale to som len pocula od susedov, ktori tam boli...

inak v tatrach boli bud domaci (auta PP a KK) alebo par rusov, par poliakov a sami dochodcovia, strasne vela dochodcov, ale to bolo mimo sezony, boli sme 20.12. - 26.12.

mne sa tak daleko uz trepat nechce, bud skusime donovaly, alebo budeme chodit do rakuska... len mi je to luto, lebo od malickeho malicka sme chodili do tatier, minimalne dva krat rocne, potom som tam bola na silvestra 2001, to bolo sklamanie a potom teraz na vianoce a uz tatry nemusim.... 😠 skoda... vzdy sme boli na tatry hrdi, uz nemame byt na co... a nemoze za to ani sneh, ani vichrica... mozu za to len ludia "podnikatelia"... smokovec vraj schvalne nechavaju chatrat, investovali do lomnice... ked si spomeniem ako rada som chodievala lyzovat na hrebienok, ake neskutocne rady boli vzdy dole pod lanovkou... je mi smutno...

mirka285
29. dec 2011

@tilly si to vystihla presne...my sme tam boli dva roky dozadu,v podstate v strede sezony a nikdy viac...radsej sa ani nebudem rozpisovat,lebo si dvihnem krvny tlak...my lyzujeme roky v Rakusku ale ked som bola tehu sme sa rozhodli,ze pozrieme sa teda do tych nasich Tatier,ze ked ich uz tolko reklamuju,tak snad sa to tam zlepsilo a prd makovy ☹ tento rok ideme vo februari s deckami do ski park Ruzomberok,ubytovani budeme hned pod vlekom vo Fatraparku 2,tak som zvedava ako to tam bude... a s muzom sa chystame na par dni do AT bez deti si dobre zalyzovat.. odporucam rakusky Oberntauern,nie je az tak daleko od BA a stopercentna zaruka snehu a sluzieb na urovni 🙂

renatka737
autor
29. dec 2011

@marianaaa to ze to nieje zasnezene bolo napisane na ich stranke ale to co som citala ze to bolo znicene bol stary clanok.... ale stejne sa tam neda sankovat....
tak je mi luto ze vama to takto dopadlo dufam ze nasnezi🙂

renatka737
autor
29. dec 2011

@silviami dakujem za link. myslis si ze si to tam uzije aj 2rocne dieta? kde su schody???

tilly
29. dec 2011

@mirka285 pozriem to, dik... nam sa pacilo v salzkamergut, boli sme v bad ischl aj v altmunster, lyzovali na kasberg - grunau, feuerkogel, vsade bolo super, perfektne sluzby, vsade boli vybaveni pre rodinky s detmi, aj do lanovky ma nalozili s kocikom, dokonca som za lanovku ani neplatila, len mm so starsim synom ako lyziari, ale skipasy sme mali v cene ubytka... a ubytko nas vyslo na tri noci 310€!!! to teraz platime v hoteli pri cadci 344 za dve noci, bez skipasu, ale za to so silvestrovskou zabavou... no ale aj tak...

tilly
29. dec 2011

na sachtickach sme boli so starsim, ked mal dva roky... nic moc... akoze hej, je tam somarik a tusim konik, ci ovecky, dalo sa tam trosku potahat na sankach, posankovat, ale za tie prachy, co to vtedy stalo to fakt nebolo...

kikusa8
29. dec 2011

@renatka737 skus pozriet hotel Avena na Liptove...my sa tam chystame tiez z 2roc. a 5roc. detmi. Este sme tam neboli, ale znami hej a chvalili to...Idem sa ich opytat na to sankovanie, to by aj mna zaujimalo...

adetka
29. dec 2011

dievcata... a boli ste niektora s detmi na Donovaloch?... Mirka ma uz 5 rokov.. a rada by som, aby si vyskusala aj lyzovanie - lyziarsku skolku... http://www.parksnow.sk/zima/funpark.php

renatka737
autor
29. dec 2011

@kikusa8 pozriem sa... das mi vediet ako to je s tym sankovanim??? my sme nelyziari🙂 dakujem