Je v pohode ísť s 5-mesačným dieťatkom do Tatier?

13. nov 2023

Ahojte chcem sa vás opýtať čo si o tom myslite, je v pohode ísť s 5 mesačným bábätkom do Tatier? Ďakujem

ibrunova
13. nov 2023

Prečo nie? Tomu dieťaťu je to úplne jedno. Ak s aty na to cítiť, tak v pohode.

belllinka
13. nov 2023

To je čo za otázku? Či plánuješ nejaký horolezecký výstup?

diewcatqoo
13. nov 2023

No vystup na Krivan by som s babom v nositku neplanovala... ale prechadzku okolo Strbskeho plesa alebo na Hrebienok po asfatlke uplne v pohode.

autor
13. nov 2023

@ibrunova no ja sa pýtam len kvôli tomu ze keď budeme aj v hoteli nám sa malý budí max 2 x cez noc na jedlo aby sme s plačom nerusili iných hostí, na Kriváň určite nie len tak okolo srbského plesa a niekde len po asfaltke

ibrunova
13. nov 2023

Plač by som vôbec neriešila, šla by som.

dadis
13. nov 2023

@diewcatqoo aj na popradske ide aj asfalt myslim..

kristinapetronela
13. nov 2023

Veď ak bude plakať celu noc nič s tým neurobíš ... A veľa deti je v hoteloch .vôbec neries .aj s menším dieťaťom som bola

barbora0308
13. nov 2023

Zijete asi v dome 😅 pokial by si byvala v byte, tak by si ziadny plac neriesila...chuda moja suseda sa casto budila s nami po veceroch, ked sme sa trapili s refluxom a bolestou bruska. Rano ked sme sa stretli vo vytahu, tak mi s usmevom vravela "dnes to bola tazka noc..." Sama mi vravela, ze mala rovnakeho syna a ze vie, ze to treba proste iba vydrzat. 🤗

diewcatqoo
13. nov 2023

@dadis to som uviedla len ako priklad 🙂

dadis
13. nov 2023

@diewcatqoo Jo, jasne..teraz mi napadlo, ze aj na Sliezsky dom ide asfaltka - je tam toho dost na kocikovanie 🙂..isla by som hned 🙂

ibrunova
13. nov 2023

S tým asfaltom by som si opatrne, všade už bude sneh, ale to nič nemení na fakte, že by som šla 🙂

7lenka11
13. nov 2023

Jasné, choďte. My cestujeme s malou od narodenia. Má 10m, bola už 4x v zahraničí a 2x na výlete po Slovensku, raz na chate s našimi kamarátmi. A to do 5.mesiaca bola uplakané babatko, lebo ju trápili koliky a reflux.

petronelag
13. nov 2023

Keď som mala také malé dieťa, tak som s ním nechodila do Tatier, lebo my bývame na juhu SR a v Tatrách je nejako chladnejšie aj pre mňa, keď už bol starší tak sme chodili a aj v lete tam bolo často také chladnejšie počasie. Teraz už možno aj sneh.

barbora0308
13. nov 2023

@petronelag my byvama tiez na juhu a v pohode sme boli s malym aj v zime, ked mal 5 mesiacov. Nikde sa mu lepsie nespalo, ako vtedy na cerstvom chladnom vzduchu 🤗👍.

autor
13. nov 2023

Ďakujem vám a ako ste riešili raňajky a večeru? Išli ste tam s kočíkom?

luckajozko21
13. nov 2023

Ano. Vajicko v polohe 'do lahu' na zakladni z kocika nam bolo najpohodlnejsie. Normalne sme sa pri ranajkach/veceriach vystriedali. V pohode si to viem predstavit aj v nosici.
Snazili sme sa to napasovat na cas spanku. Ten krat poprve si takyto hotelovy pobyt v Tatrach dal tusim v 3mesiacoch. Ideal je pribalit si aj starych rodicov. Stacilo, ze mi dieta na 1-2hod pokocikali a ja som sa s muzom wellnesovala. Ked chodime iba my, tak sa normalne prestriedame. Netreba sa toho bat 🙂

autor
13. nov 2023

Vo vajíčku v aute keď budeme mať malého treba robiť nejaké kratšie prestávky? Lebo som čítala že není dobre keď je dieťa dlho v autosedacke

miska1145
13. nov 2023

My sme boli s 3 mesačným dieťatkom v Taliansku

miska1145
13. nov 2023

A staršia mala 2 mesiace a boli sme v Grécku

bolarazjedna
13. nov 2023

My sme boli v hoteli na senecjych jazerách, keď syn mal 7 týždňov. Plač by som neriešila, sú hotely kde je označené, že neni vhodné pre deti, predpokladám, že to je pre ľudí, ktorých detský krik, beh, plač ruší, a teda chcú mať istotu, že ich v oddychu žiadne dieťa rušiť nebude. Pokiaľ hotel také označenie nemá, tak to vôbec nerieš.
Ani, na raňajky sme chodili tak, že sme zobrali do jedálne aj kočík, malý bol v kočíku alebo na rukách. Ideálne kuknite, či má ten hotel výťah, aby ste nemuseli potom vláčiť dieta/kočík po schodoch.

sfet
30. nov 2023

Je to pohoda, my sme boli so 4mesacnym tiez 5 dní na hoteli, okrem jednej noci sa v noci budil na mlieko, ale teda len jedenkrát, nik sa nestazoval, naši známi mali izbu oproti a poculi ho iba raz, takže ok. A choďte, teraz tam bude dobrý vzduch, hned by som isla s vami..a my sme isli len 300 km dalej, vo vajíčku bol vkuse 2,5 hodiny, takže dve prestávky.

meggy87
2. jan 2024

Ahojte, my ideme tiez na lyzovacku, teda manzel a starsi syn sa budu lyzovat a ja s 6 mesacnym na prechadzkach a tak, akurat neviem ako vyriesit ten cas ked z hotela mame check out o 10tej ale chlapci chcu este lyzovat.....je to mensie stredisko takze moznosti na prebalenie ci kojenie su minimalne....😐

7lenka11
2. jan 2024

@meggy87 skúste požiadať o neskorší check out.. väčšina hotelov ponuka takú možnosť, len si to musíte priplatiť.. myslim, že dve-tri hodiny vedia dať k dobru.. nám v Prahe ponúkli neskorší check out s na hoteli sme mohli ostať do 14tej

maryetta
3. jan 2024

Citala. To znamena ze nebudes dieta mat nonatop vo vajicku. Aj na spanok. Aj na cestovanie. Aj na bdenie.