Je prechodný teraz v zime chodník Štrbské pleso - Popradské pleso?

13. feb 2023

Je prechodný teraz v zime chodník Štrbské pleso - Popradské pleso?
Na mape ukazuje zimnú uzáveru.

viestta
13. feb 2023

Letny chodnik je uzavrety, ale je aj zimny chodnik, ten je v zime prechodny

sofinkak
13. feb 2023

Zimná uzávera bola vyhlásená z dôvodu veľkého množstva snehu. Týka sa to medializovaného príbehu,kedy sa 150 kg chlap vybral so ženou a jednoročným dieťaťom na uvedenú trasu napriek označeniu, že hrozí lavínové nebezpečenstvo a chodník bol označený ako zatvorený s drevenou rampou...

autor
13. feb 2023

@viestta letný myslíš ten cez horu,áno?

viestta
13. feb 2023

Letny je vrchom, zimny ide dole cez les

autor
13. feb 2023

@viestta to som ani nevedela, že dva tam🙄

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. feb 2023

@anita1978 chceli sme ísť zo Štrbského, vždy chodíme od TEŽ

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkavvv
13. feb 2023

Normalne zo strbskeho. Asi v polovici sa trasy rozdeluju, to tam je pekne vyznacene. A pojdete po zimnej.

maryetta
13. feb 2023

@tinkavvv ano. Tak si to aj ja pamatam.

viestta
13. feb 2023

@sofinkak zimna uzavera plati uz roky rokuce pre niektore chodniky v Tatrach. Kvoli ochrane prirody a bezpecnosti turistov

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
13. feb 2023

@anita1978 plne s tebou suhlasim. Kde su tie casy, ked sme si chodili do Tatier oddychnut? Teraz uz len utekam pred davmi.

btus
13. feb 2023

@sofinkak ale oni išli letnýcm chodníkom. 🙂

maminkadeticiek
13. feb 2023

Su otvorene a plne priechodne dve.Po asfaltke je dokonalo odhrnuta cesta a zeleno cervena zimna trasa je tiez priechodna uplne. Cervena letna je uzavreta,respektive na vlastne riziko.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
14. feb 2023

@sofinkak to boli pekní blbci.Zaujimalo by ma či to dostali k náhrade či boli poistení.Mali obrovské šťastie

viestta
14. feb 2023

@luccija aj keby boli poisteni, tak toto poistka vylucuje z poistneho plnenia, lebo nedodrzali co mali