Jazero Bled

15. júl 2023

Prosim Vas, neviete ci ked pojdeme na “slepo” najdeme v okoli jazera Bled nejake ubytovanie.
Na internete nevieme najst nic za ruzumnu cenu.
Ďakujem

diewcatqoo
15. júl 2023

Priamo v Blede za prijatelnu cenu naslepo asi bez sance. V lete je to preplnene turistami, tak to by som asi na slepo neriskovala. Ale mozno niekde v okoli zozeniete.
My sme pred par rokmi vychytali super cenu v hoteli priamo pri jazere. Vecer sme pozerali, kam by sme tak mohli ist a vyskocila na nas ponuka hotel pri jazere, ze maju poslednu izbu s brutalnou zlavou. Tak sme nevahali a rano sme sli. Boli sme fakt spokojni. Tak mozno ak vam nevadi ultra last minute, skuste googlit, nieco mozno najdete.

lucik194
15. júl 2023

prave sme sa vratili z tej oblasti, lacne ubytovanie tam nehladaj lebo nenajdes. je tam brutalne vela apartmanov, hotelov, ale lacne nie....

najlacnejsie su tam kempy a aj tie su ovela drahsie ako v inych castiach SLO
detto strava
a priprav sa na veeeeela ludi v kazdej hodine
parkovanie 3e/hod

parkovanie pri lodenici (zapadna strana 6eur za hod)

my sme byvali bohinjska bistrica

ak_tak0202
15. júl 2023

Veru, ja som bookovala ubytko pri Blede na koniec augusta ešte v júni a už bol výber nič moc, naslepo by som nemala odvahu

lucik194
15. júl 2023

inak baby ak budete chciet ist na hrad tak navstevu ozelte a tie prachy radsej minte inak..... neoplati sa tam ist, v podstate par miestnosti, nic zaujimave
radsej si sadnite niekam na kremes s deci vinkom (8,9e) s vyhladom na hrad

ak_tak0202
15. júl 2023

@lucik194 ďakujem za typ, aj za ušetrené €, musím priznať, že hrad sme mali v pláne. Ak teda môžem poprosiť, potešia nejaké typy, možno pekné výhľady, miesta na počľapkanie v jazerách... Zatiaľ máme v pláne urobiť kolečko okolo Bledu, gýčovú foto s blejskym srdcom, výšľap na Malú Osojnicu, tiesňavu Vintgar. Chceme zajsť aj k jazerám Jasna v Kranjskej Gore a Bohinj (tu asi len okolie Ribčev Laz a Ukanc? - nie som zatiaľ 100% rozhodnutá pre konkrétne miesta). Takže privítam nejaké nápady zhruba v tomto okruhu, zvažujem ešte nejaké vodopády, najviac sa mi pozdáva asi Peričnik.

lucik194
16. júl 2023

minuly rok sme boli zo severu od krajnskej gory tento rok od juhu v bohinjskej bistrici

Bled je ako Strbske pleso s tym rozdielom, ze nie je znicene, povodna kupelna architektura je zachovana ale tiez platis za vsetko

ked pojdete okolo jazera - tak 1000 ludi urcite stretnete (v peknom pocasi) je to nekonecneeeeee, za mna na biku, len nie peso.... nie je to dlhe tak podla mna 7 km, len tych ludiiiii

Bled a okolie (juzna strana) je komercia platis za vsetko, hlavne majte ubytko s parkovanim

kupat sa v Blede da, ale hocikde nevlezies do vody, pri lodenici na zapade je plazicka,ale my sme boli priamo pod hradom v “bledskych kupeloch” , upravili brehy, su tam mola z ktorych skaces, smyklavka, mostik.... (zaplatis sice ale boli sme s detmi, priorita je jasna😉)

a teraz k vyletom
za mna jazero Jasna je vsade ospevovane, to ano krasne, IG plny fotiek ale furt je to mlaka .....inak je to umele jazero, zastavit sa ked ides okolo a urobit foto do IG a ist prec....

Bohijnske jazero sa okupes, krasne okolie, Ribcev laz a Ukanc su len dedinky, nie je tam co vidiet, treba ist nad ne na Savica vodopady a Slap Mostnica (vstupne)
v oboch pripadoch mas na vyber doviezt sa do dediny pod nimi autom zaplatit 3eura/hod a turistikovat alebo to nechat niekde v udoli okolo Bohinjskej bistrice na P+R a odviezt sa shuttle busom zadarmo, chodia busy nacas, len si zavisla na case...... Z Bistrice chodi 9 roznych liniek.

tiesnava Vingar je krasna, veeeela ludi a najdrahsia co sa tyka ceny ( vstupne), zo zaciatku sme isli krok za krokom v rade ako skolkari, potom sa to roztratilo, v dedine sa vsade parkuje 10 eur na cely cas co tam budes

lucik194
16. júl 2023

tiesnava Vintgar

lucik194
16. júl 2023

Mostnica

lucik194
16. júl 2023

Savica

lucik194
16. júl 2023

Pericnik je paradny, pod nim zaparkujes, vyjdes hore pofotis zhora zdola, 30 minut 😉

lucik194
16. júl 2023

a vyhliadky nad Bledom? je jedno ktora, kazda je ina...,no musis k nim vyslapat 😂 hlavne nech je pekne kvoli vyhladu

lucik194
16. júl 2023
lucik194
16. júl 2023
ak_tak0202
16. júl 2023

@lucik194 ďakujem za info, zvážime nové možnosti ☺️

lucik194
16. júl 2023

@ak_tak0202 urcite budete spokojni

majlo1234
16. júl 2023

Zvazila by som napriklad kanoning(ak nemate male deti) hoc aj namiesto Vintgaru, ktory je otrasne preplneny. Su tam perfektne moznosti a okupes sa v krystalovej vode v malej skupinke ludi. A potom odporucam skocit na kavu do talianska cez mangart