Dunajská cyklocesta Passau-Bratislava. Vaše skúsenosti

keju
16. máj 2011

Ahojte, rada by som sa spojila s niekym, kto tuto cyklocestu absolvoval s detmi...mame skoro 16mesacneho syna a velmi silne zvazujeme s cyklovozikom...rada by som ziskala nejake informacie o vasich osobnych skusenostiach, odporucaniach, tipoch...budem vdacna 🙂

cyclo_danka
17. máj 2011

Ahoj, ja som sice na tejto cyklotrase bola par rokov dozadu bez deti, ale mozno Ti moje skusenosti pomozu. Samotna trasa je velmi nenarocna, pokial sa do Passau dopravite vlakom, tak potom idete v podstate stale mierne z kopca 🙂. Upozornenie k ceste vlakom: isli sme z Viedne, listky sme kupovali cez Internet, avsak nevedeli sme, ze treba mat aj miestenky, ktore sa vsak cez Internet kupit nedaju (to bolo par rokov dozadu, mozno teraz je to uz inak, treba si zistit). Co sa tyka ubytovania, isli sme zaciatkom juna a nebol problem na podvecer najst ubytko na private tam, kde sme sa prave zastavili. My sme vsak kazdy den koncili pomerne skoro, takze ked sme prisli na miesto, kde sme chceli prespat, tak este nebolo vsetko obsadene, po nas vsak prichadzalo este dost dalsich cyklistov. Takze asi ak idete s malym dietatom, mozno by bolo dobre ist na istotu a zarezervovat si ubytovanie dopredu. A ak by ste chceli ist pocas letnych prazdnin, tak to urcite nechodte na blind ale zabezpecte si ubytovanie dopredu. My sme za den urobili aj 70 km, ale asi s malym mozno budete robit castejsie zastavky. Tak aspon toto som si narychlo pospominala, ak by si mala este nejake otazky, daj vediet.