Demänovská ľadová jaskyňa

ollynka
24. júl 2022

Chceli sme ísť, ale čítam, že ľad je už len v najspodenjšej časti jaskyne a aj len podlahový. Sú tam teda vôbec nejaké kvaple??? Je tam čo vidieť???

elenajezova
24. júl 2022

@ollynka podľa mňa už v ľadových jaskyniach dávno nie je ľad. ...

akvi
24. júl 2022

@ollynka tato jaskyna by sa uz ani nemala volat ladova, boli sme tam uz davnejsie a uz vtedy tam nic nebolo. Chodte do Dobsinskej ladovej, tam este zatial je co pozerat. aj ked teda v tychto teplach a slabych zimach to tiez asi uz nebude to prave.

bessie12
24. júl 2022

@akvi bola som v Dobsinskej tento rok, ked boli horucavy 36 stupnove a pacilo sa mi tam. Ladu bolo dostatok. 😀

stefi_k
24. júl 2022

Pozrite jaskynu slobody je hned vedla a je ovela krajšia.http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/4-demanovs...

akvi
24. júl 2022

@bessie12 tak to ste mali šťastie. S Dobšinskou ľadovou sa to ale podľa mňa nedá absolútne porovnať.

ollynka
autor
24. júl 2022

@stefi_k ešte tam je Stanišovská jaskyňa. Tam ste neboli pozrieť?

stefi_k
24. júl 2022

@ollynka stanišovska je menšia, chodi sa z baterkami na hlave. Ma dokonca podzemne jazierko ale tam turistov nepuštaju. Taka mensia komornejsia, mali dobru medovinu 😇. Keby ste sa rozhodly ju navštivit, skočte do mincovničkova, male muzeum banictva a strasne mily sprievodca vela vysvetly, možete si vyrazit mincu. A zase fajn medovina.

venusa85
4. aug 2022

@ollynka ľadovú sa oplatí len Dobšinsku. Tam navazaju sneh, zasnezuju, aby udržali ľad. Info mam z jaskyniarskych zdrojov 😉

profantova
4. aug 2022

Demänovská jaskyňa slobody je nádherná, stojí za pozretie...a je hneď vedľa