Dá sa stihnúť zoo, dinopark a detská železnica za 1 deň?

roselyn
2. okt 2015

Chcem sa spytat najma tych, kt. tam uz boli. Ci sa to da stihnut absolvovat za 1 den (asi za kolko hodin)? Alebo si vylet rozdelit do 2 dni? Chceli by sme si to s malou dcerkou pekne a v klude popozerat, pofotit (ziadne plasenie, ze rychlo rychlo). Cize kto tam uz bol, nech mi napise priblizne ako dlho asi trva zoo, dinopark, a cesta detskym vlacikom tam a spat. Dakujem pekne 🙂

ivanakir
2. okt 2015

Kludne to stihnete aj ako jednodnovy vylet...

dorotka202
2. okt 2015

tak my sme boli v zoo kosice tri hodiny a stihli sme polku zoo a dinopark a pohrat sa na ihrisku.neboli sme v tom 3d kine,aj ked je to v cene,kvoli malej.a nestihli sme dalsiu polovicu zoo.takze ja vidim zoo ked fakt ze kludne a so vsetkym co k tomu patri minimalne na pol dna.a je to vela chodenia,tak ja by som ten vlacik nechala na iny den.ale je to asi individualne.

eviq
2. okt 2015

Za jeden deň to stihnúť môžete, ale budete ako japonskí turisti 🙂 ak to chcete v klude, tak rozdeliť do dvoch dni. Zoo je veľká plus sú tam ihriska, kde sa určite budete chcieť pristaviť plus ten dinopark. Je tam co pozerať, je to aj veľa chodenia. Vláčik zase chodí v presne stanovenom čase (pozri na internete), samotná cesta nie je dlhá, tuším 15-20 minút, mozno ani nie, no a v cieli je tiež ihrisko a také indiánske mestecko. Odporúčam rozdeliť na dva dni, viac si to užijete. 🙂

jaron
2. okt 2015

@roselyn no to je tak trochu individuálne, jasné, že sa to stihnúť dá, ale záleží na tom, koľko v tej ZOO chcete byť, išiel by som však na to takto:
- pozrieť si stránku ZOO, o koľkej otvárajú, byť tam hneď od otvorenia
- pozrieť si stránku vláčika, o koľkej ide posledný s tým, aby išiel aj naspäť

Podľa týchto údajov si potom naplánovať, koľko hodín by ste mohli byť v ZOO, aby ste stihli ten posledný vláčik (samozrejme rátať aj čas na presun). Podľa toho sa potom rozhodnúť. Prípadne skúsiť pozrieť opačné poradie a vybrať si, čo by vychádzalo časovo výhodnejšie.
Bez pozretia stránky vláčika - cestovný poriadok - podľa mňa nemá veľký zmysel plánovať a rozmýšľať, či sa to dá alebo nedá stihnúť.

V ZOO sa dá byť aj 3 hodiny, ale dá sa byť aj 6 hodín. My sme boli vždy v ZOO aj na vláčiku iný deň, nebol to však výlet na celý deň, takže pri dobrom pláne to stihnúť asi možné je.

jaron
2. okt 2015

@roselyn
http://www.detskazeleznica.sk/-cestovny-poriado...
http://www.zookosice.sk/?zookosice=polozka&id=1

v októbri má už zmysel asi iba poradie najskôr ZOO a potom vláčik.
Čiže v ZOO od 9.00 zhruba do 14.30 t. j. vyše 5 hodín a ísť na posledný vláčik o 15.15 (naspäť o 16.30)

roselyn
autor
3. okt 2015

Dakujem Vam velmi pekne za rady a skusenosti 😉 Som rada, ze ste mi vsetko vysvetlili, lebo si myslim, ze s malou, to bude dlhsie trvat, lebo ina vsetko obdivuje 😵

nice202
3. okt 2015

2 dni, urcite.

nice202
3. okt 2015

@jaron vlacik je uplne inde, ako zoo. Asi si tu nikdy nebol.

jaron
3. okt 2015

@nice202 viem veľmi dobre, že vláčik je úplne inde než ZOO, preto je vtom priklade orientačný čas na presun (autom) a viem aj, kde som bol a kde som nebol 😊

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nice202
3. okt 2015

@jaron tak potom isto vies, aka je zoo obrovska a ze sa tam clovek dost nachodi a to nehovorim o takom malom dietati. Plus ist do zoo a neist do dinoparku, tak to by mi moje deti nikdy neodpustili a pravdupovediac, ani ja by som ich nechcela okratit o tento super zazitok. To je podla mna dost na jeden den a aj na dospeleho. Potom ist vlacikom na alpinku a tam su takisto atrakcie pre deti pomaly na cely den, je dost zaberak a nemyslim si, ze za jeden den, by si to dieta uzilo naplno a s energiou a este chutou. Lebo ist vlacikom spat, nie je to prave. Ale ist vlacikom na alpinku a tam stravit den, je uplne skvele. 🙂 😉

jaron
3. okt 2015

@nice202 áno, ale to už nechávam na @roselyn ako sa rozhodne, ja som jej len veľmi orientačne napísal, za akých okolností sa to stihnúť dá, aby vedela, koľko času by asi mala

lenlenka
3. okt 2015

určite dva dni, plánovať to na jeden deň s malým dieťaťom nemá veľmi zmysel.

eeffka
3. okt 2015

@roselyn ZOO v Kosiciach? tam ak chces prejst vsetko si cely den, 5-6hod urcite
vlasik detto, odvezies sa na konci je Alpinka, areal, restika, tiez celodenka
oboje je od seba vzdialene ze ak nemas auto nemas sancu
a tiez o hubu sa da oboje ale jedine ze dospely a ako niekto pisal, japonski turisti, nalavo koza, napravo medved, nezastavujem mame zpozdeni 😀

jaron
3. okt 2015

@roselyn ešte je potom zaujímavá vyhliadková veža (je to na ceste do ZOO)

eeffka
3. okt 2015

@jaron no ale to je tiez na samostatny poldenny vylet 😀
som dospela zdrava zena, ale kebyze ma niekto v jeden den hnal na vyhliadkovu a potom po ZOO a este nebodaj ze vlaaacik tak ho zbijem 😀

jaron
3. okt 2015

@eeffka samozrejme, veď dve z toho jeden deň je o chlp, tri už bláznovstvo 🙂
len pridávam ďalší typ
my sme to mali tak, že jeden deň (nie celý) vláčik, jeden ZOO, jeden veža, ale vždy po roku po sebe 🙂 rozmýšľam, čo bude na rade ďalší rok

ikaika
3. okt 2015

my sme boli zoo aj dinopark, na vyhliadkovu vezu sme uz nevladali 🙂
Sli sme si oddychnut na namestie na palacinky a pozriet fontanu a potom nam dieta unavene zaspalo v aute 🙂

ikaika
3. okt 2015

este to zavisi aj od toho od kial si, ci bude dlho trvat cesta do zoo