Čo s deťmi v takomto sychravom počasí?

denisa2019
9. okt 2017

Čo robíte vonku s deťmi v takomto sychravom počasí? Veď nemôžu byť stále vnútri.

zara0201
9. okt 2017

@denisa2019 Gumáky, pršiplášť, teplé veci a skoro to čo v peknom.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
9. okt 2017

@denisa2019 neexistuje zlé počasie, existuje len zle oblečený človek...

deti95060810
9. okt 2017

no veru my s našou sme museli ísť von aj keď bolo poriadne škaredo....u nás dlhá prechádzka musí byť každý deň 😠

simca06022011
9. okt 2017

nebolo u nas take zle pocasie aby boli "stale" vnutri..ak sa stane, ze niektori den je extremne uprsano, tak sme doma a zabavime sa. Ale to teraz ani nahodou nebolo, prsat prestalo a bola mala hned na zahrade :D robi to co si vymysli...

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2017

Ja som chodila s detmi za kazdeho pocasia von, neviem co je toto za problem.

vlcatask
9. okt 2017

Hmm... napríklad sa zábavne hrať s matematikou ?
http://vlcata.dennikn.sk/6-videohier-ktore-nauc...
(Redaktor Jakub)

sisaka
9. okt 2017

@sissy27 áno, povedal jeden britský gentleman.... Keď je vonku -20 a s vetrom - 50 vždy si spomeniem na tento výrok a dosť o ňom pochybujem, lebo to už je život ohrozujúce počasie aj s vetrovkou, čiapkou a čižmamy do -40. Na Slovensku, kde sa zimné vetrovky vyťahujú už pri + 15 nastáva pri teplotách už okolo nuly problém, lebo už nie je čo obliecť. Týmto pozdravujem jednu pani tu z MK, ktorá mala pred pár dňami v + 9 stupňoch dieťa napchate v zimnej vetrovke s kožušinou a na tom ešte fusak, ktorá sa veľmi rozčúlila, keď som sa nad tým pozastavila. Syn mal včera pri 8 stupňoch tričko s dlhým rukávom a kraťasy, keď začalo zapadať slnko ukecala som ho na jesennú vestu. Pri -20, som už aj ja bezradná a dieťa von nepúšťam, ale nechám si kľudne rada od skúsenejsich, čo nepoznajú zle počasie poradiť

gagik
9. okt 2017

@sisaka neviem naco sa pozastavujes nad oblecenim deti, ktorych nepoznas zdravotny stav...mozno sa jednalo o dieta, kde by aj najmensie prechladnutie mohlo byt velky problem...a tiez sa mi nezda byt vhodne nechat behat decko v kratasoch ked nie je ani 10 stupnov, je otazka casu kedy ti prechladne.
a chapem aj zakladatelku temy, ze uz nie je leto, kedy sa dalo byt vonku doslova cely den. V tomto pocasi som tiez rada ked sa raz za den dostanem nachvilu von a zvysok dna mam tiez problem ako dieta zabavit.

domak2
9. okt 2017

@sisaka ved sa pyta na sychrave pocasie nie na mraz. Sice zijem v uk ale stale som si na toto hnusne pocasie nezvykla. Par dni mi to nevadi ale tristvrte roka mi uz dost leze na city 😅 takze vobec nemam vycitky ked obcas ostaneme doma a robime nic 😀

meusicka
9. okt 2017

@denisa2019 ako ti radili vyssie, poriadne obliect, a ist von. ja mam rovnaky problem, kedze baby chodia do lesnej skolky, su zvyknute byt vonku takpovediac v kazdom pocasi. tak nam neostava nic ine, iba sa poobliekat a ist aspon na prechadzku. zbierat gastany, zalude, listie a pod. alebo kamene a potom pri dalsom zlom pocasi im to rozlozis na papier a daju sa vymalovat. toto robievame tiez. a ked to nie, no neviem, ake mate moznosti na okoli, mozno ist na plavaren, alebo nejake detske cetrum volneho casu. alebo sa dohodnut s inymi mamickami a urobit si stretko stale u niekoho ineho. 😉

ema234
9. okt 2017

@denisa2019 no von predsa 🙂 maly je v skolke, ale ked pride uz sme vonku, presne galose, prsiplastova bunda, ja tiez a ide sa 🙂

sisaka
9. okt 2017

@gagik pozastavim sa nad hocičím a okomentujem tiež hocičo ako to tu robí väčšina, pochybujem, že sa tu všetky poznáte.
O moje dieťa sa netreba báť, na rozdiel od mnohých babusenych, ktoré ofúkne vietor a sú hneď choré a to aspoň 20x do roka bolo moje dieťa naposledy choré pred 6. Rokmi

sisaka
9. okt 2017

@domak2 ja nekomentujem sychravé počasie ale výrok o tom, že neexistuje zle počasie. Podľa mna existuje.
V Anglicku som žila len rok, takze počasie sa mi nestihlo zhnusit, ale verím, že časom to človeka prestane baviť . Ja by som si tiež nerobila nič z toho, že nechám dieťa doma, robia to podľa mna všetci, aj ti, čo na nete tvrdia, že sú od rana do večera von a za každého počasia ...

sissy27
9. okt 2017

@sisaka koľkokrát v roku je na Slovensku -50? 🙄 je pravda, že tých -20 som zažila a prežila, chodili sme normálne do práce, do škôlky, školy, aj na prechádzky, adekvátne oblečení. V krajinách, kde býva aj tých -50, zas majú primeranú výbavu a okrem toho miestni sú aj zvyknutí. Kamoška medzi eskimákmi mrzla v špeciálnej bunde, oni v kraťasoch a crocsách hrali hokej... Ono samozrejme aj teraz keď na Floride zúrila Irma, tak bol zákaz vychádzania, ale to je extrém podobne ako tvojich -50. Tu sa pani pýta na "sychravé počasie", ktoré je v našich končinách bežné a osobne nevidím dôvod sedieť kvôli tomu zavretá doma.